Мобільний додаток

Дорж Бату: мої історії в соцмережах стали поштовхом до написання двох книжок

22.10.2019 р., 16:59

Дорж Бату — український блогер, який живе у Коннектикуті, а працює в американському Національному управлінні з аеронавтики і дослідження космічного простору, всім відомому як NASA. Дорж Бату спеціалізується на траєкторіях космічних апаратів на навколоземних орбітах і має свій блог у соціальній мережі, за яким стежать майже 12 тисяч читачів. Про його досвід блогерства поговорили в ефірі Радіо Культура.

— Багато хто з нас має сторінки у соціальних мережах. А кого можна вважати блогером?

Я думаю, що блогер – це людина, яка все-таки впливає на думку — не просто пише, а має певну кількість послідовників, за допомогою якої він впливає на якусь соціальну думку. Скоріше за все, що так.

— Як це 
 бути блогером?

Я просто пишу історії. Кому подобається, той читає. Бачу реакцію людей. І деколи вона мене тішить, деколи не дуже. В моїх записах можна прочитати про космос, можна прочитати про стосунки, спостереження. Деколи я просто публікую якісь фоточки з океану. Я не роблю ніякої серйозної аналітики. Крім, звичайно, по своїй темі, по космічній.

— Що треба робити, щоб стати блогером?

Треба вчитися. Треба бути, перш за все, освіченою людиною. І відчувати відповідальність за те, що ти пишеш. Немає такого вищого навчального закладу, який готує блогерів. Принаймні, для мене це певне професійне середовище.

Я, наприклад, люблю читати людей, які дуже добре розбираються в своїй сфері, професійних людей, чийсь досвід незвичний або звичний. Також треба мати якусь майстерність у викладенні інформації.

— Чи може бути блогером людина з інвалідністю?

Люди, які мають інвалідність, — такі ж люди. Наприклад, в Україні є Уляна Пчьолкіна, є Віталій Пчьолкін, є Олександра Кутас. Всі ці люди мають інвалідність. Звичайно, вони є блогерами. Я думаю, для того, щоб притягнути певну кількість послідовників, читачів, людина має бути цікавою. Такою вона може бути в різний спосіб: може досконало розбиратися в якійсь сфері, може шикарно писати, тобто викладати інформацію.

— Як змінюється життя людини після того, як вона стає блогером?

Я познайомився з більшою кількістю людей, скажемо так. Те, що я почав писати і поширювати історії в соцмережі, стало поштовхом до написання двох книжок. Це був такий цікавий експеримент. Я просто писав історії для своїх друзів, аби поділитися з ними тим, що зі мною відбувається. І ось так неочікувано їх почала читати якась кількість людей, потім видавці запропонували зробити книжку.

Читайте також — 
Дорж Бату пише нову книгу: там буде Україна, там буде Моцарт

— Чи часто блогерам доводиться заради популярності в соцмережах створювати контент, який їх не цікавить або суперечить їхнім поглядам?

Якщо ти пишеш тільки про те, що цікавить читачів, але те, що тобі не цікаво, то рано чи пізно такий блог просто згасне. Я так думаю. Чесно, я б так не зміг.

— Якщо ми уважно стежимо за публікаціями блогера, чи можемо сподіватися, що знаємо його як людину і знаємо правду про нього?

Ні, ніколи цього не дізнаєтеся, якщо не будете знайомі. Я не знаю, що можна сказати по моїх записах. Але я думаю, що найкраще мене знають ті, хто зі мною знайомий особисто. 

фото - space.com.ua

Дорж Бату: мої історії в соцмережах стали поштовхом до написання двох книжок

Новини по темі