Мобільний додаток

Позбавити водійських прав і 50% зарплати: в Раді шукають нові методи впливу щодо комунальних боржників

13.01.2021 р., 10:30

У багатьох областях люди протестують проти підвищення тарифів, а народні обранці міркують як боротися з неплатниками. Депутати із партії "Слуга народу" Михайло Лаба і Анатолій Костюх зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт про додаткові "методи впливу" на громадян, які заборгували зі сплатою житлово-комунальних послуг. Як пояснюють ініціатори проекту, так хочуть захистити права сумлінних споживачів, адже через неплатників вони не можуть отримувати якісні послуги. Якщо цей законопроєкт ухвалять, то на боржників очікують санкції у вигляді заборони водити автомобіль, крім того, поліція зможе забрати права, зупинивши громадянина прямо на дорозі; автоматично вираховуватимуть до 50% зарплати, що прийшла на банківську картку; заборонять виїжджати за кордон; ходити на полювання та володіти вогнепальною зброєю; якщо сума велика, то можуть забрати житло. Варто зазначити, що всі ці санкції загрожуватимуть тим громадянам, які мають борг більше трьох місяців і не оформили його реструктуризацію. Розбиратися у тарифних нововведеннях в ефірі Українського радіо допомагає голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Програма:

Наскільки борги споживачів впливають на роботу підприємств житлово-комунальних господарств

Дійсно є проблема з заборгованістю і вона не вирішена. Якщо порівняти жовтень 2019 і жовтень 2020 років, то заборгованість споживачів за житлово-комунальні послуги зросла на 5 мільярдів гривень. На фоні зростання самих комунальних послуг — 50%, тобто якщо підвищуються тарифи, збільшуються і борги. 

Читати далі: У 2020 році кількість боржників в Україні зросла на 300 тисяч: за що не сплачують і чому

Про законопроект про додаткові "методи впливу" на громадян

Питання заборгованості потрібно вирішувати, але чи вирішить їх саме цей законопроект, у мене складається поки що інше враження. Він ще неготовий, непродуманий. Заборонити людині їздити на машині, якщо у неї є заборгованість за житлово-комунальні послуги, на мою думку, —  це маячня. Наприклад, людина втратила роботу і не може заплатити за комунальні послуги, але в неї є автомобіль, тому вона може стати водієм таксі. Що робить держава, вона вводить законопроект, що громадянин не може собі заробити на життя, не має права працювати на своєму авто. Тобто він буде змушений продати транспорт і піти в службу зайнятості, щоб отримувати кошти від держави. 

Читати далі: "Заплати собакою": чи законно конфіскувати домашніх улюбленців за борги?

Про реструктуризацію боргів

Реструктуризація —  це добре, якщо проведена масова кампанія, що кожен споживач повинен знайти свого постачальника житлово-комунальних послуг і оформити її. Мільйони українців мають заборгованості і як вони в час, коли карантин і пандемія, сьогодні, завтра чи за місяць оформить реструктуризацию. Думаю, ми будемо жити в таких умовах ще до літа, а якщо завтра-післязавтра проголосують за цей законопроект, то людина не зможе оформити документи.

Нагадаємо, за інформацією OpenDataBot, нині в країні понад 2 млн громадян знаходяться в реєстрі боржників, що на 18%, або 300 тис. осіб більше, ніж роком раніше. Збільшення кількості боржників пов'язано з виниклою заборгованістю під час карантину і зростанням відсотка боргів, що продаються комунальними службами та банками колекторам.

Фото: pixabay.com

Позбавити водійських прав і 50% зарплати: в Раді шукають нові методи впливу щодо комунальних боржників

Новини по темі