Сьогодні. Ввечері
Суд Євросоюзу відхилив позов Угорщини щодо скасування обов′язкових квот на розселення біженців. Офіційний Будапешт заперечує проти такого рішення. Які наслідки для України матиме позиція сусіда? Ситуацію досліджував експерт Школи політичної аналітики Києво-Могилянської академії Петро Бурковський.
Проект закону про розподіл земель серед територіальних громад. Коментує експерт з питань земельного законодавства Олександр Поліводський.
Генеральна прокуратура розслідує справу конституційного перевороту 2010 року, який призвів до захоплення державної влади шляхом розширення уповноважень Президента України - на той час Віктора Януковича. Розглянемо матеріали справи разом з кандидатом юридичних наук, старшим науковим співробітником Інституту держави і права Миколою Сірим. До розмови долучиться один з підозрюваних міністр юстиції 2010 – 2013 рр. Олександр Лавринюк.
Сьогодні. Ввечері
Триває сьома сесія Верховної Ради восьмого скликання. Як складаються взаємини Уряду та Парламенту? Чи вистачить голосів для ухвалення ключових реформ? Розстановку політичних сил прораховуватимемо з представником Кабінету Міністрів України у Верховній Раді Вадимом Денисенком.
Новий політичний сезон обіцяє бути насиченим. Парламентарії мають розглянути цілу низку законопроектів, що стосуються ключових реформ. У чому суть запропонованих нововведень? Чи вдасться народним обранцям дійти згоди та опрацювати заплановане? Про це говоритимемо з менеджером робочих груп Реанімаційного пакету реформ Вадимом Міським.
Музичні твори
Просто джаз
Легендарний український музикант, керівник славнозвісного оркестру «Медікус» Ігор Хома.
З музичних програм Європейської мовної спілки
Симфонія № 41 Вольфганга Амадея Моцарта.
Сьогодні. Вдень
9-10 вересня Національний музей народної архітектури та побуту України запрошує на свято «Осінь весільна». Відвідувачі зможуть познайомитися з весільними чинами, атрибутикою свята, послухаюти обрядові пісні. 9 вересня на території експозиції "Поділля" відбудеться відтворення весільного обряду з Теплицького району Вінниччини. Розповідають організатори свята: Анастасія Колодюк, Станіслав Куценко, Сергій Тріскач.
Аналізуємо ситуацію на продовольчому ринку. Чи зросте восени ціна на гречку? Коментуватиме експерт аграрного ринку Єлизавета Малишко.
Керівник національно-визвольної боротьби (газавату) народів Північного Кавказу під час Кавказької війни (1817—1864) Імам Шамі́ль. 1834 року проголошений імамом, об'єднав Західний Дагестан і Чечню, потім і Черкесію в теократичну державу Імамат. Взятий у полон під час штурму Гунібу 1859 року князем О.Барятинським. Перевезений із сім'єю до Калуги. У 1860-х роках деякий час жив у Києві. 1870 року дістав дозвіл здійснити паломництво до Мекки.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Сьогодні. Вдень
Російська Федерація запровадила тимчасове обмеження на судноплавство через Керченську протоку, мотивуючи це потребами будівництва мосту у зазначеному регіоні. Українська сторона заявила, що такі дії не відповідають нормам міжнародного права. Про збитки нашої держави внаслідок обмеження навігації говоритимемо з економічним експертом, колишнім першим заступником міністра інфраструктури Володимиром Шульмейстером.
Комітет з питань свободи слова запропонував ввести акцизні марки на видавничу продукцію з Російської Ферерації. Чи збільшить це попит на українську книгу? Розглянемо ситуацію на ринку разом з експертом з книговидавництва Даниїлом Ваховським.
Музичні твори
"Як день розпочнеш, так його і проживеш" — девіз ведучих ранкової програми "Вдосвіта" на Українському радіо. Адже "Вдосвіта" — це вранішній вибух енергії та позитиву. Наша команда прокидається о 4-тій годині аби зробити ваш ранок цікавим, насиченим корисною інформацією та тільки хорошими новинами. Ми першими інформуємо вас про те, що сталося в країні та світі, поки ви спали. Саме від нас ви дізнаєтеся, як вдягнутися сьогодні і чи треба прихопити парасольку, виходячи із дому. Ми розкажемо і про економічні тенденції та курси валют. Обов’язково поспілкуємося з компетентними експертами на актуальні теми. А ще, неодмінно посміємося разом із вами над тим, про що гомонять у соціальних мережах.
Агропромисловий комплекс розвивається і дає прибуток. Хліборобську галузь по праву вважають однією з найуспішніших у державі. Якою ж ціною долають труднощі ті, хто забезпечує продовольчий достаток України? Досвід успішних господарств, поради хліборобів, виробників продукції та споживачів у програмі "Колос. Аграрний щоденник".
