Мобільний додаток

Стабільність уряду відповідає інтересам України – Дмитро Кулеба про відставку прем’єр-міністра

17.01.2020 р., 20:15

Зранку 17 січня прем’єр-міністр України Олексій Гончарук написав заяву про відставку, яку мав розглянути президент Володимир Зеленський. Як стало відомо, український очільник дав Гончаруку та його уряду ще один шанс. Стабільність уряду відповідає інтересам України і зацікавлені в дестабілізації можуть бути лише ті, хто хоче, аби Україна змінила свій міжнародний напрямок. Про це Українському радіо розповів віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

"Я наближений до уряду України, ми працюємо тут всі як одна команда і я думаю, що події, свідками яких ми стали, це продукт живої справжньої функціональної демократії, а не зрежисованих подій. Виникла політична ситуація, коли певні питання і довіра були поставлені під сумнів через скандал, пов'язаний з аудіозаписом. Є ще низка певних нюансів і прем’єр-міністр ухвалив рішення, яке всім нам відоме",  – розповів Дмитро Кулеба.

За його словами, рішення Олексія Гончарука написати заяву про відставку в жодному разі не є емоційним: "Я маю нагоду майже п’ять місяців працювати з прем’єр-міністром і запевняю вас, що він не ухвалює емоційних рішень, він завжди дуже зважено підходить до подібних речей, тим більше коли йдеться про питання такої ваги".

"Урядова криза невигідна нікому, насамперед вона невигідна українським громадянам, тому що я абсолютно щиро запевняю вас, що за останні чотири з половиною місяці завдяки політичній довірі та підтримці президента і тому темпу реформ, які він задав, завдяки співробітництву з парламентом наш уряд зміг ухвалити дуже багато рішень, які руйнують корупційні схеми, які відкривають можливості для економіки, для збільшення робочих місць в країні і для руху України в правильному міжнародному напрямку. Тому стабільність уряду відповідає інтересам України. А от ті, чиї схеми зламані, ті, хто хочуть, щоб Україна розвернулася, я думаю, не зацікавлені в стабільності цього уряду",  – підсумував віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба. 

Нагадаємо, 15 грудня в мережі з’явилися аудіозаписи, де нібито прем’єр-міністр зізнається, що він "повний профан в економіці", а у президента Володимира Зеленського "примітивне розуміння економічних процесів".

У Кабінеті Міністрів України заявили, що вони не мають інформації щодо того, чи є ці записи справжніми. 17 січня стало відомо, що прем’єр-міністр написав заяву про відставку та поїхав на консультації до Офіса президента. 

Ввечері 17 січня з’явилося відео зустрічі президента з прем’єр-міністром Гончаруком, на якому Володимир Зеленський говорить, що дає уряду Гончарука ще один шанс, якщо  будуть вирішені деякі речі, які сьогодні дуже важливі.  

Стабільність уряду відповідає інтересам України  – Дмитро Кулеба про відставку прем’єр-міністра

Новини по темі