Мобільний додаток

Чи справді США зменшать свій внесок у фінансування НАТО — пояснює експерт

29.11.2019 р., 14:05

США хочуть зменшити свій внесок у фінансування НАТО і віддати зекономлені гроші Україні та Грузії. Експерт Майдану закордонних справ Олександр Хара переконаний, що не варто перебільшувати цю заяву, адже йдеться про незначні кошти. Про він сказав в ефірі Українського радіо.

Олександр Хара зазначив, що не треба перебільшувати заяву, яка прозвучала з вуст генсека НАТО щодо того, що США зменшують свій внесок у НАТО.

"Йдеться про цивільний компонент. Насправді це невеликі гроші. Тобто щорічно приблизно дещо менше $1,5, млрд. витрачаються на устаткування, на штаб-квартиру — $250 млн. І, власне, США зменшують свій внесок, натомість Німеччина заповнює цю прогалину. Винятково йдеться про підтримку інфраструктури штаб-квартири НАТО й деякі навчання, які там відбуваються. Не йдеться про зменшення контрибуції в НАТО. США залишаються країною, яка найбільше витрачає на оборону, щорічно 730 $ млрд.", — сказав він.

Олександр Хара розповів, яка нині ситуація з допомогою Україні, яку надає США. "Ми під час розслідування в процесі імпічменту Трампу чули про те, що Трамп фактично використав призупинення допомоги України, зокрема на оборону як важіль впливу на Київ, щоб домогтися декількох речей, які йому вигідні на виборах 2020 року. Зокрема це те, що Україна має взяти на себе провину за начебто втручання у вибори США. Це, безумовно, нісенітниця. Друге, що хотів Трамп, це щоб Україна надала певний бруд на Байдена, поки що найголовнішого конкурента Трампа. І, власне, тому він призупинив цю допомогу. Зараз буде складний процес доведення, що це було так", — сказав він.

4 грудня починається новий етап імпічменту. За словами експерта, Трамп поводиться не так, як попередні президенти, він не ставить національну безпеку та оборону вище за власні політичні інтереси.

"Упродовж усіх цих п’яти років є двопартійний консенсус у конгресів США щодо підтримки України. Щорічно вони ухвалюють відповідні асигнування на допомогу Україні в різних сферах. Зокрема у сфері безпеки й оборони. Безумовно, це залишатиметься таким, жодні скандали не змінюють такого ставлення. Республіканці та демократи вважають, що підтримка України — це не тільки їхній моральний обов’язок, а й національні інтереси США й безпосередньо їхніх союзників", — розповів експерт.

Разом з тим Олександр Хара зазначив, що нині найкращий варіант для України — це публічне мовчання і відсторонення від того, що відбувається в США.

Нагадаємо, що у 2019 році цивільний бюджет НАТО був встановлений у розмірі приблизно $260,5 мільйонів і використовувався в основному для фінансування штаб-квартири НАТО в Бельгії та адміністративних витрат.

Джерело: https://www.facebook.com/alexander.khara

Чи справді США зменшать свій внесок у фінансування НАТО — пояснює експерт

Новини по темі