Мобільний додаток

Рада безпеки Нідерландів оприлюднила звіт

13.10.2015 р., 16:17

Малайзійський "Боїнг" торік був збитий над територією східної України ракетою з зенітно-ракетного комплексу "Бук".

Про це йдеться у звіті Ради безпеки Нідерландів із розслідування обставин авіакатастрофи, оприлюдненому 13 жовтня на авіабазі Гільзе-Рієн у Нідерландах.

Звіт базується на результатах реконструкції частини літака, місця його падіння і уламків.

Як повідомив голова Ради безпеки Нідерландів Чиббе Яустра, усім державам рекомендується підвищити аналіз ризиків, пов'язаних із авіаперельотами над територіями, де ведуться воєнні дії.

12 жовтня на своєму офіційному сайті Рада безпеки Нідерландів виклала попередній огляд звіту, в якому, зокрема, наголошується, що у звіті не йтиметься про відповідальних за запуск ракети, що збила літак. Це пов'язано з тим, що Рада безпеки, відповідно до міжнародних правил, не має повноважень називати винних у катастрофі, йдеться у повідомленні.
 
Водночас українська сторона з'ясувала, що ракета, котра збила малайзійський "Boeing" 17 липня 2014 року,  була запущена з міста Сніжного, підконтрольного проросійським бойовикам.

Віце-прем'єр, голова Міжвідомчої комісії з розслідування причин катастрофи Геннадій Зубко уточнив: встановлено, що ракета була випущена зустрічним літаку курсом. Це був спланований теракт, метою якого було збити саме цей авіалайнер. Українські дипломати ведуть переговори з іноземними партнерами стосовно того, щоб довести справу до міжнародного трибуналу, додав Геннадій Зубко.

Новини по темі