ENLEO: "Стрес став двигуном мого прогресу"

ENLEO: "Стрес став двигуном мого прогресу"

Навесні цього року ENLEO із зірки каверів українського TikTok перетворився на перспективного, яскравого музиканта, який захоплює все ширшу аудиторію вже власними авторськими піснями.   

В ефірі шоу "Вікенд Нової Музики" на Радіо Промінь ENLEO презентував дебютний альбом "Молодість" та поговорив з ведучою Ксенією Івась про його створення, музику як сенс життя та особливості роботи з лейблом. 

У мене постійно змінюються жанрові смаки. Я не те щоб витаю в хмарах, але перебуваю у стані пошуку.

ENLEO, розкажи, будь ласка, про альбом "Молодість". Яке значення він для тебе має? 

Це мій перший альбом, творчий дебют. Я зрозумів, що хочу зробити не просто якусь пісню, їх вже ціла купа. Давно пишу музику. І мені трохи набридло те, що ти маєш фокусуватися на одній композиції. Хотілося об'єднати вже створені пісні в якийсь творчий етап. Їх вистачало, треба було лише доробити, чим я з командою й почали займатися влітку. І от 17 листопада відбулася прем'єра мого першого альбому. 

Якщо пісень було аж так багато, то як ти обирав ті, які увійшли до альбому? 

По-перше, всі ці пісні, окрім двох останніх "До завтра" і "Молодість", ми грали на концертах, дивились на реакцію. Багато пісень не увійшло в альбом, тому що я така людина, яка завжди пише різну музику. У мене постійно змінюються жанрові смаки. Я не те щоб витаю в хмарах, але перебуваю у стані пошуку. Іноді цей пошук заходить занадто далеко. Тому деякі пісні не можуть стояти пліч-о-пліч з іншими. Тож ми вирішили об'єднати все це під назвою "Молодість", бо молодість вибачає. Вона ідеально підходить під всі ці пісні, тому що вони дуже різні, як і сама молодість.

З ким ти працював над релізом, хто тобі допомагав?

Над цим релізом я працював з двома музичними продюсерами: Сергієм Рановим і Євгеном Тріпловим. Ми почали співпрацю з пісні "Чорне море". Зробили багато треків, дуже їм вдячний за допомогу і за досвід. Я, звісно, не хочу брати творчу паузу, тому після альбому у нас буде тур. Потім обов'язково повернемося до студії й будемо писати матеріал на січень, лютий – на зиму.

Як саме саундпродюсери вплинули на твої пісні, що додали, що прибрали?

Вони додавали мені реальності, тому що, наприклад, ми писали пісню "Чорне море". Це була б просто композиція про любов, а Євген додав рядок "ніби Чорне море", а я такий: "Я хвилююсь зранку". І ми зрозуміли, що це так прикольно звучить. І саме тоді написали пісню не про любов, а про бажання всіх українців повернутись до Криму. Інколи у мене не виходило написати текст, я приходив за порадою, мене наставляли. Це дуже важливо. Я надзвичайно вдячний, радий і гордий представити цю роботу.

Ставлюсь до критики нормально, але коли отримую її від людини, чия думка для мене важлива. 

А ти чув критику від своїх продюсерів? Як взагалі до неї ставишся? 

Ставлюсь до критики нормально, але коли отримую її від людини, чия думка для мене важлива. Я можу дослухатись, якщо якась випадкова людина з інтернету буде розповідати про те, що їй не подобається у моїй музиці, проте не буду сприймати це близько до серця. Адже я не знаю цієї людини, не розумію, наскільки її слова є вірними. Іноді я й сам себе критикую. Самокритика – це дуже важливо. Думаю, самокритика – велика частина мене як особистості.

Розкажи, будь ласка, про пісню "Молодість"? Як вона створювалась?

Якось взяв гітару і за п'ятнадцять хвилин з'явився приспів цієї пісні. Я послухав, зрозумів, що мені подобається, бо це пісня з цікавим сенсом, що вона не просто про кохання, а про сьогодення. Це дуже важливо зараз. Бо не варто забувати, що війна триває, нагадувати про неї. Але робити це не в лоб, а так, щоб було красиво, щоб це було мистецтво. Тому "Молодість" – остання пісня, над якою я працював. Ми записували її дуже швидко: покликали хор, зробили такий night dance pop. Дуже цікавий експеримент вийшов. Я дуже хотів, щоб саме цей трек відкривав альбом, так і сталося.

