Сьогодні. Ввечері
Аптеки завищують ціни на препарати, що беруть участь у програмі «Доступні ціни». Такі результати перевірки, проведеної головним управлянням Держпродспоживслужби. Коментує начальник Управління контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби Лариса Єфімова.
Пенсійна реформа зобов'яже роботодавців брати на роботу людей у віці від 45 років за квотним принципом. Про зміни у законодавстві говоритимемо з HR-експерт сайту з пошуку роботи rabota.ua Тетяною Пашкіною.
Вступає в дію закон про мовні квоти на телебаченні. Докладніше – народний депутат України Ірина Подоляк.
Рада Європи продовжує діалог з Україною щодо Закону про освіту. Чи вдалося нам стримати антиукраїнський наступ Росії та Угорщини у ПАРЄ? Мовна політика у фокусі уваги політолога Олексія Гараня.
Сьогодні. Ввечері
З яких джерел і як наповнюється гаманець громад? Чому області та територіальні громади не використовують усі кошти, які у них є? Спробуємо розібратися з директором Інституту розвитку територій Юрієм Ганущаком.
Надвечір
Росія вдруге відмовила українським лікарям в можливості відвідати 19-річного Павла Гриба у СІЗО. Сьогодні представництво російського МЗС у Краснодарі надіслало офіційну відмову.
Прикордонника поранено на КПП "Мар'їнка" у Донецькій області. У нього влучив снайпер бойовиків.
Чехія - це не Земан. Чеські користувачі соцмереж вибачились перед громадянами України за слова президента Мілоша Земана стосовно Криму.
Національний банк заборонив українським банкам здійснювати операції з банкнотами і монетами Російської Федерації із зображенням об'єктів, розташованих на окупованій території України.
Від отруєння грибами померла 10-річна дівчинка. За попередніми даними, причиною стали смажені сироїжки, але у медиків є підозра, що серед сироїжок була бліда поганка.
Музичні твори
Радіодетектив
Артур Конан Дойл, "Блакитний карбункул".
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів в щоденній програмі «Колос. Аграрний щоденник».
Джаз-джем
Фрагменти концертів Габріеля Гарсон-Монтано і Джона Клірі на Джазовому фестивалі у Монтрьо влітку 2017 року.
З музичних програм Європейської Мовної Спілки
Фрагменти виступу румунського скрипаля Лівіу Прунару та Камерного оркестру «Концертгебау» під орудою Єлени Рістіч.
Сьогодні. Вдень
20 жовтня у Кривому Розі стартує Перший відкритий всеукраїнський фестиваль-конкурс джазового мистецтва «Джаз на Поштовій». Протягом трьох днів у Криворізькому академічному міському театрі імені Тараса Шевченка виступатимуть обдаровані діти, молодь та професійні артисти. Детальніше про програму фестивалю розпитаємо в директора Київської школи джазового та естрадного мистецтв Петра Полтарєва.
Як у різних країнах вирішують мовне питання розглянемо з медіаекспертом, доктором наук із соціальних комунікацій Олександром Чекмишевим.
Нові будівельні норми. Чи захищають вони міські зелені насадження, запитаємо в експерта фундації «Відкрите суспільство» Івана Сікори.
Сьогодні. Вдень
Відсвяткувати Покрову разом запрошує Національний музей народної архітектури та побуту України. У студії Українського радіо - начальник науково-дослідного відділу «Карпати» Національного музею народної архітектури та побуту України у с.Пирогів Олена Громова.
Війна і мир
Чому Україну ніхто не чекає у НАТО? Що НАТО дало Україні і чи потрібно нам вступати до Альянсу? Гість студії - колишній міністр оборони України, народний депутат VI і VII скликань, військовий діяч Анатолій Гриценко.
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів у програмі "Колос. Аграрний щоденник".
Які історії приховують бібліотеки, коридори та аудиторії старих університетів? Спробуємо з′ясувати це за допомогою учасників студентського наукового товариства «Ніч в університеті».
Донбас. UA
Громадські організації на сході України. Як змінилася громадська спільнота в Донецькій та Луганській областях. Які громадські організації хочуть бачити мешканці Сходу. Гостя студії - координатор ініціативи GoEast Світлана Колодій.
Крим. Реалії
Про головні події тижня в окупованому Криму.
Про урочисте складання присяги на вірність Україні ліцеїстами Київського військового ліцею ім. Івана Богуна.
Фестиваль "Лірницька Покрова в Рівному".
75 років заснування УПА. Про ставлення українців до УПА.
Марш слави УПА в Києві. Яка його мета?
Про епідемію грипу. Як уберегтися?
Про проект "Пісні війни".
У рубриці "Власний інтерес" - про першу українську настільну гру для старшокласників по історії України початку століття. Що це за гра і де її можна побачити?
П'ять поколінь родини Зубицьких знаються на травах і зцілюють людей за їх допомогою. Їх називають лікарями від Бога, а вони черпають знання, сили і наснагу від природи. Григорій, Никифор, Данило, Олександр, Наталія та Вікторія Зубицькі - династія фітотерапевтів. Гості студії Наталія та Віктор Зубицькі.
Косплей або костюмована гра. Як виник цей рух і в чому його унікальність? У яких персонажів перевтілюються учасники цього дійства й навіщо вони це роблять.
