Фольклорний фестиваль Європейської мовної спілки

2016-го року Фольклорний фестиваль Європейської мовної спілки відбувся в естонському місті Вільянді в рамках проведення "Фестивалю фолькмузики у Вільянді". У концерті-відкритті – виступи відомих естонських фольклорних виконавців – тріо Марі Калкун-Тууліккі Бартосік-Рамо Тедер, співачки та скрипальки Маар’ї Нуут,  гурту Trad.Attack, а також привітання президента Естонії, виконавчого директора Естонського суспільного мовлення, голови музичного департаменту Єврорадіо і мера м. Вільянді. 


Цьогоріч Українське радіо представляв фолк-гурт "ГуляйГород".

 

Фольклорний фестиваль ЄМС проводиться щороку і дає організаціям-членам ЄМС унікальну можливість познайомити світову аудиторію з оригінальними фольклорними мелодіями, яскравими традиціями та незабутньою атмосферою своєї країни. Активна участь Українського радіо в фестивалі розпочалася у 1999 році, і щороку УР знаходить популярні фольклорні колективи або солістів, які гідно представляють народне мистецтво нашої країни. В різні роки учасниками Фольк-фестивалю ЄМС від Українського радіо були:  бандурист Василь Нечепа, Орест Хома та Інеса Братущик, Тріо бандуристок на чолі з Тетяною Маломуж, гурт "Кралиця".

2015 року від "Українського радіо" на фестивалі у Кракові успішно виступив етно-рок-гурт "ТаРута".

А в 2014 році вже на півночі європейської континенту, у м.Раттвік (Швеція),  запалював публіку гурт "Фолькнери".

Наприкінці травня 2013 року Фольклорний фестиваль ЄМС приймав своїх гостей у сонячній Варні (Болгарія). Українське радіо на цьому престижному форумі представляв фольк-гурт "Веселі вуйки", українські  мелодії та пісні у виконанні якого  полонили  європейського слухача.