Оренда житла в Україні повернулася до довоєнних цін — Маленкова

Оренда житла в Україні повернулася до довоєнних цін — Маленкова

Унаслідок російських обстрілів і спричинених ними "блекаутів" в Україні торік у 2-2,5 рази підскочила вартість оренди житла, в якому попри все був газ, світло, тепло та інтернет. Вартість інших квартир як для оренди, так і на продаж впала, розповіла гендиректор групи компаній Агентств нерухомості KDU Realty Group Олена Маленкова. І квартири до 5 поверху продавалися за вищою ціною, ніж до війни. Сьогодні вартість оренди житла повернулася майже на довоєнні рівні, крім елітної нерухомості. Те ж, що коштувало 14-20 тисяч гривень, здається нормально, констатує експертка на прикладі Києва. "Зараз однокімнатна квартира на правому березі коштує від 12 тисяч гривень. Двокімнатна — від 14-ти тисяч". А як зазначив президент Асоціації фахівців з нерухомості України Юрій Піта, ситуація на ринку заспокоїлася, можливий черговий підйом – навесні.

 

0:00 0:00
10
1x

Фото: ілюстративне зображення із сайту Pixabay

Під час "блекаутів" заробили ті, в кого був газ, світло, тепло та інтернет

Олена Маленкова: Якщо в будинку є газ, тепло, не дуже високо підніматися ціни під час "блекаутів". Я, наприклад, живу на 13-му поверсі й за два місяці ми туди просто "злітали", оскільки ліфтом не можна було користуватися. Було страшно, що він застрягне і невідомо, скільки там доведеться сидіти. Проте найстрашніше було, коли взагалі не було мобільного зв’язку і ти не розумієш, що в світі відбувається. Тому будинки, де було оптоволокно та інтернет, незважаючи ні на що, відразу піднялися в ціні. Люди релокувалися, шукали такі будинки. Також знімали будинки чи таунхауси десь у області з генераторами або де їх можна було поставити. Ціни відразу підскочили там у 2-2,5 рази. Тож у "блекаути" заробили ті, в кого був газ, світло, тепло та інтернет. Таких було немало, але інша оренда та продаж впали. З цікавого: квартири до 5 поверху продавалися за вищою ціною, ніж довоєнні. А те, що було вище, впало на standby. 

Так відбувалося до березня, коли всіх вже "попустило", бо стало більше денного світла. З квітня відбулося сезонне подорожчання і ціни почали зростати. Сьогодні ціни повернулися майже на довоєнні, крім елітної нерухомості. Були в нас (до війни) ціни і 3-5 тисяч, і навіть 7 тисяч доларів за квартиру в місяць. Зараз ці ціни в доларах ще не повернулися. Те ж, що коштувало 14-20 тисяч гривень, здається нормально. Зараз однокімнатна квартира на правому березі Києва коштує від 12 тисяч гривень, якщо це не зовсім бабусин варіант. Двокімнатна — від 14-ти тисяч. Якщо це закритий ЖК, а в нас люблять такі закриті території зі своєю інфраструктурою, то однокімнатна може бути і 18-20 тисяч. 

Олена Маленкова. Фото: minfin.com.ua

Закриті ЖК: вже не про елітарність, а про комфорт та ком’юніті

— А залишається тренд на так звану елітарність із закритими ЖК?

Олена Маленкова: Я думаю, це більше не про елітарність, а про ком’юніті, про те, що я хочу жити там, де, наприклад, живуть мої друзі або співробітники. Це стосувалося і стосується IT та корпоративних клієнтів. Також там дуже зручно, бо ти можеш випустити дитину на вулицю і вона дивитися за нею з вікна, або дитина гуляє, а ти у кафе поруч сидиш. Це просто зручно.

Ринок оренди повернувся до сезонності

Юрій Піта: Стосовно оренди і перспектив, прогнозів, то більшість експертів говорить, що бум оренди був в серпні-вересні та на початку жовтня. Зараз він заспокоївся, попит себе наситив. На той момент було збільшення цін у великих містах, таких як Київ, Львів, Одеса та в деяких містах обласного значення, де в першу чергу багато навчальних закладів, тому що студенти створювали такий попит. Тому ціна на оренду збільшилась в середньому на 10+%.   

Зараз ситуація на ринку більш спокійна: попит залишається, проте він не такий активний, як раніше. Якщо виходиш із квартирою для оренди в серпні-вересні, то завтра-післязавтра ти її вже здасиш, а зараз треба десь тиждень-10 днів почекати, щоб орендар знайшовся. 

— Тобто за вашими оцінками та спостереженнями – ринок таки стабілізувався?

Юрій Піта: Так. Ми повернулися до часів сезонності по оренді й ця сезонність осіння показала себе в цьому році. Зараз уже практично листопад і ми розуміємо, що в листопаді та взимку такої активності не буде. Можливий черговий підйом буде навесні, бо весна — це активний період. 

Юрій Піта. Фото: reazon.live

 

Останні новини
"Маєш низький дохід — маєш право отримувати житлову субсидію", — ПФУ
"Маєш низький дохід — маєш право отримувати житлову субсидію", — ПФУ
Є випадки, коли кримінальне провадження перебуває на стадії підготовчого засідання майже 8 років — Титич
Є випадки, коли кримінальне провадження перебуває на стадії підготовчого засідання майже 8 років — Титич
Чи буде справедливість через 10 років? Адвокатка родин Небесної сотні про справи Майдану
Чи буде справедливість через 10 років? Адвокатка родин Небесної сотні про справи Майдану
Промінь рекомендує: Артем Лоік із треком "Талісман"
Промінь рекомендує: Артем Лоік із треком "Талісман"
Onuka продовжить проєкт "Хрестоматія" на другий сезон віршами війни
Onuka продовжить проєкт "Хрестоматія" на другий сезон віршами війни
Новини по темі
Цифровізація вражає, дерегуляція малоамбітна. Вишлінський про урядовий план дій-2024
"Це може бути помста російських спецслужб" ― Мусієнко про смерть пілота Кузьмінова
"Законопроєкт у Раді зареєструють, навіть якщо його напише ChatGPT" — Скрипець
Ситуація непроїзна — Балін про блокування українських вантажівок на кордоні з Польщею
"Мені вистрілили в скроню". Історія Володимира Цісельського, який пройшов Майдани та війну