Про Українське Радіо

Українське Радіо – радіоплатформа Суспільного мовника України Національної суспільної телерадіокомпанії, найстаріше радіо країни. 

16 листопада 1924 о 19:00 в Харкові вийшла в ефір перша вітчизняна радіопередача. З гучномовців пролунало: "Алло, алло, алло! Говорить Харків, говорить Харків, говорить Харків!".

Десять років Українське Радіо мовило з Харкова. До Києва воно переїхало в 1934 році, коли місто стало столицею.

У роки Другої світової війни Українське Радіо жодного разу не припиняло свою роботу. Спершу довелося повернутися до Харкова, потім – до Сталінграда, згодом до Саратова, звідки велися регулярні передачі українською мовою.

Будівництво київського телерадіоцентру на Хрещатику, 26 розпочалося 1949 року. Причому, це був перший телерадіоцентр повністю оснащений вітчизняним обладнанням.

6 листопада 1951-го з тамтешніх студій вийшла перша передача, трансляція якої стала можливою завдяки високій залізній телевежі, збудованій поряд з будинком. 

Українське Радіо мовить на чотирьох каналах: Першому – розмовному новинному суспільно-політичному, Другому – молодіжному музично-розмовному Радіо Промінь, Третьому – мистецько-просвітницькому Радіо Культура та Radio Ukraine International, де має редакції дев'ятьма мовами: англійською, німецькою, польською, румунською, болгарською, угорською, словацькою, російською та білоруською.

Українське радіо має п’ять творчих колективів:

1. Заслужений академічний симфонічний оркестр на чолі з художнім керівником та головним диригентом Володимиром Шейком,

2. Оркестр народної та популярної музики з художнім керівником і головним диригентом колективу - Михайлом Пікульським,

3. Академічний хор імені П. Майбороди – художня керівниця, заслужена артистка України Юлія Ткач,

4. Великий дитячий хор

5. Тріо бандуристок Українського радіо у складі народної артистки України Тетяни Маломуж, заслуженої артистки України Ольги Черній та артистки Катерини Коврик

Також Українське радіо має потужний Художній фонд – понад сто тисяч фонограм, які стали вагомою складовою національного культурного надбання.

Будинок звукозапису був створений 1976 року для Державного комітету  телебачення та радіомовлення України як технічна база запису високоякісних музичних та літературних фонограм. Ці фонограми використовуються для створення радіопередач.

Сьогодні, будучи Суспільним мовленням, Українське Радіо має програми для різноманітної аудиторії. Це і суспільно-політичні шоу, антикорупційні програми, з військовою, екологічною, економічною, соціальною тематикою, музичні програми, освітньо-пізнавальні, радіоспектаклі для дітей, підлітків, дорослих та пенсіонерів.

Постійно збільшується кількість FM-частот суспільного мовника. Це дозволяє забезпечувати якісною, неупередженою, достовірною та оперативною інформацією всю Україну.

Робота команди Українського Радіо спрямована на задоволення інформаційних потреб усього суспільства. Ми формує порядок денний і задаємо тон розмови. Нам довіряють і поважають.

Слухайте! Аналізуйте! Думайте! Робіть власні висновки!