Обирай пісні. Визначай переможця

Віцепрем'єрка Стефанішина: як працюватиме новий координаційний механізм з євроінтеграції

6.08.2020 р., 13:06

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив віцепрем’єрці з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ользі Стефанішиній підготувати проєкт рішення про створення комісії з євроінтеграції. Що це буде за орган, та як вирішуватимуться спірні питання у частині виконання Угоди про Асоціацію, сама Стефанішина розповіла в ефірі Українського радіо.

Зобов’язання України по євроінтеграції мають бути відображені в плані заходів діяльності Уряду, в усіх секторах діяльності – від транспорту до енергетики й соціальної політики, розповідає про суть створення комісії Ольга Стефанішина. "Комісія є координаційною платформою, на якій будуть напрацьовуватися політичні рішення, готуватись проекти актів, які надалі будуть спрямовані на виконання Угоди про Асоціацію".

У листопаді уряд відкрив "Пульс Угоди" – онлайн-систему моніторингу реалізації заходів виконання Угоди про асоціацію з ЄС. І нині Шмигаль доручив віцепрм’єрці оновити інформацію: "Пульс Угоди", – пояснює Стефанішина, – це онлайн інструмент, який базується на плані заходів по виконанню Угоди. Заступники Міністрів з питань євроінтеграції, керівники інших органів що два тижні оновлюють цю інформацію. І прем’єр-міністр запропонував підвищити якість цієї роботи, щоби і Міністри також систематично моніторили цей прогрес. І ця інформація є у відкритому доступі".

Євроінтеграція – це процес, який не може стосуватися одного члена уряду, каже Ольга Стефанішина. "Я запропонувала створити координаційно-дорадчий орган. І, враховуючи те, що Угода охоплює всі сектори, очевидно, що його має очолити Прем’єр-міністр, а я і далі буду координувати роботу в рамках Угоди про асоціацію, з підготовки виконання рішень двосторонніх органів. Це буде формалізованим рішенням Уряду. До складу ввійдуть представники Уряду, заступники Міністрів, представники Парламенту, і громадянського суспільства".Також Ольга Стефанішина прокоментувала інформацію про зміни, які готуються до Угоди про Асоціацію з ЄС: "На основі аналізу ходу виконання Угоди, ми вже розуміємо які в неї слабкі і сильні сторони. Ми підготували так звану Концепцію оновлення, і зараз тривають консультації, в тому числі з бізнесом. Ми хочемо, щоб ця позиція виливалась на базі української промисловості, підприємців-виробників, на цьому ми і стоїмо. Але, найбільший інтерес складають позиції щодо оновлення Угоди, які стосуватимуться на знятті торгових бар’єрів - мит, обмежень "нульового" імпорту, експорту в Європейський Союз. Насправді, це – більш бюрократичний прогрес, ніж політичний".

На початку липня видання "Наші гроші" опублікувало текст листа голови представництва Європейського Союзу Матті Маасікаса до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова і прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, де зазначається, що Євросоюз висловлює серйозну занепокоєність щодо проєктів Постанови Кабміну і Закону України, які стосуються обмежень щодо імпортної машинобудівельної продукції у системі публічних закупівель.

Це питання віцепрем’єрка з питань євроінтеграції називає спірним. "Ми намагаємося роботи все в цивілізований спосіб. Ми проводимо консультації з ЄС. Згідно тієї редакції закону, який зареєстрований в Парламенті, про локалізацію, є питання стосовно його відповідності нашим зобов’язанням, але міжнародні зобов’язання мають вищу силу. І думаю, що маємо поле для дискусій, і , відповідно, ще можна доопрацювати проект, щоби він утримував баланс між не закриттям європейського ринку державних закупівель і стимулюванням українського товаровиробника", – зазначила Стефанішина.

Також Стефанішина назвала низку законопроектів, які дозволять здійснити значний прогрес в економічній інтеграції України з Європейським Союзом.  "Це законопроекти про внутрішні водні шляхи, про управління відходами, а також низка в аграрній сфері. Всі вони спрямовані на виконання наших зобов'язань у рамках Угоди про асоціацію і дозволять отримати ширший доступ до ринку ЄС, у тому числі, через покращення логістики".

Ольга Стефанішина, фото - liga.net

Віцепрем'єрка Стефанішина: як працюватиме новий координаційний механізм з євроінтеграції

Новини по темі