Мобільний додаток

Політичні підсумки року від Ірини Констанкевич

4.12.2020 р., 10:25

Про те, чому карантин вихідного дня не виправдав очікувань влади, подвійні стандарти для бізнесу та недофінансування освіти та медицини в 2021 році в ефірі Українського радіо розповідає народна депутатка України, членкиня депутатської групи "Партія За майбутнє" Ірина Констанкевич.

Про карантин вихідного дня

Він проіснував три тижні. Його як увели без аналітики, так і скасували. Було би правильно, якби такі рішення спиралися на певну аналітику і мали прогностичний характер. Реагувати на ситуацію в такий спосіб і власне експериментувати з великою кількістю людей слід, спираючись на певну статистику та аналітику. Це швидше нагадує гадання на кавовій гущі. Ми повинні чітко розуміти, яка в нас статистика, що ми хочемо досягнути і в які терміни. Ми порівнювали, як працювали уряди Канади, Великобританії, Італії. Локдаун потрібно було вводити раніше, щоб розрив соціальних зав’язків дав ефект. Те що Україна зараз п’ята в Європі і десята у світі за кількістю інфікованих свідчить про те, що темпи поширення хвороби у нас значні. Наша фракція виступає за локдаун, який спиратиметься на достовірну аналітику та цифри. На мою думку локдаун слід запроваджувати, починаючи з 1 січня на період новочірних святкувань.

Про ситуацію з ФОПами

ФОПи вимагають чітких та зрозумілих правил роботи. Власне ті законодавчі ініціативи провладної більшості, які стосувалися ФОПів не внесли цю ясність, а внесли деструктив. Вони не те, що не покращили життя, вони продемонстрували, що влада впроваджує подвійні стандарти. Для ФОПів це подвійне навантаження, тому що, по-перше, руйнується усталена система сплати податків, а, по-друге, це час карантину. Не можна в такій ситуації, коли у підприємців під загрозою власний бізнес, змушувати їх змінювати правила гри і йти в тінь. Такі невигідні умови для мікробізнесу призведуть до того, що і так нестабільна  українська економіка стане ще більш слабкою. По-друге, якщо ми хочемо змінювати правила гри, то вони мають стосуватися усіх гравців економіки. Тобто  вони мають стосуватися і великого бізнесу, і податкової системи, і митниці. Відтермінування запровадження касових апаратів до 2022 року – це не вирішення проблематики.

Про бюджет-2021

Ми подавали пропозиції як до дохідної частини, так і до видатків. На жаль, більшість із цих пропозицій не враховані. Потрібно збільшити видатки на охорону здоров’я. Це кризовий рік, рік пандемії, проте на вакцинацію, наприклад, коштів не передбачено. Другий аспект, який нас непокоїть – це недофінансування освіти на 4 млрд. Триває реформа на етапі середньої школи, професійної та вищої освіти. Ми не бачимо обіцяних коштів на зростання зарплати учителям. Натомість ми бачимо збільшення фінансування прокуратури, правоохоронних органів, Офісу президента, Верховної Ради. В кризовий рік ці видатки можна було би зменшити і скерувати їх на охорону здоров’я та освіту.

Фото: Ірина Констанкевич Волинь-нова

Політичні підсумки року від Ірини Констанкевич

Новини по темі