Новини
Зелена книга
Крим. Реалії
Росія в пошуках грошей на Крим. Як реалізуються ФЦП? Що буде з Кримом, коли закінчиться дія ФЦП? Хто основний вигодонабувач від цих програм?
Сьогодні. Зранку
Сьомого вересня президент України планує скликати координаційну раду з питань розвитку громадянського суспільства для обговорення питань, пов′язаних з Е-декларуванням громадських організацій. Який порядок денний зустрічі? Яких змін у законі вимагають громадські активісти? Ці запитання адресуємо співголові ради Реанімаційного пакету реформ Ярославу Юрчишину.
Сьогодні. Зранку
Кількість вакцинованих людей в Україні зменшується щороку. У чому причина? Про якість та наявність вакцин, а також побоювання пацієнтів говоритимемо з віце-президентом Українського товариства імунологів і алергологів України Валентиною Чоп’як.
Сьогодні. Зранку
Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко заявив, що Україна майже повністю готова до опалювального сезону. Ситуацію прокоментує голова Комітету енергетичної незалежності Іван Надєїн.
Сьогодні. Зранку
7-го вересня Президент Петро Порошенко звернеться з посланням до Верховної Ради про внутрішнє та зовнішнє становище України. На яких аспектах Глава держави зосередить увагу у своїй промові спробуємо з′ясувати за допомогою головного редактора об’єднаної редакції порталу «РБК-Україна» Сергія Щербини та народних депутатів Сергія Євтушка та Валерія Карпунцова.
Сьогодні. Зранку
Трансляція пленарного засідання Верховної Ради України
Продовження трансляції пленарного засідання Верховної Ради України
Продовження трансляції пленарного засідання Верховної Ради України
Крим. Реалії
«Антикорупційне АТО» на материковій Україні і в Криму. Як проходить боротьба з корупцією на материковій Україні і в Криму, з якими складнощами стикаються антикорупційні активісти? Що необхідно для успішної боротьби з цим явищем? Чи можна вважати низку гучних відставок серед кримських чиновників боротьбою з корупцією?
Продовження трансляції пленарного засідання Верховної Ради України
Сьогодні. Вдень
Продовження трансляції пленарного засідання Верховної Ради України
Сьогодні. Вдень
Продовження трансляції пленарного засідання Верховної Ради України
Сьогодні. Вдень
Розквіт творчості угорського композитора Золтона Кадая припав на найбуремніші роки двадцятого століття. Що надихало митця і додавало йому сил, розкаже наш сучасник, український композитор Алмаші Золтан.
Сьогодні. Вдень
Українська журналістка Олена Вєніков багато років живе у Нью-Йорку. Тож розпитаємо в неї, якою убачається Україна з-за океану.
Твоя Свобода
Послання до Ради: про що говорив Порошенко. Беруть участь: народний депутат (БПП) Олександр Бригинець, народний депутат («Самопоміч») Вікторія Войціцька.
Продовження трансляції пленарного засідання Верховної Ради України
Продовження трансляції пленарного засідання Верховної Ради України
Сьогодні. Ввечері
Президент України у традиційному зверненні до Верховної Ради підтримав створення Антикорупційного суду. Заяву Глави держави прокоментує заступник голови правління Центру політико-правових реформ, експерт з правосуддя Роман Куйбіда.
Сьогодні. Ввечері
Уряд розраховує у 2019 році успішно завершити співпрацю з МВФ, зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк. Чи достатньо підґрунтя для таких заяв, запитаємо в доктора економічних наук Володимира Ланового.
Надвечір
Про врегулювання ситуації на сході України, про реформи, які в першу чергу мають ухвалити законодавці, необхідність зближення з НАТО та ЄС - про все це говорив Петро Порошенко виступаючи сьогодні у Верховній раді зі своїм щорічним посланням.
Електронне декларування статків громадських активістів обговорили президент Петро Порошенко і координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства. Нагадаю, 23 березня парламент ухвалив закон про необхідність е- декларування також для антикорупційних активістів. Ця норма зазнала критики і з боку частини українського суспільства, і від декого з представників ЄС. Згодом Президент запропонував законодавчі зміни до тих пунктів документа, які найбільше критикують.
Повідомлення про підозру в причетності до конституційного перевороту вручили сьогодні в Генпрокуратурі колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу. Аналогічну підозру висунуто й екс-президенту-втікачу Віктору Януковичу. Йдеться про захоплення державної влади під час зміни Конституції у 2010 році, коли було повернуто чинність Основного закону 1996 року. Відтак, президент Янукович отримав ширші повноваження, водночас роль парламенту звузилася. Лавринович сказав, що оголошену йому підозру вважає безпідставною.
