ДругаРіка

Поліція не працює на запобігання злочинів – Олег Старіков про кризу правоохоронних органів

1.06.2020 р., 20:00

Чому спроби заявити про себе, мінуючи стратегічні об’єкти стає звичним явищем та чи переживе Арсен Аваков чергову кризу в ефірі Українського радіо розповідає полковник запасу контррозвідки СБУ Олег Старіков.

Сьогодні у Києві чоловік погрожував підірвати міст метро. Поліція вже затримала зловмисника. Повідомлення про замінування надійшло до поліції о 13:41. Нагадаємо, що схожий випадок із замінуванням стратегічно важливого об’єкту мосту метро стався у вересні минулого року. "Такий випадок не одиничний і їхня частота очевидно буде збільшуватися через низку передумов. По-перше, кількість безробітних збільшується, а криміналістика свідчить, що 1% безробітних дає 0,5% росту злочинності. По-друге, із запровадженням другого етапу медичної реформи зачиняються усі психо-неврологічні диспансери. Відтак люди з психічними розладами відправляються додому під контроль  дільничних терапевтів. По-третє, це постравматичний стресовий синдром. Ми вже шість років живемо в такому стані. Це стосується не лише учасників бойових дій, але й цивільного населення, яке також переймається за долю батьківщини. І основна причина полягає в тому, що Національна поліція реформувала лише патрульну службу, зупинилася в реформування оперативного сектора і навіть не починала реформування сектору дільничних інспекторів. Тому сукупність цих факторів і того, що поліція не працює на попередження і запобігання скоєння злочинів сприятиме збільшенню таких випадків", – зазначає експерт.

На питання, чому спроби заявити про себе, мінуючи стратегічні об’єкти стає звичним явищем Олег Старіков зазначає: "ЗМІ мають висвітлювати причини таких злочинних актів постфактум. Адже для багатьох виконавців під час мінування стратегічних об’єктів дуже важливою є публічність, тобто бажання стати відомим".

Крім того, сьогодні на погоджувальній раді в парламенті було заплановано програму на годину уряду, яка відбудеться в п’ятницю. Очікується звіт міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.  Чи залишать Авакова на посаді після резонансної події в Кагарлику, стрілянини в Броварах та "таємного департаменту" в МВС експерт прогнозує: "Поліція і міністр, як політична фігура, прийняли усі правильні кроки по Кагарлику. Те, що там сталося – це робота кадрових, атестаційних комісій, робота внутрішньої безпеки та керівного складу. Випадки катувань були відомі оперативному складу. Усі про це знали. Питання в тому, чому не спрацювала внутрішня безпека, чому керівники, відповідальні за виховну роботу, на початковій стадії  не провели профілактичні заходи. Тому люди, які вчинили злочин мають бути покарані рішенням суду, а ті, хто не виявив цього на ранній стадії мають бути притягнуті до дисциплінарної чи адміністративної відповідальності. Їх потрібно позбавити звань, декого звільнити без пенсії, тому що недопущення таких випадків  це функціональний обов’язок керівного складу. Оперативний керівник має знати, що відбувається в його оперативному підрозділі".

Фото: ictv

Поліція не працює на запобігання злочинів – Олег Старіков про кризу правоохоронних органів

Новини по темі