Мобільний додаток

Поділ дітей на сорти та дискримінація російськомовних: російська пропаганда продовжує тиражувати мовні фейки

29.01.2020 р., 09:52

Утиски російськомовних в Україні – дуже популярна фейкова тема в пропутінських ЗМІ. Цього разу приводом для поширення фейків стали заяви партії "Опозиційна платформа - За життя" про те, що новий український закон про загальну середню освіту ділить дітей на сорти, витісняє зі шкіл російську мову та дискримінує російськомовне населення. Пропутінські ЗМІ одразу підхопили і розкрутили цю вигадку. Проаналізували цей фейк в ефірі Українського радіо з заступницею головного редактора проєкту StopFake Вікторією Романюк.

Програма:
Ведучі:

Схвалений закон "Про повну загальну середню освіту" не містить дискримінації за мовою чи поділу дітей на сорти. Окрема 5 стаття закону передбачає, що мовою освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти є державна мова – українська. Людям, які належать до корінних народів або нацменшин України гарантується і забезпечується право вивчати власну мову.

Заступниця головного редактора проєкту StopFake Вікторією Романюк звертає увагу на важливий аспект – джерелом інформації є "Опозиційний блок" і Віктор Медведчук.

"За останні декілька місяців чітко бачимо, що проросійські наративи і російська пропаганда перемістилися в наш простір. Ми, спростовуючи фейки, часто потрапляємо в незручну ситуацію, тому що джерело такої інформації є всередині України. На сьогодні російська пропаганда в зв’язці працює з певним українським політичним колом", – каже вона.

За її словами, тема мови є дуже актуальною в російській пропаганді, це важливий наратив.

"Сьогодні вона просувається не тільки в медійному просторі, але й в реальному. Ця тема активно розхитується. Очевидно, це стосується не лише російської мови. Наприклад, також дуже багато маніпуляцій є з угорською мовою", – розповідає заступниця головного редактора проєкту StopFake.

Ознайомитися з матеріалами проєкту "Рускій міф" можна за цим посиланням

Поділ дітей на сорти та дискримінація російськомовних: російська пропаганда продовжує тиражувати мовні фейки

Новини по темі