Народжується справжнє громадянське суспільство. Найактивніші та найсміливіші - на варті свободи. Про тих, хто щодня захищає інтереси демократії, бореться з байдужістю, допомагає тим, хто потребує підтримки, розбудовує нову країну. І для тих, кому небайдужа доля нашого війська, розвиток України та майбутнє дітей, хто прагне змін на краще.
В мережі
Флешмоб «капелюх на вуха» відбувається в рамках Дня паліативної допомоги. Як мережі допомагають дітям із невиліковними недугами? Старт кампанії «Вшануй» у пам’ять загиблих у цій гібридній війні. Нашумілі пости лайкмена, військового блогера Дмитра Якорного.
В мережі
Флешмоб «капелюх на вуха» відбувається в рамках Дня паліативної допомоги. Як мережі допомагають дітям із невиліковними недугами? Старт кампанії «Вшануй» у пам’ять загиблих у цій гібридній війні. Нашумілі пости лайкмена, військового блогера Дмитра Якорного.
Персона ґрата
Влітку 2014-го він командував загоном розвідників, які героїчно обороняли Савур-могилу. Важко поранений, але вижив, заново навчився ходити... Сьогодні він вчить своїх вихованців. Бере участь Герой України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна, генерал-майор Ігор Гордійчук.
Код досвіду
У студії Українського радіо - екс-командир взводу добровольчого батальйону «Айдар», заступник директора з науки Українського наукового центру екології моря Євген Дикий.
Первинний код
Події української революції 1917-21 рр. Відродження національної свідомості. Персони, документи, наслідки. Нова доба української історії.
Кримський. Пармезан
Про головні події тижня в окупованому Криму.
Українській повстанській армії-75. Тож мова піде про феномен партизанського війська, досвід УПА і те, що може він стати нам у пригоді нині, в умовах гібридної війни.
20 хвилин з В.Яворівським
Про унікальний документ світової історії книгу Павла Халебського «Україна - земля козаків».
Вродило. Українці вихваляються щедрими дарами лісу, щоправда й отруєнь грибами чимало. Що вродило на городах? І чи довго ще сподіватися на зібране та вирощене власноруч? Які цінники на овочевих ятках цієї осені?
Чи завжди зброя означає безпека? Хто має до вогнепальної зброї доступ і чи варто його спрощувати? Якщо справді у продавця зброї, з якого вбито росіянина Вороненкова, скуповувалися кілери, то скільки таких торговців є в країні?
Судові справи. Де судитимуть корупціонерів - у спеціальному суді чи палаті, і яка між ними різниця? Яких ще новацій у цій сфері чекати, адже судова реформа ухвалена. Чому ж громадські активісти вимагають ще змін до процесуальних кодексів?
Партнерство і національні інтереси. Де між ними межа і хто її переходить? Непростий тиждень України в ЄС. Як зупинити гібридний антиукраїнський наступ?
Вірю і знаю
Про молитовно-літургійне життя церкви, повчальні притчі з Євангеліє, які радять не забувати Бога - втілення життя, добра, любові, краси, закликають людину протистояти злу, жорстокості, насильству.
П'ять поколінь родини Зубицьких знаються на травах і зцілюють людей за їх допомогою. Їх називають лікарями від Бога, а вони черпають знання, сили і наснагу від природи. Григорій, Никифор, Данило, Олександр, Наталія та Вікторія Зубицькі - династія фітотерапевтів. Гості студії Наталія та Віктор Зубицькі.
Вечірня колисанка
Казка "Морський цирк".
Громадська хвиля
Війна за історію: як протидіяти російській пропаганді, і що можуть протиставити українські історики в інформаційній війні? Свої думки висловили голова ОУН Богдан Червак та історик Володимир Тиліщак.
Вирок за допис у соцмережі: яку відповідальність ми несемо за те, що пишемо в Інтернеті? Розповідає керівник програм нових медіа ГО «Інтерньюз-Україна» Віталій Мороз.
Громадська хвиля
День захисника і захисниці: якою була роль жінки в мілітарній історії України? Історикиня Марина Мірзаєва розповідає про воєнні ролі жінок у лавах УПА та підпіллі ОУН.
Висвітлення спортивних подій, які відбулися впродовж дня в Україні та світі. Інформація про розвиток фізкультури та спорту, інтерв’ю зі спортсменами та тренерами.
Він - майор міліції, давно уже був у відставці. Але війна на сході – і вінничанин Володимир Линничук з травня 2014 стає бійцем добровольчого батальйону «Донбас» з позивним «Майор». Попасне, Лисичанськ, Іловайськ… довелося з боями пройти у штурмовому підрозділі…Полон.. Наразі – командир батареї САУ-3 14 бригади Збройних Сил України. Не міг навіть уявити, що таке можливе у 21 сторіччі на рідній землі. Відчув і гіркоту зради, і крах надії…І наразі, напевне знає, що не дай Боже повторення подібного, в полон би не потрапив.
Згодом
Процес об’єднання територіальних громад розпочався 2015-го року. Що змінилося відтоді? Скільки громад уже об’єдналися, і як це вплинуло на їхнє життя? Чому деякі відмовляються об’єднуватися?