Мобільний додаток

Новий карантинний поділ: як живуть міста "червоної" зони?

19.10.2020 р., 15:56

На вихідних в Україні зафіксовано черговий антирекорд: кількість захворілих на коронавірус за добу перевищила 6 тисяч осіб. Перед цим, 15 жовтня, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила нове епідемічне зонування в Україні, яке почало діяти від сьогодні, 19 жовтня. Рішенням комісії відразу 8 обласних центрів опинилися в "червоній" зоні епідемічної небезпеки. Йдеться про Івано-Франківськ, Полтаву, Суми, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Чернівці, Чернігів та Сєвєродонецьк. Також "червоними" стали низка районів в цих регіонах, а також окремі райони Волиньскої, Житомирської, Київської, Луганської, Одеської, Рівненської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей. Що відбувається в цих "червоних" зонах та як змінилось життя в населених пунктах, які до них потрапили, Українському радіо розповіли журналіст Українського радіо з Харкова Володимир Носков та журналістка івано-франківської редакції Українського радіо Лілія Оленюк.

"Звичайний мешканець міста Харкова майже нічого не відчує у зв’язку із "червоною" зоною, бо ринки як працювали, так і працюватимуть, метрополітен та міжміський транспорт також працюватимуть. Міський пасажирський транспорт працюватиме у звичайному режимі, навіть більше: міська влада обіцяє його посилювати, аби зменшити черги на платформах харківського метрополітену", – розповів Володимир Носков

За словами журналіста, обмеження в Харкові в зв’язку з запровадженням карантинних заходів "червоної" зони несуттєві: "Припинять роботу розважальних зон у торгово-розважальних центрах, з 20-ї години перестануть працювати кав’ярні та ресторани, спортивні зали працюватимуть лише там, де можна буде тренуватися одній людині на 10 квадратних метрів. Заборонили концерти". 

"Харків в дивній неприємній ситуації, коли вже йде "зашквар" в цифрах підтвердження коронавірусу. Вже було встановлено 685 випадків захворювання за добу. За минулу добу було 589 підтверджених випадків. Лікарі просто в шоці, вони не знають, як далі бути, тому що ліжка і в обласній інфекційній лікарні, і в інших опорних лікарнях, які працюють з хворими на коронавірус, майже всі зайняті. Є проблеми з подачею кисню. Тому зараз в терміновому темпі розгортають лікарні, бо може очікуватись колапс у листопаді-грудні", – наголосив Носков. 

Журналіст Українського радіо з Харкова повідомив, що минулого тижня на засіданні комісії, яка відповідає за надзвичайні ситуації, розглядали, як тісніше залучити "первинку": "У Харкові хочуть створити мобільні бригади лікарів первинної допомоги, які б могли людям ставити крапельниці прямо вдома".

Журналістка івано-франківської редакції Українського радіо Лілія Оленюк в свою чергу розповіла, що за минулу добу в Івано-Франківську підтверджено 186 випадків інфікування COVID-19: "Сьогодні перший день, коли Івано-Франківськ знаходиться у "червоній" карантинній зоні. Відомо, що у міських навчальних закладах проводили голосування, щоб продовжити навчання до четверга наступного тижня. Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що проголосували за те, аби продовжити навчання до наступного тижня, а з 23 до 27 жовтня перейти на дистанційне навчання". 

"Директор департаменту освіти й науки Івано-Франківської міської ради Ігор Максимчук повідомив, що дошкільні заклади будуть працювати у звичному режимі. Він розповів, що серед дітей і педагогів дитячих садочків немає хворих на COVID-19. Проте підтверджений діагноз мають 30 школярів", – зауважила журналістка.

Щодо транспорту, то, як розповіла Оленюк, довідки з місця роботи від сьогодні показувати не потрібно, але будуть діяти карантинні обмеження, які діяли й дотепер: "Тобто будуть перевозити пасажирів лише на сидячих місцях, але громадський транспорт буде курсувати й надалі". 

"Також вже відомо, що Укрзалізниця від сьогодні припинила продаж квитків з Івано-Франківська, тобто поїзди проїжджатимуть без посадки пасажирів, а висадка буде проводитись згідно встановленого порядку", – підсумувала Лілія Оленюк.

ФОТО:  УНН

Новий карантинний поділ: як живуть міста "червоної" зони?

Новини по темі