Обирай пісні. Визначай переможця

Економіка під час карантину: чи вдасться уникнути масового банкрутства підприємств?

17.03.2020 р., 21:12

Верховна Рада України на позачерговому засіданні підтримала призначення економіста Ігоря Петрашка на пост міністра економіки України та ухвалила ряд змін, що стосуються Податкового кодексу. Голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів України Андрій Забловський в ефірі Українського радіо прокоментував, чи є вдалим кадрове рішення щодо призначення нового міністра економіки та що має зробити влада, аби не допустити масового банкрутства підприємств через карантин.

"У будь-якому разі міністерство має очолювати не тимчасово виконуючий обов’язки, а повноцінній міністр, який несе відповідальність, особливо у такі часи. Апріорі такі ключові міністерства, як економічного розвитку та сільського господа не можуть працювати без міністра, без головного лідера, людини, яка ухвалює рішення, за які потім несе відповідальність. Що стосується Ігоря Петрашка як фахівця, багато експертів мають виключно позитивні відгуки. Зрозуміло, що у нього дефіцит досвіду у секторі державного управління, але як топ-менеджер у багатьох сферах він довів свою ефективність, і саме цим, я думаю, керувались наші очільники", ― зазначив Андрій Забловський.

На фото: Ігор Петрашко, 24tv.ua

Голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів України зауважив, що "у цій ситуації міністру економіки не позаздриш, бо великі очікування і великі ризики. Але не тільки від міністра чи міністерств залежить, наскільки ми утримаємо чи не утримаємо економіку. Це залежить від злагодженої роботи всіх гілок влади, починаючи від Верховної Ради, яка має оперативно і на випередження приймати потрібні законодавчі рішення, як-то про спрощення певних видів діяльності для ФОПів та інших суб’єктів господарювання у частині боротьби з наслідками карантину, так і від Нацбанку, Мінфіну, Податкової служби, Митної служби, які відповідають за інші сектори".

17 березня на пленарному позачерговому засіданні Верховної Ради України у сфері підприємництва парламентарі заборонили проведення податкових перевірок до 31 травня, дедлайн подачі декларацій пересунули з квітня на липень, на два місяці скасували штрафні санкції за порушення податкового законодавства.

"У цей період пандемії коронавірусу нам потрібно максимізувати свої зусилля  щодо підтримки бізнесу. На засіданні мова ще йшла про податок на комерційну нерухомість, на землю. Крім того, був встановлений мораторій на проведення документальних або фактичних перевірок, починаючи з 18 березня і закінчуючи 31 травня. На три місяці було відтерміновано обов’язкове введення так званих реєстраторів розрахункових операцій, або касових апаратів. Це тільки перший крок.", ― коментує Андрій Забловський.  

На цю тему: Результати пленарного засідання Верховної Ради: надзвичайні заходи через коронавірус та новий генпрокурор

Забловський також наголосив, що і президент Зеленський, і очільники на місцях говорять про розширення цього пакету підтримки.

"Зокрема, мер Києва Віталій Кличко говорив про звільнення від сплати за комунальну оренду. Багато представників бізнесу винаймають комунальне майно, і на сьогодні це теж дуже потрібний захід. Зараз дуже активно у професійному середовищі обговорюються додаткові антикризові заходи, які підтримають не тільки представників малого і середнього бізнесу, а й інші види бізнесу", ― сказав він.

На фото: Андрій Забловський

За словами голови Ради підприємців при Кабміні, "найбільше шкодять економіці паніка та масова істерія. Міжбанк ― це квінтесенція поведінкової економіки, коли є бажання окремих гравців заробляти. За останній тиждень Національний банк України встиг пригальмувати темпи девальвації у понад один мільярд доларів, попри те, що гривня все одно стрімко продовжує знецінюватися". 

Фото: НБУ 

Економіка під час карантину: чи вдасться уникнути масового банкрутства підприємств?

Новини по темі