За лаштунками
Триває український формат міжнародного театрального фестивалю камерних вистав "Андріівський фест". До столиці завітав Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. І.Кочерги. Інтерв'ю з режисером-постановником вистави "Зовсім інші" заслуженим артистом України Петром Авраменком; про театральний аматорський рух Кіровоградщини дізнаємося від Голови журі щорічного огляду-конкурсу "Театральна весна Кіровоградщини" Євгена Курмана. Остання сторінка присвячена пам'яті друзів програми "За лаштунками", які відійшли у вічність минулого і цього листопада. Це - найтитулованійший фотохудожник країни, лауреат Національної преміі ім. Т.Шевченка Василь Пилип'юк та письменниця і мисткиня, авторка 14 книжок, які неодноразово відзначалися на різних форумах і літературних конкурсах, Ева Гата.
Колос. Аграрний щоденник
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів.
Музичні твори
Лайфхак українською
Скетч-шоу навчить вас правильно говорити українською.
Ніхто, крім нас
Про любов до музики, навчання в Одеській консерваторії та участь у національному відборі на Eurovision Ukraine - Євробачення Україна розповість заслужена артистка України Оксана Нестеренко.
Музичні твори
Ранковий формат
Обговорення резонансних суспільно-політичних, соціальних, науково-пізнавальних та культурно-мистецьких подій і тем - в рубриках «Особистий вибір» та «Власний інтерес».
Інформація про різноманітні події дня - в рубриці «Суботній навігатор», а яку книжку варто прочитати, який концерт відвідати, який фільм переглянути, яку страву приготувати тощо – в рубриці «Дружня порада».
Музичні твори
Ранковий формат
Обговорення резонансних суспільно-політичних, соціальних, науково-пізнавальних та культурно-мистецьких подій і тем - в рубриках «Особистий вибір» та «Власний інтерес».
Інформація про різноманітні події дня - в рубриці «Суботній навігатор», а яку книжку варто прочитати, який концерт відвідати, який фільм переглянути, яку страву приготувати тощо – в рубриці «Дружня порада».
Музичні твори
Музичні твори
Форпост
Нещодавно вони називалися аеромобільними, потім високомобільними десантними, нині це десантно-штурмові війська Збройних Сил України. Які суттєві зміни відбуваються в підрозділах?
Як відзначали цього тижня професійне свято улюблені «єноти»?
Незабаром – день Святого Миколая. Як підтримати родини загиблих військових і привітати їхніх осиротілих дітей?
Чорним по білому
Спілкуємося зі Світланою Орел, авторкою видання, яке щойно побачило світ – «Ті, хто не хотів помирати мовчки». У книзі йдеться не тільки про жертв Голодомору, страждання і втрати, а й передусім про спротив. А ще зустрінемося з родиною активних слухачів – Наталею Малиновською та її доньками-школярками.
Музичні твори
Гімн України
Городець – так називалося місто, яке за часів Київської Русі було розташоване на території теперішнього села Демидів Вишгородського району Київщини. Перша згадка про нього зафіксована літописцем Нестором у «Повісті минулих літ»: князі київський та чернігівський укладали у Городці мирну угоду, щоб припинити міжусобиці і спільно захищати руські землі від нападів половців. Дещо пізніше це місце слугувало фортецею для козаків Семена Палія, які також відстоювали українську землю але вже від війська Речі Посполитої, проте не витримали натиску переважаючих сил противника. Тоді загинуло багато не лише козаків, а й місцеве населення було знищено, а місто повністю спалено. Як же тепер сільська влада Демидова та місцеві активісти планують увіковічнити пам’ять про героїчну боротьбу наших предків за свою незалежність? Що передбачається створити на залишках давньоруських валів? Чому в кінці вулиць Богдана Хмельницького та Нижній вал встановлено чотириметровий дубовий хрест?
Чи треба народитись в родині дипломата, аби стати добрим дипломатом? Як продовжити справу батьків, не успадковуючи буквально їхньої професії? Як цінувати і берегти родинні цінності в добу їх руйнування? Про це говоритимуть брати Маркіян та Данило Лубківські.
Рушійна сила
Чому перший сніг знову став для водіїв неочікуваним? Як підготувалась до зими Укрзалізниця? А ще беспілотні таксі, найдорожчий позашляховик та змагання з автозвуку.
Правила поведінки за столом. Його сервірування та користування різними приладами. Гостя студії - експерт з етикету Наталя Адаменко.
Що робити у разі виникнення надзвичайної ситуації? Які речі з собою брати? Як реагувати на увімкнення сирен?
