Мобільний додаток

Верховна Рада ухвалила проєкт постанови "Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби"

21.10.2020 р., 11:00

Коли запрацює постанова щодо протидії поширенню коранавірусної хвороби та яку оцінку дали депутати діяльності Міністерства охорони здоров’я в ефірі Українського радіо розповідають голова підкомітету з питань охорони здоров'я Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, член депутатської фракції політичної партії "Слуга народу" Максим Перебийніс та народний депутат від партії "Голос", член Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Ольга Стефанишина.

20 жовтня Верховна Рада ухвалила проєкт постанови "Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз" За відповідне рішення проголосували 308 народних депутатів. Також деякі депутати рекомендували президенту утворити національний штаб протидії COVID-19 та очолити його для організації оперативного реагування на поширення коронавірусної хвороби в Україні. "Наш комітет абсолютною більшістю голосів підтримав цю постанову. Тому ми розуміємо, що боротьба з ковідом є досить серйозною проблемою і це треба робити. Однак закон, який ми прийняли в квітні дозволяв робити усе це і раніше. Створення гарячої лінії – це те, що зараз особливо на часі. Сімейні лікарі перевантажені, багато з них працюють у телефонному режимі при неважкому перебігу захворювання. Тому гаряча лінія буде дуже доречна. Щодо національного штабу, то я сподіваюся, що він дозволить координувати зусилля",  так Максим Перебийніс коментує постанову і додає щодо оцінки звіту міністра охорона здоров’я Максима Степанова:  "Комітет оцінив роботу МОЗу неоднозначно. Є питання до міністерства, на які ми не почули відповіді. Підготовка лікарень мала би проводитися раніше".
Ольга Стефанишина налаштована не так оптимістично щодо прийнятої постанови, хоча партія "Голос" підтримала її на голосуванні. "Проти постанови ми звичайно нічого не маємо. Вона дійсно є комплексною. Коли я її читаю, то розумію, що ми знаходимося у точці нуль, хоча епідемія коронавірусу триває вже багато місяців. 7 травня ми вже ухвалили закон, який казав про ці самі речі, які написані цій постанові. Наприклад, розгортання широкомасштабного тестування населення, оснащення лікарень другої третьої хвилі і тимчасових шпиталів. Тобто ми вже навесні розуміли, яка ситуація буде восени і створили такий спеціальний закон, але він не виконаний по факту. Для того, щоб закони виконувалися у нас повинен бути профільний орган – це МОЗ, який хоче щось робити. Але на превеликий жаль, Міністерство охорони здоров’я повністю провалило підготовку до того, що зараз відбувається в країні з ковід-19. Людям не роблять тести, або вони чекають їх тиждень-два. А це означає, що наші лабораторії не були оснащені та підготовлені. 65 млрд гривень також було виділено на те, щоб усе це зробити ще півроку тому. Тому я просила підтримати не лише цю постанову, але й постанову про відставку Степанова, яку ми зареєстрували ще в липні. Коли міністр купує захисні костюми на 40% дорожчі, ніж їхня ринкова ціна, ми розуміємо мету його перебування на посаді – і це зовсім не допомога людям",  зазначає народна депутатка. 
 
Фото: Народна правда 
Верховна Рада ухвалила проєкт постанови "Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби"

Новини по темі