Мобільний додаток

Дніпровський театр "Верим" привіз до Чернівців виставу "Однокласники"

9.12.2019 р., 12:30

9 грудня в Чернівецькому Центральному Палаці культури Дніпровський театр "Віримо!" представить спектакль "Однокласники" за п'єсою польського драматурга Тадеуша Слободзянека. Про це в ефірі радіо Культура розповів режисер вистави, заслужений діяч мистецтв України, художній керівник театру Володимир Петренко.

"Однокласники" Тадеуша Слободзянека  це п’єса, яка торкається конкретних історичних подій 1941 року на тій території Польщі, яка спочатку потрапила під радянську владу, а потім – під німецьку. І це доля однокласників, які спочатку були дітьми і друзями, а потім, на вимогу історії, стали одне для одного хто катом, хто жертвою", – повідомив режисер.

У переліку дійових осіб драматург вказав їхній вік, і це важливо з точки зору, що історія, яка відбувається у виставі  документальна, це – реальні події. П'єса створена за відомою книгою "Сусіди" Яна Гросса, яка змальовує події, що відбувались у містечку Єдвабня у липні 1941 року.

"Театр, взагалі – це такий вид мистецтва, який розглядає тільки сьогодення, тільки сучасність, навіть якщо він ставить Софокла, або Шекспіра. Мова завжди йде саме про сьогодення. І я вважаю, що головна проблема і сучасного булінгу в школах, і подій, змальованих  в "Однокласниках" – це ненависть, якій ми даємо право вийти зсередини людини. Якісь події відбуваються в часі, в історії, які допускають ті умови, що людина дозволяє собі перетворитися на звіра. Це страшна історія, але це так і повернути звіра назад дуже важко, це як історія Джекіла і Гайда", – наголосив режисер вистави, заслужений діяч мистецтв України, художній керівник театру Володимир Петренко.

Довідка: Дніпровський Театр "Верим" представляє одну зі своїх найбільш популярних та складних вистав за п'єсою польського драматурга Тадеуша Слободзянека.

"Чужа історія  наші висновки" – основний посил постановки, яка вже декілька років йде на сцені театру з незмінним аншлагом. Вистава – лауреат регіонального фестивалю прем'єр сезону "Січеславна - 2017" в номінаціях "Кращий драматичний спектакль", "Краща жіноча роль другого плану", а також міжнародного фестивалю "Homo Ludens 2019" у номінації "Кращий акторський ансамбль".

Дніпровський театр "Верим" привіз до Чернівців виставу "Однокласники"

Новини по темі