Мобільний додаток

Я зараз відчуваю, як ніколи, що живу — співачка Kira Mazur

21.11.2019 р., 17:00

Місяць тому українська співачка, композиторка й авторка текстів Kira Mazur випустила новий альбом "Жива", який складається із 6-ти треків, що пов’язані між собою однією історією. Також бонусом нового EP-альбому стала кавер-версія пісні відомого українського композитора Миколи Мозгового — "Гей, музики", з якою Кіра виступала 1 вересня на концерті його пам’яті в "Київському Палаці Спорту". Докладніше про альбом Kira Mazur розповіла в ефірі Радіо Промінь.

Альбом "Жива" вийшов 21 жовтня. Твоєму музичному чаду виповнився місяць. Що відчуваєш?

Він досі не увесь вийшов. Він ще виходить. Ми випустили не тільки аудіоальбом, а й відеоальбом. Ми випускаємо відеоекранізації кожного треку з альбому щовівторка о 18.00 на моєму YouTube-каналі. Я не називаю це кліпами, я називаю це екранізацією. Це не повноцінні кліпи. Вони всі були зняті в одну зміну за одну добу й монтуються досі. Ми разом із моїм монтажером із раннього ранку чаклуємо над ними.

Хто вигадав таку круту відеостратегію?

Я, звичайно. Я випускала сингли й хотіла придумати щось оригінальне, щоби викласти їх на YouTube. І щоби не давати у відео просто фото альбому, а якось екранізувати, щоби можна було слухати та мати відеосупровід. Я не дуже люблю ті роботи, у яких йде відео, а пісня йде супроводом до нього. Я люблю навпаки: у мене вперед іде музика, а відео його огранює.

Шостий бонусний трек — це пісня Миколи Мозгового? 

Так, це "Гей музики". Олена Мозгова запросила на концерт пам’яті її батька, дала мені трек і сказала: "Зроби кавер". Я послухала трек і подумала, як же я буду співати? По-перше, це відповідально. А по-друге, це взагалі не мій стиль музики в тому плані, що її потрібно було зробити в стилі Kira Mazur. Так, слова й загальний настрій мій, але конкретно мелодійні лінії більше схожі на весільну музику, ніж на мій фолк, яким я його бачу. Тому я взялася за голову: "Як же в мене вийде це переробити?". Проте цей трек пішов дуже швидко. З нього взагалі почалася ідея альбому. Зробивши кавер я зрозуміла, що мені це нагадало, як Іван Дорн переробляв "Танець пінгвіна". Я подумала, що це може бути круто. У цьому є трохи "гонєва". Якщо так, то, мабуть, давайте великі піджаки, окуляри й це буде якась "Матриця". Дуже сильно вкатив сам виступ, вкатив людям, і в "Палаці спорту" 
аплодували  від молодих до старших. Я подумала, що мені це подобається. Я хотіла б зробити експеремантальний EP-альбом, щоби це був не один трек, а 5-6 треків, в якому ми будемо виглядати саме так із танцівницями.

Зараз поширена практика коли альбом називається на честь однієї з пісень. У твоєму випадку можна подумати, що це так. Є пісня "Жива" й альбом називається так само. Мені здається, що там ідея набагато глибша.

Взагалі назвали альбом за треком "Жива". Але цей трек з’явився символічно. Для мене в цьому є символіка. У своїх піснях я дуже часто передаю і транслюю те, що сама відчуваю. Я зараз відчуваю, як ніколи, що живу. 

Ти дуже активна, постійно ставиш перед собою виклики. Для того, щоби десь брати енергію на такі альбоми як "Жива", треба, щоб і тебе щось підживлювало. Що є твоїм джерелом натхнення?

Буває по-різному. Якщо говорити про механічні та технічні речі, то це ранній підйом. Чим раніше, тим краще. Буває і 4-5 година ранку. Це і спорт. Якщо говорити на загальному рівні, то емоції для творчості мені дає Діма (кохана людина співачки — ред.) і взагалі життя. Усе, що зі мною трапляється, я завжди виливаю в музику. Негативні емоції виливаються в глибокі пісні, а позитивні — в альбом "Жива". Завжди за цим стоять  якісь події. Життя так складається, що постійно вверх-вниз, вверх-вниз. Я не можу спокійно сидіти на місці.

Де тебе можна буде почути найближчим часом наживо?

Концерт скоріше всього плануватиметься на березень. Минулого року в грудні ми зробили концерт — це було дуже важко. Цього року концерт не робитимемо. Але у нас бувають виступи в торгових центрах, клубах тощо. Я все обов’язково анонсую в Інстаграмі та Фейсбуці. Тому підписуйтеся.  

Я зараз відчуваю, як ніколи, що живу — співачка Kira Mazur

Новини по темі