war

Вихід з карантину: Дмитро Беспалов про запуск громадського транспорту та ймовірність зростання цін на проїзд

19.05.2020 р., 20:00

Про відновлення роботи громадського транспорту, заходи безпеки в метрополітені та можливе здорожчання проїзду в ефірі Українського радіо розповідає експерт з транспортного планування Дмитро Беспалов.

Громадський транспорт виходить з карантину. Київський міський голова зазначив, що місто готується до відновлення роботи наземного комунального громадського транспорту у звичайному режимі проте з дотриманням правил соціального дистанціювання та контролю за їх виконанням. На станціях метро зараз наносять спеціальну розмітку: біля кас, турнікетів, на платформах, щоб нагадувати пасажирам про необхідність дотримуватися дистанції та елементарних правил безпеки. "Коли почався карантин у нас не просто закрили чи забрали громадський транспорт – нас позбавили  транспортної доступності. Такого майже ніде у світі не робили. Зараз ми вже маємо куди їхати і будемо мати на чому їхати. Звичайно треба бути обережними. Ми всі вже навчилися цих простих правил. Будуть якісь показові акції з контролю за дотриманням правил. Звісно їх не вдасться проконтролювати всюди. Але будуть певні рейди з виявлення порушників, що триматиме в тонусі всіх. Метро – це найпридатніший транспорт, щоб організовувати всілякі контролі та обмежувати доступ. На турнікеті можна виставляти більшу затримку, контролювати вибірково температуру. Занепокоєння викликають пересадкові станції, які завжди дуже переповнені  та ескалатори",  зазначає Дмитро Беспалов.   

Останні два тижні багато киян провели у кілометрових заторах, особливо у години-пік. Проблема лише поглибиться із відновлення роботи комунального громадського транспорту та приватних маршрутних таксі. Разом з тим експерт вважає, що відмовлятися від останніх не варто: "Нам потрібні приватні оператори. Вони тримають у тонусі комунального оператора. Проте звісно необхідно, щоб приватні оператори купили великий рухомий склад, щоб пасажир не відрізняв приїхав це автобус комунальної чи приватної власності".

Двомісячна перерва у роботі громадського транспорту завдала значних збитків  перевізникам, що може в майбутньому позначитися на вартості проїзду. "У нас трішки погіршиться якість сервісу. Ми не можемо підняти тариф, щоб компенсувати збитки перевізникам, тому що скоро вибори. Економія відбуватиметься за рахунок сервісу чи безпеки пасажирів. Підвищення вартості проїзду можна чекати не раніше, ніж після місцевих виборів, восени. Жодна політична сила не піде на це зараз".

На фото: Дмитро Беспалов

Вихід з карантину: Дмитро Беспалов про запуск громадського транспорту та ймовірність зростання цін на проїзд

Новини по темі