Сьогодні. Ввечері
Про ядерні загрози в сучасному світі. Бере участь доктор політичних наук, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень, професор Київського національного університету ім. Т.Шевченка Григорій Перепелиця.
Чому і досі не сформовано новий склад НКРЕКП? Розповідає голова правління Громадського комітету захисту конституційних прав і свобод громадян Микола Козирєв.
Робота Верховної Ради. Які законопроекти ухвалені ? Що буде розглядатися на подальших засіданнях? Про все це у розмові з народними депутатами України Романом Семенухою та Олексієм Гончаренком.
Сьогодні. Ввечері
Заяви начальника Генерального штабу Віктора Муженка про наслідки прямого протистояння з Росією. Ситуація зі складами зброї в Україні. Можливість надання Сполученими Штатами Америки летальної зброї. Ці питання коментуватиме голова Наглядової ради Асоціації виробників озброєння і військової техніки, генерал-лейтенант Дмитро Уманець.
Надвечір
Димові шашки та сутички у Верховній Раді не завадили депутатам ухвалити законопроекти щодо реінтеграції Донбасу.
Пошкоджені лінії електропередач, десятки повалених дерев і навіть закритий зоопарк у Рівному. Західні області накрив сильний вітер.
Лютує негода і в світі. Шторм "Ксав'єр", який забрав життя 7 людей у Німеччині дістався Польщі.
Чому влада не реагує на численні звернення громадян стосовно свавілля забудовників? Громадські активісти налаштовані рішуче.
Шлях до Європи. будівництво нового Бескидського тунелю на фінішній прямій.
За новаторські зусилля Нобелівську премію миру отримала організація "Міжнародна кампанія з ліквідації ядерної зброї".
Музичні твори
Колос. Аграрний щоденник
Локомотив нашої економіки - галузь, яку наші предки дбайливо вибудовували тисячоліттями. Попри те, що агропромисловий комплекс сьогодні виживає за найскладніших умов, він розвивається і дає прибуток. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто годує Україну? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів в щоденній програмі «Колос. Аграрний щоденник».
На хвилі джазу
Музику у стилях нью ейдж, джаз і блюз виконує на бандурі викладач в Одеській Державній Музичній Академії ім. Антоніни Нежданової.
З музичних програм Європейської Мовної Спілки
Радіоверсія концерту скрипалів Валерія Соколова, Нікіти Борисоглєбського та Національного камерного ансамблю «Київські солісти» (частина 1).
Сьогодні. Вдень
Найкраще з доробку сучасних польських кінематографістів - у кінотеатрах Києва. 5 – 8 жовтня зустрічаємо мистецький проект - Дні польського кіно. У студії Українського радіо - виконуючий обов'язки директора Польського інституту в Києві, другий секретар Посольства Республіки Польща в Україні Катажина Вензовська, генеральний директор Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі та експерт з інформаційних питань Польського інституту в Києві Тетяна Артушевська.
Європарламент ухвалив резолюцію щодо анексованого Криму, в якій звинувачує Росію в порушенні прав людини на півострові. Чи опоможе це захистити від переслідувань кримськотатарських та українських активістів на території півострова, запитаємо в засновника і координатора Громадської ініціативи «Крим SOS» Таміли Ташевої.
Музичні твори
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Сьогодні. Вдень
Хребтом економіки України є важка промисловість, тому проблема забруднення повітря одна із найгостріших. Тож з головою Всеукраїнської екологічної ліги Тетяною Тимочко говоритимемо про податок на викиди вуглецю.
Зайва вага заважає дітям гармонійно розвиватися. Як запобігти ожирінню у ранньому віці, на що треба звернути увагу батькам, наголосить головний лікар Київського центру здоров’я Отто Стойка.
Війна і мир
Про те, що змінилося за останні три роки, чи повинен в Україні існувати "допустимий рівень корупції" як у Китаї, а також про відсутність у наших громадян горизонту планування хоча б на 5 років уперед - журналіст-розслідувач Денис Бігус.
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів у програмі "Колос. Аграрний щоденник".
