Мобільний додаток

Гроші від грального бізнесу спрямовуватимуться на розвиток медицини, спорту та освіти – Олена Шуляк

17.01.2020 р., 13:50

Олена Шуляк, представниця Кабінету міністрів у Верховній Раді, розповіла в ефірі Українського радіо про легалізацію грального бізнесу, підвищення зарплат урядовців та парламентарів, корупцію в ДАБІ та перерахування платіжок.

Про легалізацію грального бізнесу

"Ні для кого не секрет, що цей бізнес в Україні існує, він кришується різними представниками криміналітету і представниками правоохоронних органів. Закривати очі і говорити, що його немає – неправильно. Від такої ситуації втрачає і держава, яка недоотримує доходи та податки, втрачають громадяни. Ми бачимо на меті вивести гральний бізнес з тіні, більш жорстко його контролювати і, звичайно, посилити відповідальність правоохоронців та тих, хто працюватиме без ліценції. Строк позбавлення волі буде до 6-8 років, – наголосила Олена Шуляк. – Наша мета – прибрати усі гральні автомати з вулиць. Вони зможуть розміщуватися виключно в готелях. За нашими підрахунками, у результаті кількість самих залів буде зменшена в 10 разів, а гральних автоматів з близько 200 000 буде зменшена і обмежена до 40 000. Всі надходження від грального бізнесу надходитимуть в спеціальний фонд і витрачатимуться виключно на медицину, розвиток спорту та освіти".

Про високі зарплати топ-чиновників

"На сьогодні є інформація, що премії, виплачені в грудні, стосуються тривалого періоду, включають жовтень і листопад. Тому ці виплати не відповідають безпосереднім нарахуванням до заробітних плат, – пояснила Олена Шуляк. – Це перший уряд, який вирішив нараховувати собі офіційну білу зарплатню. До цього часу ми чомусь не задавалися питанням, чому у чиновників такі маленькі зарплати, а всі вони їздять на люксових автомобілях. Цей уряд не хоче так робити: жодних схем, зарплат у конвертах та схематозів. Тому й виникла така реакція".

Про підвищення зарплат депутатам

"Про те, що вона буде складати 100 000 гривень – це неправда. Жодним чином заробітна плата депутатів не змінюється. На невелику суму змінюється прожитковий мінімум, і у звязку з цим трохи підросла зарплата народного депутата. Якщо зараз вона складала 35 000-38 000 гривень, то зараз зарплата до відрахувань буде трошки більше 40 000. Про 100 000 не йшлося", – акцентувала Олена Шуляк.

Про корупцію в Державній архітектурно-будівельній інспекції

"На сьогодні ДАБІ є, м’яко кажучи, дуже корупційним. Учора закінчили приймати документи на конкурс щодо нового голови ДАБІ. З 20 січня почнуться завдання, і, можливо, ми отримаємо нового очільника, який виправдає усі сподівання як представників будівельної галузі, так і уряду і усього суспільства, – зазначила Олена Шуляк. – Я б не хотіла говорити про персоналії. Проблема в ДАБІ є, але ця проблема ще п’ять років тому починала зростати, і ось вона виросла до таких масштабів, що сьогодні її з цієї системи дуже важко викоренити".

Про перерахування платіжок

"123 чи 124 міста вже мають певну статистику і перерахували платіжки за грудень, де в середньому на 300-400 гривень знизилася платіжка. Якщо говорити про весь опалювальний сезон, то економія українців буде близько 1000 гривень", – поділилась Олена Шуляк.

Фото pixabay.com
Гроші від грального бізнесу спрямовуватимуться на розвиток медицини, спорту та освіти – Олена Шуляк

Новини по темі