Сьогодні. Ввечері
Набуває чинності пенсійна реформа. Яких змін очікувати найближчим часом, розкаже провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.
Коло доброчесності
Як боротися з недоброчесністю у політиці? У дискусії беруть участь: полковник міліції Борис Панченко, координатор коаліції «Декларації під контролем» Олександр Дрік, експерт Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко.
Сьогодні. Ввечері
Персона ґрата. Як зміниться життя українців наступного року? Які ключові нововведення пенсійної реформи нас очікують? Чи відбудеться монетизація пільг і яким буде порядок надання комунальної субсидії? Про все це - в інтерв’ю міністра соціальної політики Андрія Реви.
Музичні твори
Надвечір
СБУ затримала двох українців, які готували теракти у Маріуполі. Першою ціллю терористів був залізничний вокзал.
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про викриту схему розтрати в Міноборони на 149 мільйонів гривень. Затримано чотирьох посадовців.
Інтерпол Парасюка не шукає. Очільник МВС Арсен Аваков спростував заяву Слідчого комітету Росії про начебто оголошення у міжнародний розшук українського нардепа Володимира Парасюка.
Репресії в тимчасово окупованому Криму посилились. Після сьогоднішніх масових обшуків російські силовики затримали 14 кримських татар.
Сьогодні набрав чинності закон про пенсійну реформу, а уряд оголосив про початок виплати підвищених пенсій.
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів в щоденній програмі «Колос. Аграрний щоденник».
З музичних програм Європейської мовної спілки
Фрагменти концерту Симфонічного оркестру телерадіомовної компанії Словенії.
Сьогодні. Вдень
У студії Українського радіо - абсолютний рекордсмен за кількістю перемог на міжнародних конкурсах гітарист Марко Топчій.
Музичні твори
Сьогодні. Вдень
Депутати вкотре хочуть підвищити собі заробітну плату. Коментує голова Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Олексій Кошель.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Сьогодні. Вдень
Про започаткування ставки Верховного головнокомандувача - почесний голова Спілки офіцерів України В'ячеслав Білоус.
Темпи зростання інфляції в Україні. Прогнози щодо зростання споживчих цін. Бере участь президент Гуманітарного центру Андрій Кривонос.
Музичні твори
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів у програмі "Колос. Аграрний щоденник".
Новини
Зелена книга
Рожеві фламінго. Ці дивовижні птахи почали гніздитися в Україні. Чому так відбувається? Які пернаті восени летять з Арктики до Антарктики, а навесні навпаки? Спробуємо з′ясувати за допомогою орнітолога-аматора Олександра Настаченка та наукового співробітника Національного науково-природничого музею НАН України, кандидата біологічних наук Вадима Яненка.
Крим. Реалії
Кримські «екстремісти». Нові затримання в Криму. Для чого в анексованому Криму співробітники російської ФСБ знову провели хвилю затримань серед кримськотатарського населення? Чому на півострові під каток репресій потрапляють переважно мусульмани? Як убезпечити себе від можливого затримання російськими спецслужбами?
Заступника міністра і голову департаменту Міноборони затримали за підозрою в розтраті 149 млн. грн. Коментує військовий експерт Олег Жданов.
Замовляючи таксі, сподіваємося на якісне професійне обслуговування. Та чи готові ми до неприємних сюрпризів? Як боротися з безчинствами таксистів і п’яними за кермом? Як підвищити безпеку на дорогах, запитаємо у голови Професійної спілки таксистів України Василя Попика.
Президент США Дональд Трамп заявив, що незадоволений ядерною угодою з Іраном і бажає її розірвати. Як це вплине на відносини між двома країнами спробуємо проаналізувати за допомогою заступника директора Центру близькосхідних досліджень Сергія Данилова.
Президент женералітета (уряду) Каталонії Карлес Пучдемон увечері попросив парламент відкласти проголошення незалежності регіону на "кілька тижнів". Події в Іспанії у фокусі уваги директора Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень Сергія Толстова.
Чи достатньо робить влада для вирішення проблем вимушених переселенців? Як може допомогти гаряча лінія? Про все це у розмові з менеджером програми «Радник з питань внутрішньо переміщених осіб» Валерією Вершиніною та головою Всеукраїнської організації у справах вимушених переселенців Оксаною Єрмішиною.
Представник РФ у ТКГ з урегулювання ситуації на Донбасі Гризлов заявив про наближення моменту звільнення заручників. Коментує координатор руху «Сильні громади» Валентин Краснопьоров.
Козацькому роду нема переводу. Як виховати справжніх чоловіків? Мужніх, загартованих і найголовніше - здорових. Напередодні Дня Українського козацтва та Дня захисника України зосередимо увагу на фізичному розвитку дітей. На тому, як відбуваються уроки фізкультури, і які нормативи для сучасних школярів. Поміркуємо, як залучати дітей до фізкультури, щоб за приклад вони брали козаків - фізично витривалих і мужніх воїнів. Досвідом поділяться Херсон та Черкаси.
Наша армія
Що нового з’явилося в обмундируванні наших воїнів? Чи носитимуть у війську валянки, шарф-трубу і вдосконалені захисними вставками рукавички цього осінньо-зимового сезону? Чи потрібно новобранцям самим купувати військову форму? Розкаже заступник начальника Центрального управління речового забезпечення тилу Збройних Сил України, полковник Олександр Данильчик.
Про права учасників бойових дій. Зокрема, кредитування житла для учасників бойових дій. Бере участь юрист, голова громадської організації «Юридична сотня» Леся Василенко.
