Мобільний додаток

У Павлограді є єдиний в Україні пес-рятувальник, який шукає тіла у зоні бойових дій — кінолог

28.11.2019 р., 08:54

Інструкторка вищої категорії по підготовці собак-рятувальників, кінолог-рятувальниця Лариса Борисенко в ефірі Радіо Промінь розповіла, як тренують собак-рятувальників, які працюють, насемред, у зоні бойових дій.

"На жаль, собак-рятувальників дуже мало. Є офіційні підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій, а також ланка волонтерів-рятувальників, які з атестованими собаками беруть участь у різноманітних ситуаціях по пошуку людей у завалах або у природному середовищі", — зазначила Лариса Борисенко.

Кінолог розповіла, що у Павлограді є унікальний пес, який працює у зоні бойових дій, який шукає тіла та останки людей.

"Я з міста Павлоград Дніпропетровської області, де є великий пошуково-рятувальний волонтерський загін "Антарес". Мій собака єдиний в Україні шукає тіла та останки в зоні бойових дій за місією "Евакуація-200". На сьогодні ми підготували вже три собаки. У нас два дуже потужних пса: бельгійська вівчарка-малінуа Спаркі та німецька вівчарка Нітра. Також ще готується на весну бельгійська вівчарка", — сказала вона.

Борисенко розповіла, як відбувається підготовка собак-рятувальників.

"Процес підготовки таких собак є дуже складним, бо то є клопітка робота. Проблема у тому, що коли ми починали цей напрямок у 2013 році, ще до війни, не було спеціалістів, котрі мали б навчити нас. Цей досвід ми складали по крихтах. Був досвід у зоні бойових дій, досвід пошуку тіл загиблих у мирному житті, і це морально дуже важко. Спочатку нас було 6 осіб, а зараз працює тільки двоє. На підготовку одного пса-рятувальника по пошуку живих людей потрібно декілька років, а для пошуку останків — півтора або два роки", — зауважила волонтерка.

Зазначимо, на Сумщині цими днями попрощались з легендарним собакою-рятувальником лабрадором-ретривером на ім’я Жива або Марджи. Саме з Живи у 2006 році почалась історія кінологічного центру Державної служби з надзвичайних ситуацій. Марджи 14 років свого життя віддала службі і була універсальною рятувальницею.

Цього року четверо українських собак-рятувальників увійшли до сотні найкращих у світі.

На фото — Лариса Борисенко, facebook.com

У Павлограді є єдиний в Україні пес-рятувальник, який шукає тіла у зоні бойових дій — кінолог

Новини по темі