Сьогодні. Ввечері
Як убезпечитись від кібератаки - експерт з безпекових питань Сергій Шабов.
Про перерахунок пенсій військовослужбовцям говоритимемо з військовим експертом, представником Уповноваженого з прав людини з питань захисту прав військовослужбовців Святославом Стеценком.
Корупційний скандал в Міноборони. Які висновки зроблено? Коментує експерт з питань національної безпеки Тарас Жовтенко.
Не вщухають пристрасті навколо нового українського Закону про освіту. Чи може наша країна розраховувати на підтримку Польщі? Аналізуємо ситуацію з експертом з міжнародних питань Геннадієм Друзенком.
Як українцям, зокрема бізнесменам, реагувати на негативні, образливі заяви та виклики деяких європейських країн з приводу мовного питання? Як не піддаватися на провокації та стримувати свої емоції? Про все це у розмові з заступником виконавчого директора Фонду «Відродження» Тарасом Качкою.
Сьогодні. Ввечері
Негідне поводження вболівальників та бійки між ними не рідкість, хоча на футбольних матчах передбачено чимало правоохоронців. Як вгамувати фанатів, запобігти хуліганству і забезпечити порядок на стадіонах? Шляхи вирішення ситуацій шукатимемо з футбольним коментатором Андрієм Столярчуком.
Надвечір
Корупція в Міноборони. Коло підозрюваних зростає, розголос - теж.
ПАРЄ розкритикувала український закон про освіту, однак не намір Угорщини провести сумнівну акцію щодо Закарпаття.
Рада Європи залишається без російських внесків, а ЮНЕСКО - без американських. США виходять з організації.
Вірусна небезпека. СБУ попередила про нову масштабну кібератаку, мішенями якої стануть великі державні та приватні компанії.
Музичні твори
Колос. Аграрний щоденник
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів в щоденній програмі «Колос. Аграрний щоденник».
На хвилі джазу
Білоруський вокальний ансамбль "Камерата".
З музичних програм Європейської мовної спілки
Фрагменти концерту Королівського Філармонійного оркестру Великої Британії.
Сьогодні. Вдень
У студії Українського радіо - письменник-фантаст Радій Радутний. А говоритимемо про розвиток ракетно-космічної галузі.
Про ухвалену днями резолюцію ПАРЕ та перспективи повернення Росії до Парламентської Асамблеї згаданої організації говоритимемо з народним депутатом Марією Іоновою.
У фокусі уваги експерта – податки. Хто і скільки сплачує в Україні, запитаємо в доктора юридичних наук, президента Асоціації податкових консультантів Данила Гетьманцева.
Сьогодні. Вдень
Стартап у галузі ІТ. З чого почати і як перетворити ідею на бізнес, запитаємо в засновника сервісу kabanchik.ua Романа Киригетова.
Музичні твори
Персона ґрата
Як Україна розв’язує проблеми забруднення довкілля? Які пріоритети державної екологічної політики, зокрема, щодо утилізації відходів? Що таке екологічний податок і як він діє? Чи зможемо невдовзі відмовитися від пластикових пакетів? Відповідатиме на ці та інші запитання міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів у програмі "Колос. Аграрний щоденник".
Наша армія
Що нового з’явилося в обмундируванні наших воїнів? Чи носитимуть у війську валянки, шарф-трубу і вдосконалені захисними вставками рукавички цього осінньо-зимового сезону? Чи потрібно новобранцям самим купувати військову форму? Розкаже заступник начальника Центрального управління речового забезпечення тилу Збройних Сил України, полковник Олександр Данильчик.
Крим. Реалії
Російська колонізація Криму.
Делегація України у складі керівництва Національного банку, Міністерства фінансів та Міністерства економічного розвитку і торгівлі відбула до Вашингтона для участі в щорічних зборах Міжнародного валютного фонду і групи Світового банку. Коментує виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
Результати термінових дебатів у Парламентській асамблеї Ради Європи щодо мовного питання у фокусі уваги народного депутата України Олексія Гончаренка.
Міністерство закордонних справ Угорщини повідомило посольству України про намір провести 13 жовтня акцію під гаслом "Самовизначення для Закарпаття». Чи можна такі дії вважати закликом до сепаратизму, запитаємо в старшого аналітика зовнішньої політики і євроінтеграції Міжнародного центру перспективних досліджень Ірини Івашко.
Сьогодні. Зранку
Скільки знадобиться Україні цьогоріч на виплату субсидій? Чи вистачить грошей, закладених в бюджеті? Хто матиме право на відшкодування витрат за комірне? Про все це у розмові з директором Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віктором Музиченком.
Заступник виконавчого директора Фонду «Відродження» Тарас Качка - про заяви та виклики деяких європейських країн з приводу мовного питання.
Архітектура, ландшафт, парки - перші найяскравіші враження про місто. Але є, здавалося б, і дрібниці, які формують справжнє обличчя і столиці, і обласних центрів. Це те, якими мовами написані вивіски магазинів, аптек, назви зупинок, меню у кафе та ресторанах. Київ і Ужгород - у чому різниця між містами?
Згодом
Процес об’єднання територіальних громад розпочався 2015-го року. Що змінилося відтоді? Скільки громад уже об’єдналися, і як це вплинуло на їхнє життя? Чому деякі відмовляються об’єднуватися?
Сезонні депресії доволі розповсюджене явище. Що це - захворювання чи ні? Якщо у вас постійно змінюється настрій, відчуваєте втому і хочете з’їсти щось зайве чи шкідливе, то ця програма для вас. Як розпізнати депресію та боротися з нею – розкажуть психологи Олена Костюк і Людмила Царенко.
