Мобільний додаток

Віктор Савінок

Віктор Савінок

Автор і ведучий програм «Ukraine Aktuell» («Актуально про Україну») та «Akzente des Tages» («Акценти дня»), оглядач редакції мовлення німецькою мовою Головної редакції програм іноземними мовами ТО «Перший канал» Українського радіо. Навчається за спеціальністю «Політологія» в аспірантурі Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Під час навчання займався дослідженнями в Бременському університеті та Інституті Жака Делора (м. Берлін, Німеччина). В рамках Стипендійної програми німецької економіки для України проходив практику в Інституті європейської політики (м. Берлін, Німеччина). Ступінь магістра міжнародних відносин та кваліфікацію перекладача з німецької мови здобув у зазначеному ВНЗ. Володіє українською й російською (рідні), німецькою й англійською (рівень С1) мовами та має початкові знання польської мови. Присутній в медіа з 2016 року як дописувач інтернет-видання «Європейська правда» та експерт з питань політики німецькомовних країн та ЄС. До Українського радіо Віктор долучився у вересні 2018 року. Нині є автором і ведучим програм «Ukraine Aktuell» («Актуально про Україну») та «Akzente des Tages» («Акценти дня»). У цих програмах обговорює актуальні питання суспільно-політичного порядку денного з дипломатами, посадовцями, експертами та громадськими діячами. Також готує та записує випуски новин для німецької редакції Українського радіо та створює контент для передач українською мовою, що виходять на каналі Всесвітньої служби радіомовлення України. З лютого 2018 року відповідає і за ведення сторінки німецької редакції Українського радіо в соціальній мережі Facebook. З 2016 року Віктор бере участь в ініціативі молодіжних європейських послів для Східного партнерства (Young European Ambassadors), котра покликана підвищити рівень обізнаності про Європейський Союз, його політику щодо України та можливості, які ЄС пропонує українській молоді. Основні журналістські інтереси: Україна в міжнародних відносинах російська агресія проти України, актуальні тенеденції відносин між Україною та ЄС, суспільно-політичні процеси в Україні. Захоплюється класичною музикою, любить подорожувати та читати.

Наступні передачі

 • 29.02.2020 22:22:20
  - RUI

  Interviews über Inner- sowie Außenpolitik, Wirtschaft und kulturelles Leben der Ukraine. Diskussionen zu aktuellen Themen, welche die Entscheidungen von politischen Spitzen des ukrainischen Staates prägen und die Menschen in der Ukraine bewegen.

  Інтерв'ю про українські внутрішню та зовнішню політику, економіку та культурне життя. Дискусії з актуальних тем, котрі хвилюють українських громадян чи впливають на рішення політичного керівництва держави.

Минулі передачі

 • 27.01.2020 22:05:01
  Sonderausgabe anlässlich des Internationalen Holocaust-Gedenktages, Спеціальний випуск до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
  - RUI

  Heute ist der Internationale Tag des Gedenkens an die Opfer des Holocaust. Der im Jahre 2005 durch die Vereinten Nationen eingeführte Gedenktag ist mit der Befreiung des Konzentrationslagers Auschwitz-Birkenau verbunden. Holocaust ist eines der schwersten Verbrechen, die die Menschheit im vergangenen Jahrhundert durchlebte. Mehrere Tausende Menschen jüdischen Nation, die in der Ukraine in 1940-er lebten, sowie die Ukrainerinnen und Ukrainer, die ihnen vor Verfolgung zu schützen versuchten, fielen als Opfer dieser grausamen Straftaten. Babyn Jar in Kiew, Ghetto sowie Zwangsarbeitlager Lemberg-Janowska in Lviv sowie Drobyzkyj Jar in Kharkiw gehören zu den tragischen Seiten der Geschichte des Holocausts in der Ukraine. Das Team von Radio Ukraine International widmet heutige Sonderausgabe allen Opfern des Holocausts sowie den Menschen, die ihre Leben damals riskierten, um die menschlichen Leben zu retten. Lasst uns gedenken.

   

  Сьогодні – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата була запроваджена Організацією Об’єднаних Націй в 2005 році та пов’язана з визволенням концентраційного табору Аушвіц-Біркенау в польському Освєнцимі. Голокост належить до числа найтяжчих злочинів, котрі пережило людство впродовж минулого століття. Багато тисяч євреїв. Котрі жили на теренах сучасної України в 1940-х роках, а також низка українок й українців, котрі намагалися захистити їх від переслідувань, стали жертвами цих кривавих злодіянь. Бабин Яр в Києві, гетто і Янівський концтабір у Львові та Дробицький Яр у Харкові – це лише кілька сторінок з трагічної історії Голокосту на українських землях. Німецька редакція Українського радіо присвячує сьогоднішній спеціальний випуск усім жертвам Голокосту , а також тим, хто ризикував власним життям заради захисту інших. Пам’ятаємо.