Використання сучасних технологій під час лекцій і уроків. Інноваційні технології в університетах та школах. Планшети замість підручників. «За» і «проти». Гість - викладач Київського національного університету культури і мистецтв, кандидат історичних наук Сергій Борисенко.
Донбас. UA
Донбас - на порядку денному у Верховній Раді. Коментують: політичний оглядач Українського радіо Віталій Науменко, речник Національного корпусу Олександр Алфьоров та філософ Олексій Панич.
Крим. Реалії
Про головні події тижня в окупованому Криму.
Про святкування Дня міста у Чернівцях. Про фестиваль поезії і вина у Луцьку.
Мінекології дозволяє відстріл 160 лосів.Коментар президента Асоціації мисливських угідь Сергія Андрусяка.
Про зустріч Волкер - Сурков.Коментар політолога Володимира Цибулька.
Про лауреатів Нобелівської премії.
Про фестиваль хризантем "Фантастичні історії".
Музика цілковито наповнює життя родини Боднарук-Карпенко. Хормейстери, співаки, піаністи, композитори, аранжувальники, - всі вони віддані музичному мистецтву і в житті, і на сцені. Недаремно ж їхнім іменем вже називають вулиці українських міст! Гості студії: Жанна Боднарук, Анатолій та Андрій Карпенки.
Слово
Як українська мова захищає нас. Рубрики: "Правимо неправильне", "Мовологія".
Кинути повід на швидкості 40 км/год, аби покласти стрілу на тятиву, - здається,неможливо. Та це звична вправа для лучників-вершників. Давнє мистецтво стрільби верхи відроджуємо з представниками парку «Київська Русь».
Розпочався черговий призов до лав війська. Як зробити строкову службу ефективною і почесною? Яке місце строковиків у структурі справжньої боєздатної армії? Спробуємо розібратися з учасниками програми. Згадаємо також події трирічної давнини на сході України, поговоримо про будні захисників країни і тих, хто їм допомагає. І наостанок - традиційна «Польова пошта» - нагода підтримати військових та передати їм свої вітання.
«Вивчати українську безкоштовно». Це волонтерський проект, який вчетверте набирає слухачів у 17-ти містах країни. Хто навчатиметься і де саме - розкаже координаторка безкоштовних курсів української мови у Києві Юлія Андрусенко. А тих, хто наважиться перевірити свої знання з української, викликаємо на мовний ринг.
«Вивчати українську безкоштовно». Це волонтерський проект, який вчетверте набирає слухачів у 17-ти містах країни. Хто навчатиметься і де саме - розкаже координаторка безкоштовних курсів української мови у Києві Юлія Андрусенко. А тих, хто наважиться перевірити свої знання з української, викликаємо на мовний ринг.
В мережі
Про останні флешмоби і найпопулярніші активності за хештегами.
В мережі
Флешмоб "Обличчя депресії". Кому і навіщо потрібні такі акції в соцмережах? Скандал із фальсифікованим відео, і як реагувати на неправдиву інформацію про тебе? Кіт Інжир - вигаданий герой Фейсбуку. Про найрезонансніші події з соціальних мереж за минулий тиждень слухайте у програмі.
Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект про внесення змін до низки кодексів, який запускає судову реформу.
Парламент підтримав пенсійну реформу, яка передбачає осучаснення пенсій і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію.
ЄБРР розчарований ходом приватизації в Україні. Уряд роз'яснив деякі новації медреформи.
Код досвіду
Більшість держустанов не оприлюднюють інформацію про свої витрати, тим самим порушуючи законодавство. І Міністерство фінансів України та держустанова «Відкриті публічні фінанси» запускають проект «Є-data Рейтинг», який сприятиме прозорості діяльності місцевої влади. Керівник проекту Є-data, засновник ресурсу 007.org.ua та організатор національного конкурсу журналістських розслідувань та аналітичних досліджень “Є-розслідування” Олександр Щелоков учасник цієї програми.
Первинний код
Події української революції 1917-21 рр. Відродження національної свідомості. Персони, документи, наслідки. Нова доба української історії.
Кримський. Пармезан
Про головні події тижня в окупованому Криму.
