Сьогодні. Ввечері
Невакцинованих проти кору дітей не допускатимуть до відвідування навчальних закладів у трьох областях України - Івано-Франківській, Одеській та Тернопільській.
Про якість українського дорожнього покриття говоритимемо з експертом Громадської компанії "Європатруль" В′ячеславом Коноваловим.
Історію не можна забувати. Наприкінці вересня 1941-го року в окупованому нацистами Києві розпочалися масові розстріли цивільного населення. У перші дні загинуло понад 30 тисяч людей…Бабин Яр – одна ж найтрагічніших сторінок в історії Голокосту. Вшануємо пам′ять полеглих. У студії у вечірньому ефірі - співголова Асоціації єврейських організацій та общин України Йосиф Зісельс.
В Естонії відбувається саміт ЄС з питань цифрових технологій. Про його перебіг говоритимемо з політологом, провідним аналітиком Міжнародного інформаційно-аналітичного центру «Розвиток України» Олександрою Решметділовою.
Кремлівський терор у Криму триває. Як протидіяти репресіям і захистити тих, хто не підкорюється диктатурі і попри арешти й нові вироки відстоює свої права і свободи? Про Крим анексований, і все ж таки український, говоритимемо з активістом кримськотатарського руху Синавер Кадировим та експертом-дослідником із питань тероризму Інституту демократії імені Пилипа Орлика Наталією Беліцер.
Сьогодні. Ввечері
Правосуддя в Литві. Що корисного з досвіду сусідів може запозичити Україна? Обговоримо це під час зустрічі з головою Вищого адміністративного суду Литовської республіки Гедімінасом Кріжевічюсом та деканом юридичного факультету Вільнюського університету Томасом Давулісом.
Надвечір
Ситуація у Калинівці, що на Вінниччині, і в прилеглих до неї селах поступово нормалізується. Люди повернулися до своїх домівок. У багатьох будинках пошкоджені вікна і покрівля, є й серйозніші руйнування. Спеціальні комісії наразі оцінюють збитки, яких зазнали місцеві жителі. Тим часом напередодні Дня вчителя у селі ПавлІвка, яке чи не найбільше постраждало від вибухів,
тривають роботи з відновлення школи.
Доля зрадника. Затриманий в окупованому Криму російськими спецслужбами Дмитро Долгополов раніше служив у Збройних силах України. Проте після анексії півострова він зрадив присязі і перейшов на службу до окупантів, бо там більше платили - повідомив речник Генштабу Владислав Селезньов. Він резюмував: це ще один приклад сумних перспектив зрадників України. Як відомо, сьогодні ФСБ Росії повідомила, що Долгополова підозрюють у шпигунстві на користь України. Він, нібито, збирав і передавав до Києва дані про діяльність частин і з’єднань Чорноморського флоту.
СБУ запобігла антиукраїнській акції, яку спецслужби Росії готували в Києві та Брюсселі. Кремль намагався дискредитувати Україну перед європейською спільнотою. У силовому відомстві додали, що так званих «блогерів» і «журналістів» організатори фейкових акцій за сталою традицією найняли на «чорному ринку праці». Відкрито кримінальне провадження.
Акція до річниці незаконного арешту у Москві кореспондента «Укрінформу» Романа Сущенка відбулася сьогодні (29 09) у Києві. У ній взяли участь рідні й колеги журналіста. Вони закликали всіх небайдужих підтримати Романа – надіслати йому листівку до московського СІЗО або сфотографуватися із плакатом «Свободу Сущенку!» і викласти знімок у соцмережі.
До проекту порядку денного осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, що триватиме з 9 до 13 жовтня, сьогодні внесли питання щодо мовного положення в новому законі України про освіту. Європейські експерти оцінять, чи не порушує прав нацменшин обов»язкове викладання предметів державною мовою.Голова Українського юридичного товариства Олег Березюк вважає, що рішення має бути на користь України. Більше того, підстав для такої експертизи правник не вбачає.
Влада Каталонії закликала Євросоюз не ігнорувати призначений на 1 жовтня референдум про незалежність регіону і втрутитись у конфлікт з іспанським урядом. Як заявив міністр закордонних справ Каталонії Рауль Ромава, ЄС має дозволити проведення плебісциту. Раніше іспанська влада заявила про намір збільшити кількість поліцейських в Каталонії в день проведення референдуму і блокувати ділянки для голосування.
Формування нового уряду Німеччини за результатами парламентських виборів, які відбулись минулої неділі, може затягнутися до початку наступного року. Про це заявив сьогодні голова відомства федерального канцлера Петер Альтмаєр. Тим часом бундестаг у новому складі має зібратися на своє перше засідання вже наприкінці жовтня. До обрання нового Кабінету міністрів та канцлера при владі залишатиметься попередній Уряд.
