Мобільний додаток

Реєстрація за 7 євро: як зміниться безвіз з ЄС для українців з 2021 року

21.01.2020 р., 11:14

Аналітик ГО "Європа без бар’єрів" Павло Кравчук в ефірі Українського радіо пояснив, які зміни у безвізовому режимі з країнами Європейського Союзу очікують на українців з 2021 року.

Це попередня реєстрація, авторизація для громадян безвізових країн, які запроваджує Європейський Союз. Це стосується не тільки України, а ще близько 60 країн, які мають безвізовий режим в’їзду до ЄС. Це робиться для підвищення безпеки, щоб країна, яка запроваджує таку авторизацію, мала більше інформації про те, хто в неї в’їжджає з власне безвізових країн.  

Відповідно до того, що зараз збирається запровадити ЄС, у них є документ регуляції, ухвалений близько року тому, це онлайн-анкета, яку потрібно буде заповнити на спеціальному сайті або в спеціальному мобільному додатку. Потрібно буде надати інформацію про себе: своє ім’я, прізвище, дату народження, стать, імена своїх батьків, псевдоніми, чи є у вас інше громадянство, де ви живете (якщо немає адреси, то це може бути місто чи країна проживання), яка у вас професія, обравши відповідну групу професій чи роду занять, наприклад, студент чи підприємець.

Стовідсоткової гарантії отримання дозволу ніхто не дає і коли ви отримали візу, і коли є безвізовий режим. Остаточне рішення ухвалює прикордонник, який вас впускає або не впускає. Але якщо у вас немає проблем із законом і попередніх порушень, то ймовірність 99, 9%, що вас спокійно впустять. І так буде й надалі.

Українцям не потрібно буде постійно сплачувати 7 євро. Цей дозвіл буде діяти або три роки на необмежену кількість поїздок, або до кінця терміну вашого закордонного паспорту, якщо він закінчується раніше.

Щодо обробки анкети, в ЄС обіцяють, що це кілька хвилин для 95% анкет. Обробка відбуватиметься в автоматичному режимі. Тобто ви заповнили анкету і через кілька хвилин отримали свою авторизацію. У деяких окремих випадках це може затягнутися на кілька годин чи днів. У випадку відмови через цю ж систему можна буде подати апеляцію.

Точної дати запровадження системи наразі немає. Можливо, її будуть запроваджувати поступово, наприклад, на певних пунктах пропуску чи для певних країн. Але вона має повністю запрацювати до кінця 2021 року.

На цю тему — Безвіз: чи справді українцям ускладнять в’їзд до ЄС

Нагадаємо, 1 травня 2017 року Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про скасування віз на короткострокові поїздки для громадян України при відвідуванні 30-ти країн ЄС і Шенгенської зони, окрім Сполученого Королівства та Ірландії. 11 червня 2017 року безвіз запрацював.

Фото: scheap-trip.eu

Реєстрація за 7 євро: як зміниться безвіз з ЄС для українців з 2021 року

Новини по темі