Мобільний додаток

Перемоги і провали президента: чим запам’ятався перший рік роботи Володимира Зеленського народним депутатам?

20.05.2020 р., 12:38

20 травня минає рік від інавгурації президента України Володимира Зеленського. Якими трьома перемогами та трьома поразками на президентському посту він запам’ятався народним обранцям Українському радіо розповіли народний депутат фракції "Голос" Ярослав Юрчишин та нардеп фракції партії "Слуга народу" Павло Фролов.

"Найбільшим плюсом президента Володимира Зеленського є консолідація суспільства: в нас ніколи не було такої підтримки органів влади, як на початку керівництва пана Зеленського. Це продемонструвало те, що українці вміють об’єднуватися, зважаючи на те, що ключовим посилом було наведення порядку та надія на майбутнє", – розповів Ярослав Юрчишин

Другим позитивом, на думку нардепа "Голосу", є звільнення українських військовополонених: "В нас повністю загальмувався процес звільнення українських полонених російських окупаційних військ і це було відновлено".

"Стосовно мінусів – це гальмування всіх реформ. В нас все, що було обіцяно – медична реформа, децентралізація – зараз загальмувалось. Якщо на початку обрання Зеленського та нового парламенту антикорупційна реформа досить активно розвивалася, то зараз ми маємо шалений відкат назад", – зазначив Юрчишин.

Іншим провалом, за словами депутата, є економічне падіння: "Не вдалося налагодити нормальну комунікацію з міжнародними інвесторами. Пам’ятаєте обіцянку про інвестиційну няню? Так жодної няні ніхто й не побачив".

"І ключове – стандарти життя так і не зросли. Це відповідальність будь-якої влади, щоб громадяни мають відчувати це на власній кишені, наскільки ефективнішою стає держава. Такого відчуття не те, що немає, а в стані епідемії і наслідків впливу на економіку воно лише погіршується. Можна сказати, що це наслідок бездарної кадрової політики: ми маємо зміни уряду в часи кризи, що собі й могутні держави не дозволяють, а не те, що держави, які розвиваються. Ми маємо вже третього міністра охорони здоров’я, який не може організувати закупівлю захисту для лікарів", – підсумував Ярослав Юрчишин.

Його колега, народний депутат фракції "Слуга народу" Павло Фролов вважає, що криза та світова пандемія внесла свої корективи в життя не лише українців і дуже важливо, що владі Зеленського вдалося дати достойну відповідь цій ситуації: "Фактично в нас не було жахливих наслідків, які ми спостерігали в надзвичайно розвинутих країнах зі значно кращим рівнем медицини. Вчасні заходи і позиція президента, коли він просив людей побути вдома і почекати, пересидіти цей вірус".

"Також були зроблені важливі кроки щодо миру на Донбасі. Завдяки щирості президента, його людиноцентризму ми перейшли від гасел, що ми стоїмо на сторожі Європи і всього світу до конкретних кроків щодо нормандської зустрічі, повернення полонених, розведення військ. Відбулася відбудова моста на Станиці Луганській. Постійно робляться кроки для того, щоб досягти миру", – наголосив Павло Фролов.

Третьою перемогою президента Зеленського, на думку Фролова, є боротьба з корупцією і нульова толерантність до корупції: "Ми повернули відповідальність за незаконне збагачення, зняли недоторканість з депутатів. Президент не втручається в діяльність правоохоронних органів і ми дали всі повноваження, важелі НАБУ, ДБР та іншим органам".

"Щодо промахів, то не вдалося нам покращити життя людей так, як ми цього бажали. Не відчувають люди збільшення зарплат та пенсій, хоча цей процес частково відбувається, але не тими темпами, як ми планували", – сказав Павло Фролов.

Нардеп від фракції "Слуга народу" зазначив, що хотілося б більше інвестицій, спростити умови ведення малого та середнього бізнесу, щоб людям було легше працювати й було більше доходів та соціальних виплат.

Фото: Радіо свобода

Перемоги і провали президента: чим запам’ятався перший рік роботи Володимира Зеленського народним депутатам?

Новини по темі