Мобільний додаток

НАК "Нафтогаз України" витратив півмільярда гривень на допомогу медикам під час пандемії

20.05.2020 р., 21:00

Про те, який внесок у боротьбу з covid-19 робить Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" і про те, якою є ситуація з енергобезпекою держави у часи пандемії в ефірі Українського радіо розповідає перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Перелома.

Як сталося, що група компаній "Нафтогаз України" долучилася до боротьби з коронавірусом?

Благочинна діяльність притаманна нашій компанії. Нафтогаз почав відчувати соціальну відповідальність ще до пандемії коронавірусу. З 2014 року коли почалася війна на сході компанія бере активну участь у допомозі як мед закладам, які надають допомогу бійцям, так і військовим частинам. Починаючи з літа 2014 року на ці потреби ми зібрали понад 47 мільйонів гривень. Відразу коли з’явилася загроза пандемії коранавірусу вже в нашій країні, ми почали отримувати дуже багато звернень від медичних закладів у всіх регіонах, від місцевих органів самоврядування від облдержадміністрацій з проханням про допомогу. Президент тоді закликав будь-який великий бізнес бути соціально відповідальним. НАК "Нафтогаз України" відгукнувся на численні прохання суспільства і долучився до благочинної діяльності. Окрім двох літаків з КНР, які доправили гуманітарний вантаж, ми закуповували і на внутрішньому ринку те, що можна було знайти.

Суми та обсяги допомоги

Ліки ми не закуповували. Це дуже специфічна товарна позиція. Крім того, не було жодного звернення медичних закладів до нас придбати саме лікарські засоби. Йдеться про медичне обладнання і засоби індивідуального захисту. На сьогодні витрати групи НАК "Нафтогаз України" на цей напрямок діяльності склали 515 млн гривень. 500 млн – це імпорт з КНР і 15 млн – те, що було придбано на українському ринку. З Китаю прилетіло 500 тисяч захисних костюмів необхідної сертифікації, 700 моніторів пацієнтів, 50 мобільних цифрових рентгенівських апаратів останнього покоління і 50 апаратів УЗД. Загальна вага вантажів, які ми законтрактували складає 200 тонн, з яких 140 вже прибули в Україну. Решту 60 тонн доправлять в останніх числах травня, на початку червня. У нас є два основних джерела коштів, за які було придбано медичне обладнання і засоби індивідуального захисту. Перше це пожертви за кілька місяців наших працівників – це сума близько 2 млн грн. Решта  це власні  кошти компанії групи Нафтогаз України.

Хто опікується розподіленням благодійного вантажу?

Це спільна робота нас і  Міністерства охорони здоров’я. Ми не бачимо чіткої картини по країні, хто чого потребує. Крім того, стан забезпечення лікарень змінюється щодня. Ідуть закупівлі МОЗу, працюють інші донори та спонсори. Цілісна картина є лише в МОЗі. Тому ми консультувалися з Міністерством охорони здоров’я, як найбільш ефективно розподілити те обладнання і засоби захисту, яке ми придбали. Ми працювали виключно з великими державними китайськими компаніями. Уся продукція сертифікована за європейськими і американськими стандартами. Усі документи надані. Уряд Китаю обмежив коло експортерів, які мають право продавати продукцію для боротьби з пандемією за межі КНР. Тобто є додатковий контроль саме з боку уряду Китаю.

Енергобезпека в часи пандемії. Як карантин впливає на роботу компанії і газовий блок?

Ми змушені були прилаштовуватися до нових умов. Більшість працівників переведені на дистанційну роботу. Проте це не вплинуло на ефективність нашої роботи. Інша справа, як пандемія вплинула на та ринок проаналізувати можна буде вже по закінченню цього процесу. Проте ми вже бачимо, що скоротилися обсяги споживання промисловістю, малим та середнім бізнесом. Стосовно населення, на жаль, скоротилися платежі за природний газ. Проте сьогодні, у травні, ринок починає потроху оговтуватися. Попит на наступні два місяці вже говорить про поступове відновлення газового ринку.

Як триває підготовка до наступного опалювального сезону?

Залишився значний залишок природного газу в підземних газосховищах. І це не лише тому, що в нас була досить тепла зима. Це один з факторів. Проте головний фактор – це небезпека припинення транзиту газу восени минулого року. Якби транзит був припинений, ми би стикнулися із серйозними труднощами імпорту природного газу. Тому звичайно ми робили ці запаси заздалегідь. Крім того, є природний цикл. Завдяки внутрішньому видобутку ці запаси будуть зростати до початку наступного опалювального сезону. На сьогодні ми не імпортуємо природний газ.

На фото: Сергій Перелома

НАК "Нафтогаз України" витратив півмільярда гривень на допомогу медикам під час пандемії

Новини по темі