Мобільний додаток

Економічний експерт спрогнозував, чи отримає Україна фінансову допомогу від МВФ

9.06.2020 р., 10:10

9 червня Міжнародний валютний фонд має ухвалити рішення щодо нової програми для України. Більше про те, чи вдасться отримати фінансову допомогу в ефірі Українського радіо розповів економічний Любомир Шавалюк.

"У квітні, коли переглядали бюджет, заклали ці кошти. Але у ринку були сумніви, чи ці кошти надійдуть. Як наслідок, резиденти потроху виводять гроші з України, продаючи облігації внутрішньої державної позики, які минулого року дуже активно закупляли. Тобто якби не було цих сумнівів, то ніхто особливо не поспішав би продавати українські облігації", ― зазначив Любомир Шавалюк.

За словами економічного експерта, "надходження грошей від Міжнародного валютного фонду відкриває дорогу до кількох мільярдів фінансування з Європи. І це суттєвий плюс і в фінансову сенсі, і в сенсі поглиблення співпраці з Європейським Союзом та іншими євроатлантичними структурами".

Шавалюк також прокоментував, чи може Україна розраховувати на отримання додаткових траншів.

"У довгостроковому періоді міцність економіки формують не гроші, а структурні реформи і розвиток інституцій. МВФ дуже правильно виставляє ці "маяки", але це тривалі реформи, які в українських умовах розтягуються на роки. А нова програма співпраці з МВФ триватиме всього півтора року. Тому, з огляду та те, що ці маяки досить комплексні і розмиті, наступні транші де-факто залежатимуть від того, наскільки Україна потребуватиме додаткових грошей, наскільки у нас буде катастрофічна ситуація. Якщо не все буде погано, то, мабуть, це буде єдиний транш. Якщо все буде погіршуватися, то, можливо, МВФ ще втрутиться", ― сказав він.

Нагадаємо, 7 травня Україна і Міжнародний валютний фонд змінили погоджену трирічну програму розширеного фінансування EFF на 18-місячну програму stand-by.

У Міністерстві фінансів наголосили, що основна різниця у нових умовах співпраці МВФ полягає в термінах реалізації програми: Stand-by (яка пропонується зараз) розрахована на 1,5 роки, а EFF ― на 3 роки. Обсяг кредитування не зміниться.

Для отримання другого траншу восени і третього траншу у 2021 році Україні необхідно продовжувати виконувати певні вимоги кредитора. Усі зобов'язання фіксуються в Меморандумі про економічну та фінансову політику, який повинні погодити український уряд, Нацбанк та МВФ.

Фото: EPA/UPG

Економічний експерт спрогнозував, чи отримає Україна фінансову допомогу від МВФ

Новини по темі