Мобільний додаток

Навчання в умовах пандемії. В МОН розповіли як освітяни готуються до 1-го вересня

12.08.2020 р., 14:21

Все традиційно. Попри пандемію коронавірусної інфекції у світі, з першого вересня в українські школи підуть учні. Міністерство охорони здоров’я та державний санітарний лікар розробили низку правил та постанов, за якими в умовах епідемії, будуть навчатися школярі та студенти. Як готуються освітяни в ефірі Українського радіо розповіла державна експертка Директорату шкільної освіти головного управління шкільної освіти МОН Марія Дробот.

Без урочистих лінійок, зате в масках і з антисептиками. Марія Дробот розповідає, що процес підготовки до навчального року в умовах пандемії вже йде повним ходом: "Управлінці і педагоги вже встигли підготуватися до нових умов роботи. Школи мають бути забезпечені всіма засобами гігієни, це обов’язок місцевих громад. До закладу освіти не допускатимуться люди, які матимуть температуру 37,2 та ознаки ГРВІ. Медсестра або уповноважена особа здійснюватиме облік дітей, які перебувають на лікарняному".

А загалом, зазначає посадовиця, все відбудеться традиційно, "крім тих зон, де червоний рівень небезпеки". Там карантин може мати звичний для учнів термін – два тижні. Дробот наголошує, що червоний рівень небезпеки не стосуватиметься всього регіону. "В області може бути ситуація нормальна, а на території району чи отг може бути червоний рівень. Ситуація змінюється постійно"

Взагалі, каже Марія Дробот, головне слово наступного навчального року – це гнучкість: "Розклад має бути гнучким, щоб не було скупчення дітей в приміщеннях закладу освіти. Різний розклад уроків, різний розклад перерв. Під час уроку учні не перебуватимуть в масках, але під час перерв діти мають одягати маски".

Гнучким має бути і переміщення школою старшокласників, які мають ходити з кабінету в кабінет: "Ми рекомендуємо мінімізувати рух між кабінетами, але це будуть вирішувати педагогічні ради. Постанова держсанлікаря містить положення щодо проведення уроків на відкритому повітрі, якщо дозволяють погодні умови. Маються на увазі, наприклад, уроки фізкультури".

У МОН зазначають, що групи продовженого дня також працюватимуть. Як і їдальні. Єдине, що змінили, це розсадку учнів у їдальні та правила для закладів, де був "шведський стіл" або інша модель самообслуговування. Тепер їжу подаватиме персонал, звісно, з вимогою всіх санітарних норм.

Дробот прокоментувала також рекомендації щодо роботи інклюзивних класів та закладів освіти: "Для тих дітей, які перебувають у зоні ризику, зокрема, через легеневі захворювання, заклад освіти може рекомендувати батькам навчатися дистанційно".

Взагалі, карантин зробив набагато тіснішим зв’язок між школою та батьками, каже посадовиця. "Освітянам доведеться постійно контактувати з батьками та закладами охорони здоров’я".

Також державна експертка Директорату шкільної освіти головного управління шкільної освіти МОН Марія Дробот прокоментувала проведення реформи шкільної освіти в період пандемії. "Реформа не є на паузі. Були виклики через карантин – щодо удосконалення дистанційного навчання. Раніше дистанційне навчання забезпечувалося за заявою батьків, тепер є використання дистанційних технологій і під час очного навчання".

Ілюстративне фото - УНІАН

Навчання в умовах пандемії. В МОН розповіли як освітяни готуються до 1-го вересня