Мобільний додаток

Змінити Яременка на посаді голови комітету може Потураєв: політологи про пертурбації в Слузі народу

18.11.2019 р., 17:35

Партія "Слуга народу" виключила з фракції народних депутатів Анну Скороход та Антона Полякова. Після цього депутати заявили про те, що членам фракції роздавали зарплату в конвертах. Тим часом Богдан Яременко, який нещодавно опинився у центрі скандалу через секс-переписку у залі Верховної Ради, йде у відставку з посади голови комітету з питань міжнародної політики. Політичний оглядач Андрій Юсов та політтехнолог Петро Охотін прокоментували в ефірі Українського радіо пертурбації в партії "Слуга народу".

На думку Андрія Юсова, керівництво фракції хоче, щоб депутати "ходили строєм". Він відзначив, що Скороход та Полякова виключили за політичну позицію і за те, що вони голосують з питань, важливих для Зеленського не так, як цього хоче Зеленський.

"Останньою краплею було голосування за законопроєкт про землю. Але треба зауважити, що їх виключили не за те, що вони дають коментарі російським ЗМІ, не за те, що вони хамлять журналістам чи викликають повій в робочий час, а власне за те, що вони не підтримують по суті якісь законопроєкту, – зазначає Андрій Юсов. – В цілому для виборців будь-який скандал у владі – це добре, тому що ми маємо шанс привідкрити ці двері і подивитися, як живе ця влада. А вона живе по-старому. Думаю, що практика доплат у конвертах дійсно існує".

Петро Охотін додав, що внутрішні пертурбації для політичних команд не є чимось новим.

"Для України характерно, що політичні команди дуже швидко починає розривати зсередини. В цілому немає великої проблеми у тому, що люди замінюються. Проблема в тому, що немає чіткої політичної стратегії, якій можна було б вірити, з усіма цифрами та емоціями. Ми бачимо лише набір красивих гасел, це лякає", – зазначає політтехнолог.

Щодо історії з Богданом Яременком Петро Охотін розповів, що вже є інформація про те, хто може його замінити на посаді голови комітету.

"Є інформація про те, що на голову профільного комітету зараз готується Микита Потураєв, досить відомий зокрема своєю промовою під час голосування за ринок землі. Якщо ставитися до нього як до менеджера, а не як просто до політичної фігури – то, можливо, це не найгірше рішення, враховуючи нинішній склад Верховної Ради", – завершив Петро Охотін.

Фото: agropolit, novilidery

Змінити Яременка на посаді голови комітету може Потураєв: політологи про пертурбації в Слузі народу

Новини по темі