Музичні твори
Літературний серіал
Сторінки історичного роману Юрія Логвина "Золоті копита" (передача 6).
Просто джаз
Джаз і творчість Йоганна Себастьяна Баха… На перший погляд, це – два різні світи. Однак, джазові музиканти давно розгадали приховану таїну геніального митця 18 століття і зробили висновок, що більш «джазового» композитора-класика не існує.
В інтерпретації різних джазових музикантів звучать такі знані твори композитора як Токата і фуга ре-мінор, Арія з оркестрової сюїти Ре-мажор.
Музичні твори
З музичних програм Європейської Мовної Спілки
Записи з концертів Міжнародних фестивалів популярної музики.
Музичні твори
Сьогодні. Вдень
Вища рада правосуддя затвердила на подання Президенту Петру Порошенку 111 кандидатів у судді до чотирьох касаційних судів нового Верховного суду. Коментує директор Фундації «Де-Юре» Михайло Жернаков.
Помандруємо річками України. У студії Українського радіо - автор видання «Дністер. Туристичний путівник» Олена Крушинська.
Про можливість приватизації Турбоатому говоритимемо з колишнім головою Фонду державного майна України з Олександром Бондарем.
Про міжнародні джазові проекти говоритимемо зі співачками Лаурою і Крістіною Марті.
Сьогодні. Вдень
Нові види афер з банківськими картками. Що треба знати, аби не бути ошуканим, запитаємо в директора Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем Олександра Карпова.
Про міжнародні джазові проекти говоритимемо зі співачками Лаурою і Крістіною Марті.
Гість студії - український громадський діяч, письменник, краєзнавець, дослідник історії Визвольної боротьби українського народу першої половини XX століття Роман Коваль.
Музичні твори
Війна і мир
Про питання особистої відповідальності мешканців Донецька за прихід сепаратистів і росіян, про те чи можливо було втримати Донецьк, і ким тепер вважати донечан – заручниками ситуації чи ворогами - громадська активістка і корінна мешканка Донецька Діана Берґ.
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів у програмі "Колос. Аграрний щоденник".
У молодості багато потреб, зокрема, й фінансової незалежності. Тому студенти починають працювати... Чи ватро відволікатися від навчання, щоб заробити гроші? Поміркуємо над цим із роботодавцями та студентами.
Донбас. UA
Мовлення на окуповані території, прифронтові регіони України. Бере участь головний редактор маріупольського "Радіо Приазов'я" Віктор Грамматіков.
Крим. Реалії
Про головні події тижня в окупованому Криму.
Обираєте активний відпочинок. Хочете знати, що відбувається в Україні та світі, готові до несподіванок, цікавих зустрічей і сюрпризів, «Ранковий формат» - саме те, що вам потрібно.
Обираєте активний відпочинок. Хочете знати, що відбувається в Україні та світі, готові до несподіванок, цікавих зустрічей і сюрпризів, «Ранковий формат» - саме те, що вам потрібно.
Обираєте активний відпочинок. Хочете знати, що відбувається в Україні та світі, готові до несподіванок, цікавих зустрічей і сюрпризів, «Ранковий формат» - саме те, що вам потрібно.
Трансформація української журналістики від радянських часів до війни на Донбасі в сучасній Україні на прикладі однієї журналістської родини. Гості програми - батько й син Сергій та Георгій Тихі.
Слово
Як українська мова захищає нас. Рубрики: "Правимо неправильне", "Мовологія".
Твій час
У чому різниця між альпінізмом і скелелазінням? Чи популярні в Україні ці види спорту? Про все це у розмові з заступником голови альпіністського комітету Федерації альпінізма і скелелазіння міста Києва Оксаною Ревчук та головою скелелазного комітету Федерації альпінізма і скелелазіння м.Києва Андрієм Тищенком.
Гібридна війна триває. І є сили, які намагаються дестабілізувати ситуацію по всій країні. До яких загроз у воєнній та інформаційній сферах треба бути готовим і як їм протистояти? Згадаємо також історію появи нового значення слова «кіборги». Про новостворене «Соціальне бюро ветеранів» розповість Леонід Остальцев.
Гібридна війна триває. І є сили, які намагаються дестабілізувати ситуацію по всій країні. До яких загроз у воєнній та інформаційній сферах треба бути готовим і як їм протистояти? Згадаємо також історію появи нового значення слова «кіборги». Про новостворене «Соціальне бюро ветеранів» розповість Леонід Остальцев.
В мережі
Волонтерська допомога череж соцмережі постраждалим від вибухів у Калинівці.
Блог Сергія Дацюка про блоги політиків.
Скандал щодо гри “Переселенська блуканина”, реакція соцмереж.
Реформу системи управління в умовах надзвичайного стану запустив Президент Петро Порошенко.
