Мобільний додаток

Чому у світі спалахнули масові протести — аналізує журналіст-міжнародник

29.10.2019 р., 15:55

Журналіст-міжнародник Олексій Коваль в ефірі Українського радіо проаналізував, чому у світі спалахнули одразу в кількох країнах протести.

Програма:
Ведучі:

"Протести відбуваються з дуже простої причини. Тому що зростає невдоволення багатьма питаннями. Всі індикатори показують на те, що ми прямуємо до нової глобальної економічної кризи. Світ стає більше дисбалансованим. Найбільше протиріччя є між зростанням доходів еліти, невеличної частини людства, і суспільства, а також невдоволення тим, що бенефіти від цього зростаючого багатства дрібної купки людей по всьому світу не поділяється на більшу частину населення. Це головне протиріччя, яке накладається в кожній країні на свої реалії", — зазначив Олексій Коваль.

Журналіст-міжнародник додав, що, наприклад, "у Лівані протести виникли з того, що влада захотіла ввести податок на WhatsApp, на користування мобільним додатком, а в Чилі — з того, що підвищили вартість проїзду на метро".

Коваль зауважив, що переважно протестує меншість населення.

"Якщо ми подивимось на всі ці протести, то протестує меншість населення. Наприклад, у Гонконзі найбільш масовий марш був два мільйони людей із семи, які там живуть. Це все одно меншість від загальної кількості. Але ця меншість штовхає ціле суспільство у певний напрям протесту, визначає порядок денний", — сказав він.

Журналіст також додав, що "у протестувальників є бажання поваги гідності, бажання краще жити, краще заробляти та бажання певної соціальної справедливості. Але всі ці терміни дуже розмиті у сенсі практичної реалізації".

Протести у Гонконгу, Getty Images

Зазначимо, що в Іраку, Лівані, Чилі, Еквадорі, Гонконгу, Каталонії, Аргентині відбуваються масові протести.

У Лівані протести почалися після рішення уряду запровадити податок на WhatsApp та інші месенджери. У Гонконзі протести тривають з часу ухвалення законопроєкту про екстрадицію мешканців цього спеціального адміністративного району Китаю до материкового Китаю.

У Чилі протести почалися через рішення підвищити плату за проїзд на метро у столиці. В Іраку протестують проти корупції, деградації соціальних послуг, безробіття та політичної системи, де посади розподіляються за релігійними квотами, а не згідно з досягненням людини. Приводом для протестів в Еквадорі стало скасування субсидій на паливо, які існували з 1970-х років.

На фото  — Олексій Коваль

Чому у світі спалахнули масові протести — аналізує журналіст-міжнародник

Новини по темі