Ілля Несходовський: "У серпні-вересні на Росію чекає економічний удар"

Ілля Несходовський: "У серпні-вересні на Росію чекає економічний удар"

Увесь цивілізований світ чинить опір російській орді, яка здійснює акти нападу, агресії, жорстокості щодо України. Це санкції. Вчора США заборонили імпорт золота з Росії і ввели обмеження проти 100 росіян і компаній. Свої прогнози для слухачів Українського радіо дає Ілля Несходовський, директор Інституту соціально-економічної трансформації.

0:00 0:00
10
1x

Які наслідки від заборони імпорту золота будуть для РФ

"Золото - це вагома стаття доходів державного бюджету Росії. Минулого року вона отримала близько 19 мільярдів доларів за реалізацію золота. І це обмеження на саміті G-7 повністю припинить цю торгівлю. Хоча воно не таке значне, як обмеження по нафті і газу. Але цей крок є обгрунтованим. Торгівля здійснювалася не через США, а через Великобританію. Вона не є членом ЄС і сама безпосередньо запроваджує санкції. А це 90% торгівлі. І тепер ця стаття буде перекрита. 

Якщо говорити про те, що існує альтернатива від продажу нафти і газу для Китаю та Індії - то це не так. Обмеження перевезення нафти існує. Тому компенсувати повністю торгівлю нафтою з ЄС Росія не зможе. Це означатиме зменшення доходів. Нещодавно надійшла пропозиція від французьких компаній на видобуток нафти на території Венесуели. Це призведе до зменшення вартості ціни на нафту і її реалізації. Це і буде найпотужнішим ударом по РФ. " 

Де Росія видобуває золото

"Якутія. З точки зору ресурсів це є багатий регіон. А з точки зору забезпечення життя — найбідніший. Самі мешканці нічого із цього не отримують. Збагачується лише верхівка. Вони будують різноманітні схеми для того, щоб обкрадати багату на ресурси територію. Там навіть туалетів немає. Тому ми і спостерігаємо таку "любов" до крадіжок унітазів". 

Кого стосуються введені санкції

"Це ті, хто має стосунок до Путіна і верхівки. Зараз обговорюється механізм санкцій для Росії — це впровадження спеціального мита на будь-які товари із Росії, які будуть реалізовуватися в США. Ці мита збільшать вартість товару. Хто хоче торгувати, той буде. Але це стане дорожче. Для України тут є позитив: доходи від такого мита, впроваджені США, Великобританією, ЄС, Канадою будуть надходити на відновлення України. І це не просто погіршення торгівлі Росії зі світом, а допомога Україні". 

Чи повинні санкції діяти миттєво 

"Санкції, які є ефективними з точки зору здатності вести бойові дії мають діяти швидко: санкції на постачання будь-якого обладнання, будь-яких товарів, які використовуються для військових цілей, у військовій промисловості. У зв'язку з відсутністю власних технологій, Росія змушена розконсервовувати свої старі запаси танків, ракет. Вони мають набагато гірший рівень точності, менший рівень можливості їх використання. Є випадки, коли танк не витримує кількох пострілів, після чого відбувається викривлення ствола. Це є  неприйнятним для ведення бойових дій. Або випущена ракета з РСЗО розвертається і летить назад. Наше озброєння, яке ми отримуємо, воно є високоефективним. І як результат ми маємо перевагу у точності. Ми маємо краще ПВО, що дозволяє ефективно працювати. 

Щодо економіки. Санкції не можуть тут бути швидкими. Але вони є. Це рівень життя населення. Відбувається масове звільнення людей через закриття компаній. Їдуть виробники з російського ринку, а це означає, що мобільної промисловості як такої не буде. Росіяни дозволили випускати авто без кондиціонерів, без подушок безпеки. Автомобільна галузь повністю зупиниться. Дається взнаки відсутність імпортних комплектуючих. Зменшення заробітної плати. Не буде можливості купити доступні колись товари. Буде дефіцит цукру, паперу, засобів гігієни. Рівень життя погіршується. Поки вони мають можливість продавати нафту і газ, вони отримують достатньо коштів з-за кордону за ці ресурси. Вони отримують долари і євро, але ніхто нічого за ці доларі і євро їм не продає. Ми побачимо в кінці серпня, на початку вересня в Росії економічну кризу. Хоча Центробанк Росії називає це трансформацією економіки". 

Як впливають санкції на російське суспільство

"Росіяни - це народ із рабською психологією. У них кріпацтво відмінили найпізніше. Така рабська психологія впливає на мислення, яке у них є зараз. Ніколи не сподівайтеся, що там буде якась революція. Можуть бути лише в Кремлі якісь внутрішні перевороти. Але народ як був рабським, так і буде залишатися. Він не повстане проти царя. Це вже закріплено в крові, генетично. Ніякі санкції їм не допоможуть. Вони самі помруть, але зброї в руки не візьмуть, щоб відстоювати свої інтереси. Наша задача - зменшити їхню економічну можливість вести війну. Будь-якими засобами, які обмежуватимуть їхню співпрацю зі світом".   

Фото: Суспільне

Останні новини
Вони тут і зараз пишуть про війну! Що відбувається "за лаштунками" 4 Лабораторії драматургії?
Вони тут і зараз пишуть про війну! Що відбувається "за лаштунками" 4 Лабораторії драматургії?
Roxolana створила рімейк на хіт поп-зірки 90-х Русі
Roxolana створила рімейк на хіт поп-зірки 90-х Русі
"Телефон, ліхтар, свисток": як поводити себе, якщо ви опинилися під завалами? Коментує ДСНС
"Телефон, ліхтар, свисток": як поводити себе, якщо ви опинилися під завалами? Коментує ДСНС
Як підготувати оселю до опалювального сезону
Як підготувати оселю до опалювального сезону
Anton Velboi представив першу пісню під новим творчим ім'ям
Anton Velboi представив першу пісню під новим творчим ім'ям
Новини по темі
Тарас Прохасько про нову книгу, не останню війну і вивільнення від колоніалізму
Окупанти знову використовують "м'ясні" штурми в районі Бахмута — Родіон Кудряшов
Податок на доходи фізичних осіб в загальний держбюджет цьогоріч не заберуть — Савчук
Єльченко: головне, щоб російська делегація була позбавлена права виступати і взагалі заходити в будівлю ООН
"Заяви, які звучать з польської сторони, спрямовані на їхнього сільського виборця" — Всеукраїнська аграрна рада