Мобільний додаток

Вірменія не відновлює авіасполучення з анексованим Кримом. Це фейк Москви

21.01.2020 р., 07:20

"Російський Крим" – дуже популярний "рускій міф". Цього разу кремлівські медіа вигадали, що Вірменія визнала окупацію півострова і нібито відновлює авіасполучення між Єреваном та Сімферополем. В такий спосіб, за повідомленнями російських ЗМІ, кримський аеропорт повертає собі статус міжнародного. На кого спрямований цей російський фейк і з якою метою, обговорювали в ефірі Українського радіо з політтехнологом Петром Охотіним.

Програма:
Ведучі:

Російські медіа з посиланням на так званого "главу комітету кримського парламенту з питань туризму, курортів і спорту" Олексія Черняка заявляють, що компанія Pegas Fly отримала дозвіл на виконання семи рейсів на тиждень за маршрутом Сімферополь-Єреван. Російський чиновник окупованого Криму запевняє, що на даний момент "питання перебуває на стадії узгодження розкладу польотів і підписання договорів з аеропортами". 

Чому це не так?

10 січня 2020 року Державне управління цивільною авіацією Вірменії заявило, що жодних переговорів з російськими авіакомпаніями щодо перельотів по цьому маршруту не проводилось. Подібні вигадки Вірменія спростовує не вперше. Цей фейк періодично вкидається кремлівськими ЗМІ ще з 2014-го року.

Виконувач обов'язки начальника відділу регулювання повітряних перевезень цивільної авіації Степан Паяслян пояснив, що дозвіл на такі польоти дала тільки російська сторона, але це не означає, що те ж саме зробила і вірменська авіаційна влада.

 

"Є багато російських компаній, які отримують дозволи такого роду (від російської сторони – ред), в різних напрямках, але згодом не подають відповідних заявок (іншій стороні – ред). А перед подачею заявки на кожен регулярний рейс вірменська сторона по дипломатичних каналах отримує дипломатичну ноту, що підтверджує це призначення, після чого починається етап подачі заявки", – пояснив в коментарі Радіо Азатутюн Степан Паяслян.

 

Петро Охотін вважає, що цей фейк спрямовано в першу чергу на жителів Криму.

 

"Це жителі Криму, які спочатку підтримали референдум або мовчки підтримали ( будучи проти, не прийшли на голосування). Зараз їм, звісно, хочеться пожити, як раніше. Російська Федерація допомагає формуванню цього образу – то міст їм збудували, то ще щось. Вони всі очікують, що от зараз прокинуться в світі, де все буде як раніше, але вже як частина РФ", – каже він. 

Росіяни використовують формулу будь-якої медіастратегії: месседж – це охоплення помножене на частоту повторення месседжа. Петро Охотін каже, що охоплення досягається за рахунок проникнення кремлівських ЗМІ, а повтор месседжів також формує медіатиск. 

Ознайомитися з матеріалами проєкту "Рускій міф" можна за цим посиланням

Вірменія не відновлює авіасполучення з анексованим Кримом. Це фейк Москви

Новини по темі