Набрав чинності закон «Про освіту», який передбачає 12-річне навчання в школі та підвищення ролі української мови в освіті.
Держбюджет-2018. Триває обговорення проекту Основного фінансового документа на наступний рік.
Уряд шукає фахівців з реформ.
Код досвіду
Гість програми - директор "Українського дому", громадський діяч, а ще - священнослужитель і волонтер, який долучився до відправлення сотні гуманітарних конвоїв на Схід, Юрій Сущенко.
Первинний код
Події української революції 1917-21 рр. Відродження національної свідомості. Персони, документи, наслідки. Нова доба української історії.
Кримський. Пармезан
Севастопольський тунель як спасіння від корупції і нечистот. Чи зможуть російські начальники Севастополя з'єднати північний Севастополь з південною частиною міста? Чому процвітає корупція в Криму? Хто вивезе нечистоти із Коктебеля?
1946 року були винесені перші вироки нацистським злочинцям.
У 1452 році вийшла перша друкована книга - Біблія.
20 хвилин з В.Яворівським
Огляд листів радіослухачів.
Непосильна ноша. Українські транспортні артерії не витримують навантаження, що постійно зростає. Дорожні чиновники взялися зважувати фури і прозвітували про результати. Чому ж на розбитих дорогах ефекту не видно?
Чому сусіди не бачать колоди в своєму оці, шукаючи в нас порошинку? І чи знайдуть її експерти Венеційської комісії? Цього тижня набрав чинності новий закон про освіту, а заразом і його резонансне мовне положення, яке вже спрямовано на європейську експертизу. До чого готуються школи, де не було викладання українською?
Без- чи таки відповідальність за сепаратизм? Єфремов і Компанія, Штепа, Лавринович. Чому не бачимо конкретних вироків щодо обвинувачуваних у держзраді та антиконституційній діяльності? Чи дочекаються суду ті, кого випускають з-під варти, а не втечуть з країни? Чому водночас чимало добровольців за поки недоведеними судом звинуваченнями перебувають за гратами?
Вибуховий досвід. Вчетверте за останні два роки і вшосте за декілька років. Спалахують склади з боєприпасами. Далі буде? Де й коли? Диверсія, халатність, приховування розкрадань? Хто не догледів – контророзвідники чи воєначальники? Чому місцеві мешканці не знали про загрозу, поки на голови не полетіли снаряди, які гарнтії безпеки вони мають зараз і як держава компенсуватиме збитки за потрощені домівки?
Вірю і знаю
Про молитовно-літургійне життя церкви, повчальні притчі з Євангеліє, які радять не забувати Бога - втілення життя, добра, любові, краси, закликають людину протистояти злу, жорстокості, насильству.
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів у програмі "Колос. Аграрний щоденник".
Слово
Як українська мова захищає нас. Рубрики: "Правимо неправильне", "Мовологія".
Вечірня колисанка
Казка "Галка і птахи".
Громадська хвиля
У рейтингу країн за рівнем економічної свободи Україна посіла 149-те місце зі 159-ти можливих. Бере участь координаторка проекту «Економічна свобода у світі» центру вільної економіки імені Кахи Бендукідзе Наталія Мельник.
Про земельну реформу в Україні - фундатор проекту «Земельна відповідь» Іван Кунь та директорка з розвитку цього проекту Анастасія Рінгіс.
Громадська хвиля
Вища рада правосуддя пропускає до нового Верховного Суду кандидатів, які отримали негативну оцінку від громадськості. Обговорюємо ситуацію з членом правління громадської організації «Експертний центр з прав людини» Влодимиром Сущенком та представницею кампанії «Чесно. Фільтруй суд» Лілією Дроздик.
Як захистити військові та цивільні об'єкти від безпілотників.
Висвітлення спортивних подій, які відбулися впродовж дня в Україні та світі. Інформація про розвиток фізкультури та спорту, інтерв’ю зі спортсменами та тренерами.
Мати Божа, наша небесна Заступнице… сплети наші помисли та діі у Вервицю Перемоги, та допоможи збудувати таку вимріяну, вимолювану, по тюрмах та засланнях вистраждану «Рідну українську хату»… це слова молитви, що звучить з уст бійців на передовій… з вуст українських героїв, котрі захищають від російського агресора свободу рідної землі, родину, домівку. Ініціатор цієї духовної міжконфесійної акції єднання отець Микола Мединський – Капелан Залізняк. Він четвертий рік пліч-о-пліч з вояками на передовій. Про мужність, духовність, прагнення до перемоги наших воїнів розповідає Капелан Залізняк.
Згодом
На початку року «Синій кит» вселяв тривогу і страх. А нині? Чи відступив він сьогодні? Як захистити дітей від схожих «ігор» у віртуальному світі?