Крим. Реалії
Життя у боротьбі за Крим. Як боролися за права кримськотатарського народу активісти за часів СРСР? Як радянська система намагалася позбавитися від учасників кримськотатарського національного руху? Чи наслідує сучасна Росія досвід тоталітарного Радянського Союзу у боротьбі з кримськотатарськими активістами? Гість студії - кримськотатарський активіст, правозахисник, політв'язень часів СРСР, Синавер Кадиров.
В один клік
ІТ Арена - наймасштабніша IT конференція України та Східної Європи. Хто став переможцем битви стартапів? Які генії сучасності завітали до Львова на цей захід?
У студії Українського радіо - письменник-фантаст Радій Радутний. А говоритимемо про розвиток ракетно-космічної галузі.
Про ухвалену днями резолюцію ПАРЕ та перспективи повернення Росії до Парламентської Асамблеї згаданої організації говоритимемо з народним депутатом Марією Іоновою.
У фокусі уваги експерта – податки. Хто і скільки сплачує в Україні, запитаємо в доктора юридичних наук, президента Асоціації податкових консультантів Данила Гетьманцева.
Стартап у галузі ІТ. З чого почати і як перетворити ідею на бізнес, запитаємо в засновника сервісу kabanchik.ua Романа Киригетова.
Персона ґрата
Як Україна розв’язує проблеми забруднення довкілля? Які пріоритети державної екологічної політики, зокрема, щодо утилізації відходів? Що таке екологічний податок і як він діє? Чи зможемо невдовзі відмовитися від пластикових пакетів? Відповідатиме на ці та інші запитання міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
Твоя Свобода
Клімкін у Будапешті. Чим завершиться діалог про мову? Гостя студії - віце-прем'єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Про академічну доброчесніть - координатор проекту сприяння академічної доброчесності Тарас Тимочко.
Козацькому роду нема переводу. Як виховати справжніх чоловіків? Мужніх, загартованих і найголовніше - здорових. Напередодні Дня Українського козацтва та Дня захисника України зосередимо увагу на фізичному розвитку дітей. На тому, як відбуваються уроки фізкультури, і які нормативи для сучасних школярів. Поміркуємо, як залучати дітей до фізкультури, щоб за приклад вони брали козаків - фізично витривалих і мужніх воїнів. Досвідом поділяться Херсон та Черкаси.
Як убезпечитись від кібератаки - експерт з безпекових питань Сергій Шабов.
Про перерахунок пенсій військовослужбовцям говоритимемо з військовим експертом, представником Уповноваженого з прав людини з питань захисту прав військовослужбовців Святославом Стеценком.
Корупційний скандал в Міноборони. Які висновки зроблено? Коментує експерт з питань національної безпеки Тарас Жовтенко.
Не вщухають пристрасті навколо нового українського Закону про освіту. Чи може наша країна розраховувати на підтримку Польщі? Аналізуємо ситуацію з експертом з міжнародних питань Геннадієм Друзенком.
Як українцям, зокрема бізнесменам, реагувати на негативні, образливі заяви та виклики деяких європейських країн з приводу мовного питання? Як не піддаватися на провокації та стримувати свої емоції? Про все це у розмові з заступником виконавчого директора Фонду «Відродження» Тарасом Качкою.
Надвечір
Корупція в Міноборони. Коло підозрюваних зростає, розголос - теж.
ПАРЄ розкритикувала український закон про освіту, однак не намір Угорщини провести сумнівну акцію щодо Закарпаття.
Рада Європи залишається без російських внесків, а ЮНЕСКО - без американських. США виходять з організації.
Вірусна небезпека. СБУ попередила про нову масштабну кібератаку, мішенями якої стануть великі державні та приватні компанії.
Негідне поводження вболівальників та бійки між ними не рідкість, хоча на футбольних матчах передбачено чимало правоохоронців. Як вгамувати фанатів, запобігти хуліганству і забезпечити порядок на стадіонах? Шляхи вирішення ситуацій шукатимемо з футбольним коментатором Андрієм Столярчуком.
Батькіська кухня
Дошкільна освіта: потреби дітей та амбіції батьків. Як допомогти малечі розкрити свої таланти без шкоди для здоров’я і психіки? Про особливості виховання юних геніїв міркуватимемо з педагогами та психологами.
Їх називають «Янголи Тайри». Неначе крилами вони підхоплюють поранених, бо для них найголовніше, щоб ті вижили. Часто під обстрілами, між численних вирв, вони везуть воїна до найближчого шпиталю. Юлія Паєвська, «Тайра», народний герой України.
Вечірня колисанка
Казка "Горобчик Івасик".
Громадська хвиля
Заступника міністра оборони Ігоря Павловського звинувачують у зловживаннях на суму 149 мільйонів гривень. Говоримо про ситуацію з Юрієм Бірюковим та Олексою Шалайським.
Про стан української науки та її перспективи говоримо з науковицею Світланою Вовк.
Громадська хвиля
Чому рейдерські групи зацікавилися сільським господарством? Коментує голова Антирейдерського союзу підприємців Андрій Семидідько.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Віра. Надія. Любов
Програма християнської місії "Добрий самаритянин". Про історію та діяльність місії, релігійні акції за її участю, доброчинні справи.
Чому люди стали менше ходити до храмів? Розмірковує митрополит Вінницький і Барський Симеон.
Ікона Божої Матері «Спорителька хлібів». Розповідає редактор передачі «Благовіст» Лідія Гончар.
Стратегічною метою України у XXI столітті є питання розвитку православної педагогіки, релігійного виховання, освіти та просвітництва. Розповідає завідуючий кафедрою українського православ’я
та теології Міжрегіональної академії управління персоналом, професор Міжнародної кадрової академії, доктор богослів’я, протоієрей Діонісій Мартишин.