Мобільний додаток

З 1 вересня зростуть пенсії: хто отримає надбавки?

2.09.2020 р., 17:29

вересня мінімальну зарплату підвищили до 5 тисяч гривень, і це стало підставою для збільшення мінімальної пенсії для людей, яким виповнилося понад 65 років: жінок, які мають понад 35 років стажу і чоловіків, що мають 40 років трудового досвіду, а таких – більш, ніж півтора мільйони українців. Пенсії зростуть в середньому на 200 гривень, заявили у Пенсійному фонді.

Провідний науковий співробітник інституту демографії НАНУ Лідія Ткаченко в ефірі Українського радіо розповіла, що на сьогодні , 16 % пенсіонерів отримує до 2000 гривень пенсії. "Переважній більшості пенсіонерів 100 – 200 гривень – це важливі гроші. Інша справа, що цей перерахунок вже здійснили, але тут чекає велике розчарування, бо ці 1 млн 600 тисяч пенсіонерів, про яких йдеться, вони не побачать, мабуть, цієї надбавки, тому що, коли у травні проводили індексацію, тоді встановлювали, що пенсія у людей з великим трудовим стажем не повинна становити менше, ніж 2100 гривень. Люди, які мають повний стаж, вони сьогодні отримують 2100".

Змінилася структура пенсії, але грошей у людей більше не стане, каже науковиця.

В уряді незабаром збираються вводити другий рівень пенсійного забезпечення – накопичувальний.

"Хто буде сплачувати внески у цей накопичувальний рівень? – говорить Лідія Ткаченко, – Законопроєкт, який лежить у Верховній Раді, передбачає, що 2% на старті буде сплачувати роботодавець. Є такі думки, що роботодавці проти цього, бо вони і так витрачають багато на податки. Цілком можливо, що люди, які зараз працюють, повинні будуть відкладати зі своїх часто невеликих зарплат ці 2-3% у цю накопичувальну систему".

Ткаченко вважає, що така система потрібна, але, щоб накопичити суттєві гроші, потрібен час і люди мають віддати на інвестування частину свого споживання. "Це інвестиційний процес, який ніколи нічого не гарантує. Щоб він працював, і люди потім мали з нього якісь зиски, важливо, щоб була стабільна економічна система".

Нагадаємо, востаннє, пенсії збільшувалися наприкінці червня після збільшення прожиткового мінімуму.

Ілютративне фото - УНІАН

З 1 вересня зростуть пенсії: хто отримає надбавки?

Новини по темі