Обирай пісні. Визначай переможця

"Ми не розраховували, що це триватиме так довго" – Немчінов про карантинне скасування конкурсів на держпосади

6.08.2020 р., 09:30

Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов в ефірі Українського радіо розповів, які виклики отримала держава через рішення не проводити конкурси на посади держслужби на час карантину. Також читайте коментар чиновника про те як зміняться зарплати посадовців та які ще реформи чекають на державну службу.

На час карантину народні депутати, в перехідних положеннях про зміни до бюджету передбачили спеціальний порядок добору на посади держслужбовців. "Але, ми не розраховували, – говорить Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, – що це буде тривати так довго. В результаті отримали серйозний виклик, що в нас значна кількість посад, які мали б бути доукомплектовані на умовах добору категорії "А", отримали велику кількість працівників категорії "В". І, коли карантин закінчиться, то ми будемо мати велику кількість людей, як працюють на умовах контракту. І я не уявляю, як комісія проведе конкурс на понад тисячу посад за категоріями "Б" і "В".

"Сьогодні Уряд ухвалив рішення, яке врегульовує таке проходження служби – за контрактом", – додав він.

Також Немчінов розповів як зміниться оплата праці держслужбовців. "Ми хочемо відійти від маленьких посадових окладів і великої кількості надбавок, щоби 70 відсотків складав посадовий оклад і тільки 20 відсотків – різні надбавки".

"На даний час посадовий оклад може відрізнятися в цифрах від 13 тисяч до 120. І це – неправильно. Для того, щоби забезпечити достойною заробітною платою керівника топ-рівня в 13 тисяч окладу, вони змушені виписувати собі, погоджувати з Кабміном 200-300 відсотків премій. І в попередньому Уряді була така практика, поки не поміняли посадові оклади міністрів", – пояснює він.

Основна маса людей працює на місцевому рівні, в територіальних органах виконавчої влади, в підрозділах з спеціальним статусом. "Там, – каже Немчінов, – заробітні плати є невеликими. В статистиці – 6-7 тисяч на рівні головного спеціаліста".

Зараз ці зміни вже пройшли період консультацій з Мінфіном. "На жаль, я дуже скептично ставлюсь до того, що ми встигнемо це зробити в 2021 році, тому що це дійсно дуже великі розрахунки, які треба зробити перед бюджетуванням", – каже посадовець.

В уряді хочуть запустити цей процес в декількох органах центральної виконавчої влади різного рівня, розповідає він: "Наприклад, в якомусь міністерстві і в органі зі спеціальним статусом, щоби побачити як це вплине, щоби така концепція не вплинула на зменшення заробітної плати. І, фактично, у вересні Нацдержслужба зможе представити основний документ – новий класифікатор посад і від цього ми вже зможемо відштовхуватися в нових посадових окладах, новій тарифній сітці".

Нагадаємо, ще у вересні минулого року Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження влади, який спростив процедуру працевлаштування та звільнення, зокрема, посадовців категорій "А" та "Б" – це керівники урядових органів, їх структурних підрозділів, або ж їхні заступники.

З 22-го квітня 2020-го Кабінету міністрів дозволили не проводити конкурси на посади держслужби на час карантину. З кандидатами проводять співбесіди, в результаті яких, підписують контракт.

У ЗМІ критикували обидва рішення влади, за створену можливість призначати "зручних" людей на державні посади.

А вже 24 квітня Кабмін звільнив Максима Нефьодова з посади голови Державної податкової служби. У той же день було звільнено і Сергія Верланова з посади голови Державної митної служби.

"Ми не розраховували, що це триватиме так довго" – Немчінов про карантинне скасування конкурсів на держпосади

Новини по темі