Кривонос: "Через попит на генератори пальне зросло на 8%"

Кривонос: "Через попит на генератори пальне зросло на 8%"

Наша енергосистема неодноразово була атакована російськими збройними силами. Відсутність електрики підвищила попит на генератори, сонячні панелі та акумулятори, спровокувавши цим зростання цін на альтернативні види електрики. На генератори зараз витрачаються мільярдні кошти. Уряд навіть звільнив від сплати ПДВ і ввізного мита товари для енергетики та забезпечення тепла. Генератори масово завозять з-за кордону, але чому їх не роблять в Україні? Чи можна оперативно налагодити їхнє збирання тут? Своїми думками зі слухачами Українського радіо поділився президент Гуманітарного центру, голова Асоціації франчайзингу України Андрій Кривонос.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

"У нас одномоментно виник критичний попит на генератори. За останні 1,5 місяці привезли з-за кордону генераторів на понад 200 мільйонів доларів. Багато їх було доставлено фізичними особами без розмитнення та оформлення. На митниці дозволяли навіть перевозити генератори, не декларуючи їх. Тому ввезено насправді набагато більше їх, ніж зафіксовано. В листопаді за день заїжджало 8 500 штук генераторів. 

Виробництвом генераторів займаються в США, Китаї та Туреччині. Трошки у Німеччині та Франції. Є комплектуючі в одній країні, які потім перевозять в іншу і вже там складають генератори. 

Читати також: "Україна отримає допомогу в енергетиці, проте треба попередити корупцію в цій сфері" — Іван Плачков

Нині є розробки, які дозволяють спростити виробництво українських генераторів. Але треба все одно зібрати увесь набір комплектуючих. 

Кілька виробників в Україні є. Це 10-12 компаній. Вони роблять генератори. Але такий критичний попит вони все одно не зможуть забезпечити. 

Ми ставилися колись до генераторів, як до стратегічного запасу, до якого звернулися б в останній момент. Колись більше керувалися на індивідуальне збирання промислових генераторів, вбудовуючи їх безпосередньо в будівлю. На мобільні генератори тоді не звертали увагу.

Читати також: Як правильно встановити генератор у багатоквартирному будинку. Пояснює фахівець

Через попит на генератори у нас зросла вартість пального на 8%. 

Генератори створюють зайві шуми, їхнє розміщення потребує певного місця, йде сильне навантаження на сектор паливно-мастильних матеріалів, на екологію. Треба шукати якісь інші альтернативи для будинків і більш стратегічні рішення, убезпечуючи нашу енергосистему. Ці обстріли дають нам шанс перебудувати нашу енергосистему, звернутися за досвідом організації енергосистеми, наприклад, як у Німеччини. Тому така перебудова більш на часі, аніж пропозиція кожному надати генератор. Ринок з часом вгамує цю ситуацію".   

Фото: vechirniy.kyiv.ua