war

"Бустерна доза буде доступна з лютого": інтерв’ю заступниці голови фракції "Слуга народу" Євгенії Кравчук

9.12.2021 р., 10:32

В ефірі Українського радіо заступниця голови депутатської фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Євгенія Кравчук розповіла про роль парламенту в боротьбі з пандемією COVID-19, як можна буде розпорядитися "ковідною" тисячею, коли запрацює економічний паспорт українця та про перемовини Байден-Путін.

Про бустерну дозу вакцини проти Covid-19

У кінці лютого в Україні може повторитися пандемія нещеплених. З лютого для українців буде доступна бустерна третя доза вакцини для всіх бажаючих. Очевидно, що це для всіх буде Pfizer. Україна вже уклала контракт на два роки з цим виробником на 50 млн доз. За потреби можна буде зробити і повну ревакцинацію, і бустерну дозу. Рішення ухвалюватимуть з огляду на рекомендації ВООЗ. Очевидно, оберуть шлях бустерної дози і ковід-сертифікати будуть продовжені ще на рік.

Про "ковідну" тисячу

Усі, хто має електронний сертифікат про повне щеплення проти коронавірусу, завантажений на порталі Дія, зможуть отримати картку у банках-партнерах, на рахунку якої буде тисяча гривень. Ці гроші українці зможуть витратити на спорт, подорожі, відвідування культурних закладів і на книжки. Йдеться не лише щоб заохотити людей вакцинуватися, але щоб і підтримати бізнес-індустрії, які постраждали від пандемії. Коли були локдауни насамперед закривали заклади культури, транспорт, книгарні. Тим паче, якщо люди хвилюються про першочергові речі, то витрати на туризм, культуру чи спорт вони урізали. У середньому українець витрачає 60 гривень на рік на книжки. Якщо перевести дані у загальні кошти і порівняти ці гроші з алкоголем і тютюном, то книжковий ринок становить не більш як мільярд, ринок алкоголю — 35 млрд грн, а ринок тютюну — понад 70 млрд грн.

Читайте також: Олена Шуляк на чолі керівної партії. Чи врятує це рейтинги Зеленського?

Деякі люди запитують, чому "ковідну" тисячу не можна витратити на ліки. Логіка цієї ініціативи, щоб підтримати українського виробника, який дає робочі місця в Україні, а не імпорт. Наступного року держава розробить механізм, щоб люди, які не мають доступу до смартфона, змогли отримати тисячу гривень і використати їх.   

Про економічний паспорт українця

Законопроєкт про економічний паспорт українця буде проголосовано наступного року. Ймовірно перші відрахування до Фонду майбутніх поколінь відбудуться у 2023 році. Ще буде підготовчий період, щоб запустити цю ініціативу. Нарахування зможуть отримати діти, народжені з 2019 року.  

Про перемовини Байдена і Путіна

Головне, що почули українці за результатами цих перемовин, що Сполучені Штати вживатимуть не лише економічних санкцій, а й інших заходів у випадку вторгнення Росії. Це дуже чіткий сигнал. Також є підтримка територіальної цілісності України Сполученими Штатами і підтримка того шляху, що не Росія має вказувати вступить Україна в НАТО, чи ні, стане членом Європейського союзу, чи не стане. У Росії досі імперські фантомні болі, вони не хочуть відпускати у цивілізовану спільноту Україну, яку досі вважають своєю колонією. Байден чітко сказав, що НАТО і Україна вирішуватимуть, чи вступить Україна в Альянс, а не Кремль. США у цьому питанні мають підтримку і європейських країн, в них одна позиція щодо України. 

Фото: Українське радіо 

"Бустерна доза буде доступна з лютого": інтерв’ю заступниці голови фракції "Слуга народу" Євгенії Кравчук

Новини по темі