У фокусі уваги - найцікавіші події, які стались цими днями в різні роки. Зокрема, згадаємо Революцію на граніті 1990 року і почуємо, якими ті часи залишились у пам’яті одного з її активних учасників.
Майже півтора століття тому народився знаменитий Іван Піддубний – богатир, легендарний борець, слава якого линула усім світом. Якими є сучасні його колеги? Про рекорди і тренування, про перемоги і шлях до них запитаємо в нинішнього спортсмена-гирьовика, чиї здобутки занесено до Книги рекордів Гінесса.
А ще говоритимепо про алкотестер. Цьому винаходу вже півстоліття, а функцію свою виконує справно. Чи все-таки час алкотестера минає? Запитаємо у фахівця.
20 хвилин з В.Яворівським
Огляд листів радіослухачів.
Нобелівський тиждень. Хто з українців наближався до отримання найпрестижнішої премії і чому поки ніхто з наших співвітчизників нею не відзначений? На що можуть розраховувати науковці та літератори, живучи й працюючи в Україні?
Хочеться тепла. Через похолодання в деяких регіонах вже стартував опалювальний сезон, та деінде опалення не зможуть поки включити, навіть якщо вдарить мороз. А хтось не зможе обігрівати домівки, бо дорого. Коли в наших помешканнях стане тепло і скільки коштуватиме затишок?
Відстрілялися. Парламент нарешті ухвалив довгообіцяну урядом і ще довше очікувану Міжнародним валютним фондом пенсійну реформу. Як вона змінить життя українських пенсіонерів та тих, хто стане ними через кілька років чи навіть десятиліть?
Побилися за Донбас. У парламенті кілька законів щодо окупованих районів Донбасу. Нардепи їх розглядали, дискутували, штовхалися, але не голосували (або - й зрештою таки проголосували). Яке майбутнє для окупованого Донбасу визначили в компромісному варіанті і чи справді ці закони означають, що скресне крига замороженого конфлікту?
Вірю і знаю
Про молитовно-літургійне життя церкви, повчальні притчі з Євангеліє, які радять не забувати Бога - втілення життя, добра, любові, краси, закликають людину протистояти злу, жорстокості, насильству.
Династії
Музика цілковито наповнює життя родини Боднарук-Карпенко. Хормейстери, співаки, піаністи, композитори, аранжувальники, - всі вони віддані музичному мистецтву і в житті, і на сцені. Недаремно ж їхнім іменем вже називають вулиці українських міст! Гості студії: Жанна Боднарук, Анатолій та Андрій Карпенки.
Слово
Як українська мова захищає нас. Рубрики: "Правимо неправильне", "Мовологія".
Вечірня колисанка
Казка «Як у містечку рака топили».
Громадська хвиля
Про що говорили Волкер із Сурковим у Белграді: думка аналітика. Коментує політолог Іван Лозовий.
Про деокупацію ОРДЛО. Говоримо про стосунки влади та опозиції та політичну культуру загалом з доктором філософських наук Євгеном Бистрицьким.
Громадська хвиля
7 жовтня 1253 року за деякими джерелами, Папа Римський коронував Князя Данила. Говоримо про цю історичну постать, факти і міфи, пов’язані з ним, з професором історії В’ячеславом Корнієнком.
Більшість українського експорту не побачиш у країнах ЄС. Коментує директор Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень Сергій Толстов.
Письменниця зі Львова Вікторія Амеліна представляє в Києві свій новий роман «Дім для Дома», в якому описане життя трьох поколінь львів’ян.
Висвітлення спортивних подій, які відбулися впродовж дня в Україні та світі. Інформація про розвиток фізкультури та спорту, інтерв’ю зі спортсменами та тренерами.
У рівненчанина Олександра Солоненка з позивним «Старшина», «Хижак» - за плечима три роки війни у складі Збройних сил України, добровольчого батальйону «Карпатська Січ» та ДУК ПС. Наразі він з побратимами тримає маленький, однак стратегічний клаптик української землі в Пісках.
Згодом
На початку року «Синій кит» вселяв тривогу і страх. А нині? Чи відступив він сьогодні? Як захистити дітей від схожих «ігор» в віртуальному світі?