З фігуранта так званої бурштинової справи – народного депутата Максима Полякова - суд стягнув у дохід держави 300 тисяч гривень внесеної застави і одразу призначив нову – в 608 тис. грн. Так його покарали за те, що він кілька разів не дозволяв одягнути на себе електронний браслет. Прокурор САП Максим Кравченко висловив задоволення рішенням суду і додав, що як і раніше Поляков зобов'язаний здати дипломатичний паспорт, чого він досі не зробив. Натомість адвокат депутата Петро Бойко назвав судове рішення несправедливим і безпідставним. Сам Поляков на оголошення ухвали не з'явився.
Зниклий у Білорусі 19-річний громадянин України Павло Гриб перебуває у слідчому ізоляторі російського міста Краснодар. Про це кореспонденту УНІАН повідомив його батько, офіцер запасу Ігор Гриб. За його словами, цю інформацію він отримав від Міністерства закордонних справ України. У відомстві уточнили, що Павлові Грибу висунуто звинуваченням у тероризмі. Про це повідомив начальник управління консульського забезпечення МЗС Василь Кирилич. Нагадаю, Павло Гриб зник на території Білорусі 24 серпня. Він поїхав до Гомеля на зустріч із громадянкою Росії, з якою познайомився у соцмережах. Офіційна влада Білорусі підтвердила факт перетину Павлом українсько-білоруського кордону. Наші правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження.
Учасники дводенної акції за легалізацію нерозмитнених автомобілів завершили мітинг біля Верховної Ради. Перед цим там сталися сутички з поліцією. Одного протестувальника затримали. За даними правоохоронців, група невідомих принесла шини і намагалася їх підпалити . Поліцейські називають цих людей провокаторами. Натомість водії заявили про спробу розгону мітингу, учасники якого вимагали зниження вартості розмитнення автомобілів, і скасування штрафів для власників автівок з єврономерами. Тим часом представниця президента в парламенті Ірина Луценко повідомила про те, що в найближчі три місяці Верховна Рада ухвалить закон, який заборонятиме в'їзд в Україну незаконних автомобілів з іноземною реєстрацією. За її словами, створять робочу групу для напрацювання компромісного закону. У ДФС уточнили, що нині майже 64 тисячі автомобілів з іноземною реєстрацією їздять на території України незаконно.
18 першокласників отруїлися в школі на Рівненщині. Це сталося у Зарічнянському навчально-виховному комплексі. Чотирнадцять дітей залишаються у лікарні, ще четверо лікуються амбулаторно. У Держпродспоживслужбі повідомили, що перевірили шкільну їдальню, та виявили там неналежні умови для приготування їжі. Зараз їдальня не працює. Причину масового отруєння школярів назвуть завтра, коли будуть готові результати проб харчових продуктів.
Захворюваність на кір цьогоріч зросла у понад сто разів порівняно з минулим роком. На сьогодні зареєстровано майже тисячу чотириста випадків, торік за сім місяців їх було лише 10, - повідомили у Міністерстві охорони здоров"я. Найбільша захворюваність на цю недугу фіксується в Івано-Франківській Одеській та Тернопільській областях. Там навіть існує загроза епідемії. Однією з причин медики називають низький рівень щеплень.
Сьогодні. Ввечері
Радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт підтвердив план обміну полоненими у зоні конфлікту на Сході. Про умови домовленості та можливість реінтеграції Донбасу запитаємо у нього під час прямого ефіру на Українському радіо.
Керівник національно-визвольної боротьби (газавату) народів Північного Кавказу під час Кавказької війни (1817—1864) Імам Шамі́ль. 1834 року проголошений імамом, об'єднав Західний Дагестан і Чечню, потім і Черкесію в теократичну державу Імамат. Взятий у полон під час штурму Гунібу 1859 року князем О.Барятинським. Перевезений із сім'єю до Калуги. У 1860-х роках деякий час жив у Києві. 1870 року дістав дозвіл здійснити паломництво до Мекки.
Твій час
Освіта в Україні та за кордоном.
Вечірня колисанка
Казка "Жадібний цар".
Громадська хвиля
Послання Президента України Петра Порошенка до парламенту: що сказав і чого не сказав Президент, які сигнали були подані суспільству?
Громадська хвиля
Мова викладання у школі для нацменшин і корінних народів.
Керівник національно-визвольної боротьби (газавату) народів Північного Кавказу під час Кавказької війни (1817—1864) Імам Шамі́ль. 1834 року проголошений імамом, об'єднав Західний Дагестан і Чечню, потім і Черкесію в теократичну державу Імамат. Взятий у полон під час штурму Гунібу 1859 року князем О.Барятинським. Перевезений із сім'єю до Калуги. У 1860-х роках деякий час жив у Києві. 1870 року дістав дозвіл здійснити паломництво до Мекки.
Коли емоції на максимумі, боротьба додає сил, а виклик не сприймається, як вирок. Це світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань. Жити на повну, бути на одній орбіті з "Планетою спорту".
Оголошення про закінчення мовлення по проводовій мережі. М.Лисенко, О.Кониський, "Боже Великий, Єдиний"