Ти розповідав, що для тебе важливо писати такі пісні, які резонують з усім, що відбувається навколо. Які історії зрезонували й стали піснями в цьому альбомі?

Дуже багато, майже весь альбом. Перший приклад – це пісня "При свічках". До війни цей трек звучав російською мовою, він був про любов, але насправді ні про що. Та в ньому був такий цікавий вайб, можливо через те, що я писав цю пісню вночі й до світанку. Пісня доволі довго лежала в столі. А потім почався блекаут, я захворів. Мені було дуже погано. Я жив тоді на чотирнадцятому поверсі: не було світла, води, інтернету, зв'язку – взагалі нічого. Були лише свічки. Я їх запалив, просто сидів і думав, що мені робити. Було настільки нудно, що я почав згадувати свої старі пісні, згадав цю. Лишив мелодію, дещо її змінив і написав пісню про те, чого тоді мені найбільше не вистачало – людини, яка б замінила мені воду, тепло, світло, зв'язок. Другий приклад – пісня "Молодість". Вона про нашу молодість, яка триває, не стоїть на паузі попри складні часи, адже ми продовжуємо жити. 

Я прагну, щоб моя творчість була для людей невеличким будинком, де вони могли б сховатися від негоди.

Тобі зараз 21 рік. З яких емоцій складається твоя молодість?

З усього підряд. Зараз у моєму житті емоційно важки етап, стресовий. Але  це нормально. Я звик до стресу, мабуть, він став двигуном мого прогресу, бо всю негативну енергію використовую як паливо. Тут є й мінус, тому що мені складно розслабитись. Впоратися з цим допомагає музика, вона є всім у моєму житті. Це дуже круто, що я маю можливість зараз презентувати альбом і взагалі просто розповідати про свою творчість, бо це є я, це і є моє життя.

Якщо подивитися на теми пісень, то в альбомі є і кохання, і море, і війна. Це те, про що ти мріяв?

Я б хотів, щоб мій альбом не складався з таких пісень і сенсів. Але я не можу закривати очі на те, що відбувається довкола. Навпаки – хочу про це співати, хочу, щоб люди не боялися висловлювати свої глибинні емоції й переживання. Я прагну, щоб моя творчість була для людей невеличким будинком, де вони могли б сховатися від негоди. Колись для мене сховком була музика Джастіна Бібера, Шона Мендеса. Тепер у мене є можливість самому створити такий будиночок. 

26 листопада в Києві відбудеться презентація альбому "Молодість". Хто буде на ній запрошеним гостем? 

Так, презентація відбудеться в клубі Atlas. Запрошую всіх. Ім'я спеціального гостя – секрет. Ми виконаємо спільну пісню, прем'єра якої запланована на грудень. 

Якщо говорити про роботу з лейблом Papa Music й ті суперечки, які виникли у нього з Wellboy, то чи позначилася ця ситуація на тобі?  

Так, було складно, коли Wellboy пішов. Здається, наступного дня відбувся реліз моєї дебютної пісні "Чорне море". І я розумів, що все інфополе у той момент належало саме ситуації з Wellboy. Насправді це не так сильно позначилося на мені, бо я не дуже добре знаю Антона, ми з ним бачилися всього двічі чи тричі. А ось на команді ця ситуація відбилась дуже сильно, бо, скажімо, Євген Тріплов – творча особистість, дуже відкрита, тому все, що тоді відбувалося, давалося йому непросто. Я це бачив. Зараз, наче, все вирішилось. Тому ми разом сфокусувалися на моїй творчості всією командою. Я бажаю Антону Wellboy удачі, бо не хочу, щоб ми ворогували через те, що я артист лейблу Papa Music. Ми всі українці, нам не треба шукати ворогів серед своїх.

Редакторка текстової версії — Анастасія Герасимова.

Щоб не пропускати кращі українські прем'єри, підписуйтеся на подкаст шоу нової української музики "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.