Переглянути у мобiльнiй версiї
Українське радіо

Азбука реальності

Приєднуйтесь, будемо разом розширювати знання про вже давно відоме і знайомитися з новими реаліями, які активно використовують або створюють інші люди

Наступні передачі

 • 26.07.2017 15:11:14
  - Промінь

  Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Пирогова - наймасштабніший недержавний медичний проект. Що працює в зоні проведення АТО у повній відповідності до вимог українського законодавства.Чимало медиків-волонтерів допомагають не лише військовим, а й цивільним. Про це й розкаже медик-волонтер Вікторія Крамаренко - заступник головного лікаря з питань медсестринства лікарні № 2 "Опіковий центр".

Минулі передачі

 • 25.07.2017 15:11:12
  - Промінь

  Таких людей як він можна реально дістати з-під землі, тому що саме там, у дренажно-штольневих системах він почуваться як риба у воді. Сьогодні з нами досвічений дігер - Микола Майоров, який не просто вивчає київський підземний світ, а й ділиться знаннями про це з усіма охочими на екскурсіях.

 • 24.07.2017 15:11:14
  - Промінь

  Люди професії, про яку сьогодні говоримо працюють, коли інші - відпочивають і веселяться. Своїй роботі вони віддають 80% відсотків часу - майже живуть роботою, щоб зробити одне із найважливіших подій життя - весілля - оригінальним й не забутнім. Як нині модно брати шлюб? Що в тренді весільних церемоній та як вигадати свято, яке сподобається найвибагливішій нариченній? Про це й більше розпитаємо в організатора виїзних весільних церемоній Оксани Вотум.

 • 21.07.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Уявіть собі сквер з витворами мистецтва, які водночас демонструють наукові відкриття, де на свіжому повітрі можна дивуватися експериментам з фізики і математики. Цей проект громадської ініціативи набрав великої підтримки у киян, а реалізувати його можна завдяки Бюджету участі. Про пошук шляхів популяризації науки і необхідність це робити, йтиметься у програмі "Азбука реальності" з автором проекту "Рік науки в Києві" Анастасією Шевелицькою та науковим співробітником Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України, координатором "днів науки в Україні" Олексієм Болдирєвим.

 • 20.07.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Сучасні технології і сталий розвиток міст (житлова забудова). "Розумне місто" - на яких принципах і технологіях засноване? Це утопія в наших реаліях чи є втілені в життя приклади? Житлові новобудови - наскільки наші будівельники володіють сучасними прийомами і принципами, які актуальні в світі? Гість - інженер-проектувальник, урбаніст Дмитро Макогон.

 • 19.07.2017 15:11:14
  - Промінь

  Бійці повертаються з війни.Як жити далі? Що робити? В кого шукати поради й допомоги? Як знайти роботу? Центр практичної допомоги захисникам України AXIOS намагається не лише відповідати на ці питання, а й створити дієвий механізм реалізації "розумної" стратегії виходу з війни (тобто комплексної адаптації воїнів до мирного життя). Про це й будемо говорити з гостями - директором Центру AXIOS Олегом Магалецьким та керівником групи психологів Наталею Стоєцькою.

 • 18.07.2017 15:11:12
  - Промінь

  Важа Мелікідзе рекордсмен двох країн: у 2015-му він грав без зупинки 50 годин і 50 хвилин в Україні, а минулого року встановив рекорд і рідної Грузії - 68 годин 48 хвилин. Нині Важа живе і працює в Україні - вдень він ліпить хінкалі, а вночі стає за ді-джейський пульт і готується до нового рекорду. Про кухню і музику, про Україну та Грузію слухайте сьогодні у програмі "Азбука реальності. Самореалізіція".

 • 17.07.2017 15:11:14
  - Промінь

  Сучасні технології змінюють нас і все навколо. Навіть сакральна українська вишивка тепер світиться вночі, може "співати" й "танцювати". Що і хто приводить її в рух і як це впливає на зміст й оновлює форму розкаже дизайнер з текстилю Тетяна Протчева. Про основи своєї професії майстриня розкаже 17 липня в 15.11.

 • 14.07.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  "ГМО безпечні для людини" - своє слово сказали американські вчені, а 109 нобелівських лауреатів підписали лист на їх захист. Заборонити, чи дозволити? Що кажуть українські науковці, які працюють з ДНК?Спробуємо її знайти з гостем нашої студії, завідувачем відділу рослинних харчових продуктів та біофортифікації Інституту харчової біотехнології та геноміки НАНУ доктор біол. наук Станіславом Ісаєнковим.

 • 13.07.2017 15:11:14
  - Промінь
  Ведучі:

  Є країни в світі, яким дісталась від предків дуже цінна історико-культурна спадщина. Як зберігають це багатство в різних державах? Наскільки міста, зокрема історичні, урбанізовані? Чим відрізняються принципи і технології, підходи до збереження і популяризації важливих об"єктів? Поговоримо на прикладах розвинених європейських країн, Ірану (звідки нещодавно повернувся наш гість), які вони в наших південних сусідів - у Грузії, в Туреччині? Наскільки сучасні вони в нас, в Україні?.. Гість - мандрівник із великим стажем, інструктор гірського туризму Костянтин Кабачек.

 • 12.07.2017 15:11:14
  - Промінь

  Дарья Касьянова - програмний директор Міжнародної благодійної організації СОС Дитячі Містечка Україна. Символічно, що програма була записана в Мінародний день захисту дітей. Але захищати й оберігати не лише дітей, а й цілі родини, слід щодня, особливо сьогодні. Саме про це піде мова в черговому випуску Азбуки.