Пільги для електрокарів продовжили на чотири роки. Чи збільшиться кількість таких авто в Україні? Яка ситуація з зарядними станціями?
Пенсії зростуть. От тільки на скільки і у кого? Чого чекати пенсіонерам наступного року?
Обговорення резонансних суспільно-політичних, соціальних, науково-пізнавальних та культурно-мистецьких подій і тем - в рубриках «Особистий вибір» та «Власний інтерес».
Інформація про різноманітні події дня - в рубриці «Недільний навігатор», а яку книжку варто прочитати, який концерт відвідати, який фільм переглянути, яку страву приготувати тощо – в рубриці «Дружня порада».
Святительське слово
Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет розповідає про найбільші релігійні свята, цитує уривки зі святого Євангеліє від Іоанна, Матвія, Луки, Марка та коментує їх.
Це уявна мандрівка світом, розповіді про далекі країни, нерозгадані таємниці нашої планети, найяскравіші архітектурні перлини та найпопулярніші туристичні маршрути, знайомство з історією та культурою різних народів. А ще - це мандрівки нашою рідною Україною, не менш цікавою для допитливого мандрівника. Моря і гори, печери і водоспади – все це поряд, це наша земля! Тож, пізнаючи світ, пам’ятай, вивчай і люби своє, українське!
Як формувалися архітектурні традиції в древньому Києві : хто будував перші церкви і монастирі і які пам'ятки з домонгольських часів є взірцями майстерності давніх будівничих. Скільки всього залишилося в Києві давньоруських храмів і які таємниці та легенди вони зберігають... Гість програми - кандидат історичних наук Вадим Арістов, науковець Інституту історії НАН України, співробітник Національного музею історії України, дослідник доби Київської Русі.
Учасники акцій протесту власників автомобілів на єврономерах цього тижня перекривали дороги державного значення в різних регіонах України. Чим ускладнили й без того непросту ситуацію на автошляхах. Чи можливі акції протесту без перекриття трас? Чи могли правоохоронці запобігти перекриттю шляхів і уникнути колапсу на дорогах?
Мільярд бюджетних гривень на Спеціальний “Фонд президента України” - президентська допомога для студентів та молодих вчених чи підкуп виборців?
Верховна Рада посилила відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння до 51 тисячі гривень з позбавленням права керування на строк до 3 років. Чи достатньо цього для вирішення проблем на дорогах?
П'ять років від початку Революції Гідності. Згадуємо буремні місяці та аналізуємо здобутки з учасником Євромайдану, філософом Олексієм Паничем.
Як участь і перемога у Всеукраїнському конкурсі дівчат з інвалідністю «Краса без обмежень» змінили життя, мрії та плани Юлії Махно із Черкащини? Дізнаємося з перших вуст.
Національна оперета України - перший і поки що єдиний у Києві театр, який підготував вистави з аудіодискрипцією для незрячих дітей. А ще започаткував проект «Арт-дія - інклюзія». Докладніше про це - координаторка проекту Тетяна Зілінська.
Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому Держбюджет на 2019-й рік. Наскільки збалансований новий кошторис країни? Чи немає в бюджеті прихованого дефіциту? Які галузі матимуть пріоритетне фінансування?
Лекторій WiseCow
Лекції з мистецтва, історії, культури, літератури, кінематографу та моди. А також свіжі культурні новини та карта ініціатив у містах України.
Річниця Майдану. Хто відповість за злочини та… обіцянки.
Роковини Голодомору. Сила в пам'яті.
Курс на ЄС та НАТО. Підтверджено Конституційним судом та парламентом.
Акції протесту «євробляхерів». Закон підписано, але чи поставлено крапку.
Обговорення топ-7 книжок тижня, які допомогли слухачам «пережити» та виробити рефлексію на інформаційні події сучасності.
Гетьман Війська Запорозького, бей і воєвода Петро Дорошенко. Що ми знаємо про його діяльність, про військові перемоги?
Рік 1997-й. Старт космічного човника «Колумбія» з першим космонавтом незалежної України Леонідом Каденюком на борту. Пригадаємо, як це було.
Дізнаємося про креативні акції громадських активістів, пов’язані з необхідністю збирання та переробки вторинної сировини.
Лекторій WiseCow
Лекції з мистецтва, історії, культури, літератури, кінематографу та моди. А також свіжі культурні новини та карта ініціатив у містах України.
Володимир Рижак з Уманщини, на псевдо Мачете-кулеметник батальйону спеціального призначення "Шахтарськ", який віддав життя за Батьківщину. Говоримо з мамою героя Іриною Рижак.
Радіо Промінь представляє
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв`ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з «Планетою спорту».
Радіо Промінь представляє