Мобільний додаток

Почерк митрополита та царські грамоти: в Софії Київській представили унікальні документи

4.10.2019 р., 14:40

У Софії Київській до 9 жовтня триває виставка унікальних грамот та рукописних книг "Раритети з бібліотеки Софії Київської XVI–XVIII ст.". В ефірі Радіо Культура історик-медієвіст, археолог В’ячеслав Корнієнко розповів про особливість експозиції.

"Це наш перший досвід подібної виставки. Ми знаємо, що при Софії Київській Ярослав Мудрий заснував бібліотеку. І якось ця бібліотека завжди асоціювалася з княжими часами. Але в пізніші часи бібліотека також поповнювалася грамотами, рукописами, друкованою літературою. На жаль, найдавніше не збереглося, проте ті предмети, які існували в бібліотеці з XVІ століття, збереглися. Частину з них було передано до Інституту рукопису бібліотеки імені Вернадського. І цей проєкт готувався разом з ними у рамках наукової співпраці", — зазначив В’ячеслав Корнієнко.

Історик зауважив, що оригінальні документи викликають зацікавлення у відвідувачів, насамперед, записки митрополита Петра Могили.

"На виставці представлено 4 грамоти та 4 рукописи. Виставка викликала зацікавлення людей, тому що на оригінали приємно дивитися. Ти бачиш, якими саме були грамоти XVІ–XVIII століть, яким був почерк, як виписували декоративне оформлення. Наприклад, є грамота російського царя Петра І. Цікавими є записки митрополита Петра Могили, які він власноруч вів, коли був митрополитом у Софійському Соборі. Відвідувачі навіть намагаються прочитати їх", — сказав він.

Детальніше про захід можете дізнатися за посиланням.

Фото — st-sophia.org.ua

Почерк митрополита та царські грамоти: в Софії Київській представили унікальні документи

Новини по темі