Мобільний додаток

Україні не варто подавати чергову заяву на ПДЧ в НАТО — Пашков

31.10.2019 р., 20:15

Україні не варто подавати чергову заяву на План дій щодо членства в НАТО, переконаний співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков. Про це він сказав в ефірі Українського радіо, прокоментувавши візит Північноатлантичної ради НАТО та генерального секретяра НАТО Єнса Столтенберга до України.

Михайло Пашков зауважив, що візит Північноатлантичної ради НАТО є важливою для України в контексті зміцнення безпеки та налагодження поглиблених відносин з НАТО.

"Відвідання України Північноатлантичною радою, керівним органом НАТО, який приймає основні рішення цього блоку, це, безумовно, важлива подія з багатьох причин. Насамперед, це стосується сектору безпеки. Для України зараз це топ-тема. По-друге, важливо, що і Альянс, і Україна налаштовані на поширення та поглиблення співробітництва, а також певну зміну формату. З неофіційних джерел є така інформація, і це, дійсно, важливо для України як в контексті зміцнення безпеки, та і в контексті налагодження та розвитку більш прагматичних та поглиблених відносин з НАТО", — сказав він.

Експерт вважає, що наразі Україні не варто подавати чергову заяву на членство в НАТО.

"Сьогодні  на прес-конференції президент Зеленський сказав, що ПДЧ (План дій щодо членства в НАТО) є в порядку денному, і Україна робить все можливе, щоб наблизити цей час. Я вважаю, що подавати чергову заявку навряд чи буде продуктивним для України. Зовнішньополітична ініціатива має бути чітко пропрацьованою, має забезпечуватися зовнішніми та внутрішніми умовами. Має бути позитивний результат, тільки тоді можна висувати такі ініціативи. Зараз, враховуючи, якою є позиція різних країн, наприклад, Угорщини чи Німеччини, навряд чи така ініціатива буде успішною", — пояснив Машков.

Зазначимо, 30 жовтня на запрошення української влади Північноатлантична рада НАТО прибула з візитом до України. Візит розпочався в Одесі. 31 жовтня генеральний секретар НАТО та посли країн-членів Альянсу прибули до Києва, де відбулося засідання комісії "Україна-НАТО"

На фото — Михайло Пашков

Україні не варто подавати чергову заяву на ПДЧ в НАТО — Пашков

Новини по темі