Мобільний додаток

Колишня полонена Ірина Довгань: основне, аби повернуті полонені були щасливими – житло і робота

30.12.2019 р., 14:18

Основні компоненти, які необхідні для того, аби полонені, яких повернули на територію України в результаті обміну 29 грудня, були щасливими – це житло та робота, адже їм доведеться починати нове життя, переконана колишня полонена Ірина Довгань.

"Це повернення з того життя в інше і мало чим 2014 рік відрізняється від 2019 року. В людей повністю змінилося життя з того, що було, і що стало. Мені було легше, бо я була в полоні лише п’ять днів, а ті, хто повернувся зараз, перебували там й до п’яти років. Дуже багато з цих людей повинні зараз почати нове життя і спробувати влаштуватись в абсолютно незнайомому середовищі, адже багато з них прожили весь час на території Донбасу і переїхали сюди з місць позбавлення волі", – розповіла Ірина Довгань.

Те, як складеться подальше життя повернутих з полону, вважає Ірина Довгань, дуже сильно залежить і від громадянського суспільства, як їх підтримають люди: "Надія на державу дуже невелика, адже на підставі останніх обмінів ми вже маємо досвід, коли люди отримують невелику матеріальну підтримку, але через місяць після виходу з Феофанії залишаються сам на сам з новим життям, новим незвичним середовищем, де практично немає родичів, потрібно заводити нових друзів, шукати роботу, десь знаходити житло та гроші, аби за нього платити".

"Тому два головні компоненти для того, аби ці люди були щасливі  і раділи поверненню сюди – це житло і робота", – підсумувала колишня полонена Ірина Довгань.

Нагадаємо, 29 грудня відбувся обмін полоненими між Україною та окупованими територіями Донецька та Луганська, відповідно до якого Київ передав 127 осіб, 76 – від окупованих Донецька та Луганська. Крім того,  4 людей відмовилося повертатися на підконтрольну Україні територію, оскільки на окупованих у них залишаються сім’ї. Також 14 осіб відмовилося брати участь в обміні та їхати до окупованого Донецька та Луганська.

Піля звільнення президент Володимир Зеленський назвав такі цифри: загалом звільнено 81 людину, 17  людей відмовилося від обміну та необхідності переїжджати на окуповану територію. За словами Валерії Лутковської, нині у боовиків залишається ще біля 300 українців, з яких 100 – підтверджено, тобто з документами, а 200 осіб – без документів.

ФОТО: Радіо Свобода

Колишня полонена Ірина Довгань: основне, аби повернуті полонені були щасливими – житло і робота

Новини по темі