Мобільний додаток

"Такі речі раптово не трапляються": Розенко про припинення виплат від Фонду соцстрахування

22.11.2019 р., 09:15

Фонд соціального страхування призупинив виплати застрахованим особам. Павло Розенко, експерт з питань соціальної політики, віце-прем’єр-міністр у 2016-2019 роках, в ефірі Українського радіо прокоментував ситуацію.

Програма:
Ведучі:

Павло Розенко виключає можливість того, що подібна ситуація трапилася випадково і її не можна було передбачити та якось їй запобігти.

"Як правило, такі речі раптово не трапляються. Якщо  справді у процесі фінансування бюджетних програм є якісь проблеми щодо виплат – ще за декілька місяців з’являються сигнали, що такі перерви у фінансуванні можуть бути. Як правило, у урядовців та чиновників є час на те, щоб вирішити це питання по суті", – зазначив ексміністр.

Він додав, що попередній уряд передавав нинішньому уряду ситуацію і по Фонду соціального страхування, і по держбюджету в прекрасному стані. Павло Розенко наголосив, що навіть сама заява Фонду свідчить про те, що кошти у фонді є. Це свідчить про те, що виникла певна неузгодженість щодо напрямків бюджетного фінансування.

Ексміністр припускає, що ситуація спричинена певною халатністю, або просто тим, що хтось вчасно не відреагував на проблеми, які дійсно могли статися у Фонді. Але не виключає і іншої можливості:

"Я би не радив сучасним урядовцям або будь-кому гратися в ігри, що ми створили проблему і героїчно її подолали, давайте нам за це орден. Це, на мій погляд, дуже небезпечна гра. Тому що якщо виплати припинені – це вже форс-мажор, це вже ознака того, що хтось оперативно не відреагував та не прийняв рішення. У нормальній країні після такого форс-мажору хтось з чиновників мав би піти у відставку", – зазначив Павло Розенко.

Слухай розмову повністю в ефірі Українського радіо!

"Такі речі раптово не трапляються": Розенко про припинення виплат від Фонду соцстрахування

Новини по темі