Крим. Реалії
Навіщо Криму Донбас? З якою метою підконтрольні Кремлю влади анексованого Криму вибудовують відношення з керівництвом невизнаних угрупувань "ЛДНР"? Навіщо Кремль використовує півострів як "відстійник" для російських бойовиків? Чи вдасться окупованим територіям відновити зв'язки з материковою Україною?
Про права учасників бойових дій. Зокрема, кредитування житла для учасників бойових дій. Бере участь юрист, голова громадської організації «Юридична сотня» Леся Василенко.
20 жовтня у Кривому Розі стартує Перший відкритий всеукраїнський фестиваль-конкурс джазового мистецтва «Джаз на Поштовій». Протягом трьох днів у Криворізькому академічному міському театрі імені Тараса Шевченка виступатимуть обдаровані діти, молодь та професійні артисти. Детальніше про програму фестивалю розпитаємо в директора Київської школи джазового та естрадного мистецтв Петра Полтарєва.
Як у різних країнах вирішують мовне питання розглянемо з медіаекспертом, доктором наук із соціальних комунікацій Олександром Чекмишевим.
Нові будівельні норми. Чи захищають вони міські зелені насадження, запитаємо в експерта фундації «Відкрите суспільство» Івана Сікори.
Відсвяткувати Покрову разом запрошує Національний музей народної архітектури та побуту України. У студії Українського радіо - начальник науково-дослідного відділу «Карпати» Національного музею народної архітектури та побуту України у с.Пирогів Олена Громова.
Міжнародна неурядова організація «ПЕН-клуб», яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів.
Він - майор міліції, давно уже був у відставці. Але війна на сході – і вінничанин Володимир Линничук з травня 2014 стає бійцем добровольчого батальйону «Донбас» з позивним «Майор». Попасне, Лисичанськ, Іловайськ… довелося з боями пройти у штурмовому підрозділі…Полон.. Наразі – командир батареї САУ-3 14 бригади Збройних Сил України. Не міг навіть уявити, що таке можливе у 21 сторіччі на рідній землі. Відчув і гіркоту зради, і крах надії…І наразі, напевне знає, що не дай Боже повторення подібного, в полон би не потрапив.
План заходів щодо впровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування на 2017-2018 роки затвердив Уряд.
Законопроект про медичну реформу народні депутати розглядатимуть наступного року.
Україна роз'яснює мовні положення нового закону про освіту Європейским державам.
Радіо "Свобода"
Петро Григоренко: генерал-дисидент. Гість студії - син учасника дисидентського руху, генерала Петра Григоренка Андрій Григоренко.
Косплей або костюмована гра. Як виник цей рух і в чому його унікальність? У яких персонажів перевтілюються учасники цього дійства й навіщо вони це роблять.
Архітектура, ландшафт, парки - перші найяскравіші враження про місто. Але є, здавалося б, і дрібниці, які формують справжнє обличчя і столиці, і обласних центрів. Це те, якими мовами написані вивіски магазинів, аптек, назви зупинок, меню у кафе та ресторанах. Київ і Ужгород - у чому різниця між містами?
Аптеки завищують ціни на препарати, що беруть участь у програмі «Доступні ціни». Такі результати перевірки, проведеної головним управлянням Держпродспоживслужби. Коментує начальник Управління контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби Лариса Єфімова.
Пенсійна реформа зобов'яже роботодавців брати на роботу людей у віці від 45 років за квотним принципом. Про зміни у законодавстві говоритимемо з HR-експерт сайту з пошуку роботи rabota.ua Тетяною Пашкіною.
Вступає в дію закон про мовні квоти на телебаченні. Докладніше – народний депутат України Ірина Подоляк.
Рада Європи продовжує діалог з Україною щодо Закону про освіту. Чи вдалося нам стримати антиукраїнський наступ Росії та Угорщини у ПАРЄ? Мовна політика у фокусі уваги політолога Олексія Гараня.
Надвечір
Росія вдруге відмовила українським лікарям в можливості відвідати 19-річного Павла Гриба у СІЗО. Сьогодні представництво російського МЗС у Краснодарі надіслало офіційну відмову.
Прикордонника поранено на КПП "Мар'їнка" у Донецькій області. У нього влучив снайпер бойовиків.
Чехія - це не Земан. Чеські користувачі соцмереж вибачились перед громадянами України за слова президента Мілоша Земана стосовно Криму.
Національний банк заборонив українським банкам здійснювати операції з банкнотами і монетами Російської Федерації із зображенням об'єктів, розташованих на окупованій території України.
Від отруєння грибами померла 10-річна дівчинка. За попередніми даними, причиною стали смажені сироїжки, але у медиків є підозра, що серед сироїжок була бліда поганка.
З яких джерел і як наповнюється гаманець громад? Чому області та територіальні громади не використовують усі кошти, які у них є? Спробуємо розібратися з директором Інституту розвитку територій Юрієм Ганущаком.
Міжнародна неурядова організація «ПЕН-клуб», яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів.
Про академічну доброчесніть - координатор проекту сприяння академічної доброчесності Тарас Тимочко.
Вечірня колисанка
"Зайчаткова казочка".
Громадська хвиля
Про російські впливи у Республіці Македонія говоримо із колишнім Надзвичайним і Повноважним Послом України в Македонії Юрієм Гончаруком.
Закупівлі Міноборони найбільш регульовані серед інших силових структур, — волонтерка Анна Майборода.
Громадська хвиля
Незалежна медійна рада зробила висновок, що в розважальних програмах «Кохана, ми вбиваємо дітей», «Битва екстрасенсів» та інших порушено законодавство. Деталі розповідає юрист Максим Дворовий.
Про поєднання бандури та електронної музики у проекті «Disturbance Fields» Громадському радіо розповіли бандурист Юліян Китастий та композиторка Алла Загайкевич.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".