Мобільний додаток

Чи є законною діяльність військово-консалтингових компаній, які хочуть легалізувати в Україні – пояснює Олександр Мусієнко

11.02.2020 р., 21:07

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко вважає, що створення приватних військових компаній в Україні, поза межами міжнародного права. Про це він сказав в ефірі Українського радіо.

"Діяльність міжнародних або приватних військових компаній  не відповідає нормам міжнародного права і фактично знаходиться поза його межами. Існує конвенція ООН, яка забороняє вербування осіб для участі в конфліктах, а також ряд внутрішніх законів країн, наприклад, в Україні заборонено кримінальним кодексом", — прокоментував Мусієнко в ефірі Українського радіо законопроєкт про військово-консалтингову діяльність.

За його словами, наразі за українським законодавством, військові можуть перебувати на території певних країн тільки з дозволу власне держави перебування.

"В іншому випадку будь-яка їхня діяльність на території таких країн буде незаконною і може бути визнана як найманство. Тому в ситуації, коли ми розмежуємо і скажемо, що вони внутрішньо здійснюють щось, йтиметься просто про охоронні структури, яким ми надаємо розширене право носіння та використання вогнепальної зброї", — пояснив Мусієнко.

Водночас, за словами Мусієнка, українським підрозділам буде складно конкурувати з аналогічними американськими та британськими компаніями, які вже мають репутацію.

Читати також: Військово-консалтингові компанії не будуть залучені до прямих військових дій — нардеп Василевська-Смаглюк

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про військово-консалтингову діяльність, яким пропонується законодавчо врегулювати приватну військову діяльність поза межами України.

Зазначається, що реалізація цього закону сприятиме економічному зростанню у галузі надання послуг військового та охоронного характеру, що позитивно вплине на створення нових робочих місць та зростання надходжень до держбюджету та слугуватиме розвитку військової сфери в Україні.

ФОТО: pixabay

Чи є законною діяльність військово-консалтингових компаній, які хочуть легалізувати в Україні – пояснює Олександр Мусієнко

Новини по темі