Мобільний додаток

Заборона на вилов риби: де тепер можна рибалити?

3.11.2019 р., 16:36

Керівник Київського Рибоохоронного патруля Володимир Мухін в ефірі Українського радіо розповів, де заборонено ловити рибу восени та взимку.

"У житті риб існує два важливих періоду: період нересту та період, коли риба йде на зимувальні ями для того, аби успішно перезимувати. Риба скупчується у досить великі зграї і йде у найглибші місця водойм, і може бути дуже легкою здобиччю браконьєрів та правопорушників", — зазначив Володимир Мухін.

Керівник Київського Рибоохоронного патруля повідомив, що місця зимувальних ям, де заборонений вилов риб, нанесені на спеціальні карту.

"Місця зимувальних ям визначалися за допомогою наших спостережень. Вони нанесені на карту, яка доступна за посиланням на нашому сайті та на сторінці у Faceboоk. І на визначених ділянках до початку нерестової заборони весняної заборонено з 1 листопада будь-який вилов риби", — сказав він.

Мухін наголосив, що "ці ділянки будуть посилено охоронятися рибоохоронним патрулем і за порушення передбачено покарання: штраф до 170 гривень і вся риба, яка буде виловлена на зимувальних ямах, розраховується у збиток за кожну виловлену рибину не залежно від розміру. Як приклад, за судака — 510 грн, за сома — 425 грн, за щуку — 340 грн".

Читайте також: Як в часи мезоліту ловили рибу — розповідає археозоологиня Аліна Вейбер

Володимир Мухін також додав, що рибу дозволено ловити на всіх інших місцях, окрім зимувальних ям.

"На інших ділянках дозволяється любительський на спортивний вилов відповідно до правил. Поки немає льоду, дозволеним є вилов з берега та з човна. Також дозволено виловлювати рибу з криги вудкою оснащеною до 5 гачків, алое все за межами зимувальних ям", — зауважив керівник патруля.

Зазначимо, як повідомляє Київський Рибоохоронний патруль, від 1 листопада на всіх водоймах заборонений промисловий, любительський та спортивний  вилов риби на зимувальних ямах (місцях, де є найбільші скупчення риби). Водночас від суботи стартував сезон полювання на хутрових та парнокопитних.

Фото  — pexels.com

Заборона на вилов риби: де тепер можна рибалити?

Новини по темі