Мобільний додаток

Українські станції метро потрапили на сторінки видання The Guardiаn — чи варто чекати напливу туристів?

17.10.2019 р., 12:35

Дві київські та дві харківські станції метро увійшли до публікації британського фотографа Крістофера Гервіга у виданні The Guardian. Радниця начальника Київського метрополітену Наталя Макогон розповіла в ефірі Радіо Культура, в чому унікальність українських станцій та чи варто очікувати наплив туристів публікації закордонних ЗМІ.

Вкотре фотографії Київського і Харківського метрополітенів потрапили в добірку відомого британського видання The Guardian, як найцікавіші приклади пострадянських станцій метро. Це публікація автора Крістофера Гервіга "Палаци людей — станції радянського метро".

З київських станцій — це Славутич і Шулявська, а з харківських — Київська та Барабашова. При чому, світлина станції Шулявська стала головною ілюстрацією до матеріалу. 

Фото: станція Шулявська, м. Київ/The Guardian

Крістофер Гервіг провів багато ранків, фотографуючи станції метро в різних пострадянських країнах, в тому числі, і українських. 

Наталя Макогон, радниця начальника Київського метрополітену, зазначає, що іноземні медіа та іноземні гості вже не вперше виносять українські пам’ятки у світовий топ.

Фото: станція Славутич, м. Київ/The Guardian

"Не так давно прошумів серіал "Чорнобиль", який всі дивилися, і наслідками цього є бум туристів у Чорнобилі. Мені здається, що за кілька років Україні доведеться обмежувати рух туристів для того, щоб якось зберегти цю зону. Точно так само, коли пишуть про якісь пам’ятки — збільшується кількість людей. Люди дізнаються, що можна подивитися, куди можна поїхати, тому ми чекаємо бум пасажирів. Хочеться, щоб навіть такі станції як Осокорки, були наповнені пасажирами, тому що у нас є станції, які переповнені, а є станції, які на сьогодні ще не дозавантажені, там, де будуються нові житлові комплекси, наприклад, як Червоний Хутір чи Теличка, яка ще не відкрита, але в перспективі буде забудова і буде відкриватися. У нас є що подивитися, і є цікавинки навіть у таких простих, здавалось би, транспортних об’єктах, як метро", — говорить Наталя Макогон.

За її словами, за останні роки туристичний потік в Україну збільшився, перед цим, у 2014-2015 роках суттєво впавши. 

Фото: станція Київська, м. Харків/The Guardian

"Коли ми мали Революцію Гідності, і закордонні ЗМІ показували, що у нас діється на Майдані, і все це демонструвалося з лейблом "Небезпека!" — багато людей боялися їхати в Україну. Зараз ситуація на Донбасі локалізувалася і люди знову почали їхати в Україну. З’явилися проекти такі як Ukrainer, які розповідають, що можна приїхати побачити якісь новинки, і море, і гори, і Київ, і в Карпатах якісь автентичні речі. А перше, куди люди потрапляють — це метро", — говорить радниця керівника метрополітену.

Так, станція "Золоті ворота" вже неодноразово потрапляла в різноманітні рейтинги, а також виявилася цікавою художникам, режисерам та іншим митцям. Станція досі в Топ-10 найгарніших станцій світу.

  

Фото: станція "Золоті ворота"/tov-tob.livejournal.com

Також радянська і пострадянська інфраструктура метрополітену є дуже стилістично привабливою для зйомок кліпів, fashion-реклами та іншого.

В Україні дуже промовисто можна побачити яскраві приклади трьох напрямків: ампір — "сталінське" метро, радянський конструктивізм 70-80-х років і сучасний утилітаризм — станції, які розраховані більше на потреби пасажирів і на зручність у пересуванні. 

Фото: станція Барабашова, м. Харків/The Guardian

Ці три напрямки можна наочно побачити у Київському метрополітені. Молодь, за словами Наталі Макогон, більше підтримує утилітарний стиль — де є багато бетону, металу та сучасних зручностей. Однак, у перспективі це не дасть такої привабливості, які досі дає перша п’ятірка станцій, яким уже незабаром виповниться 60 років.

Новини по темі